PW zet personeel in Brussel op straat ONLINE VEILING 4 BINNENLAND Circa 150.000 legerobjecten uit meer dan achttien landen worden eind deze maand online geveild. Laatste papieren treinkaartje blijkt vaker te bestaan Nu vier nieuwe europarle mentariërs aantreden, moeten negen PW-mede- werkers ander werk zoeken Alle negen PW-medewerkers in Brussel moeten ander werk zoe ken. Ook bij de Tweede Kamer fractie in Den Haag zijn de laatste tijd veel personele wisselingen. Toen PW-Kamerleden in maart opstapten na ophef over 'minder Marokkanen', vertrokken ook ver schillende medewerkers. De Brusselse personeelswissel is volgens PVV-delegatieleider Mar cel de Graaff logisch: „De mede werkers zijn persoonsgebonden. Zij verdwijnen mét hun parle mentariër", zegt hij in het AD. De PW heeft sinds de verkiezingen vier nieuwe europarlementariërs. Daarbij speelt volgens De Graaff ook mee dat de PW de komende periode in andere commissies ze telt, zoals Binnenlandse Zaken. „Dat vereist andere specialis men", stelt hij. Ook van 2009 tot 2014 zat er ech ter een PW'er (Auke Zijlstra) in de commissie Binnenlandse Za ken. Oud-PW'ers vermoeden dan ook een ander motief om de bezem door het personeelsbe stand te halen: „De partijtop ver trouwt het oude personeel niet. Zij zouden gelekt hebben naar de media, bijvoorbeeld over Wilders' plan om in het parlement te gaan zitten", zegt een insider. Eén van de potentiële nieuwe me dewerkers van de Europese dele gatie is Antoine Janssen, oud-ge deputeerde voor de PW in Lim burg. Janssen bevestigt dat er ge sprekken zijn geweest over een baan in Brussel. „Pas in het najaar komt hier meer duidelijkheid over, als bekend is of de PW in derdaad met andere partijen een fractie kan vormen." GELDERMALSEN - Een complete Duitse veldkeuken uit de Eerste Wereldoorlog stond er. Je kon er trommels van de Hitlerjugend vinden, kanonnen, munitiekis- ten, Rode Kruisfietsen, nog steeds eetbare maaltijden en veel meer militaire voorwerpen uit legers van over de hele wereld. De dump store in Heukelum van verzame laar Jan van Gelder (69) was zó volgepropt, dat er bijna geen door komen meer aan was. Wie op be zoek kwam, kon niet anders dan bukken en de buik inhouden. „Als een fakir borg ik de spullen op. Aan het plafond had ik haken bevestigd om nóg meer materiaal kwijt te kunnen. Maar ik wist al les precies te liggen", zegt hij. Wee degene die durfde de verza meling, in ruim dertig jaar opge bouwd, 'zooi' te noemen. „Die stond gelijk buiten", zegt Van Gel der. Wie goed luistert, kan de emotie in zijn stem horen. Eind deze maand gaat de hele collectie on der de hamer en dat gaat hem aan het hart. Maar het moet. Van Gel der wordt ouder en zijn gezond heid gaat achteruit. De afgelopen maanden is de col lectie uit de winkel gehaald en uit gestald in loodsen in Geldermal- sen en Dodewaard. Pas nu is te zien hoe groot deze veiling eigen lijk is: dertig vrachtwagens met aanhanger vol militaire spullen, veelal stammend uit de Eerste of de Tweede Wereldoorlog. „Toen we de eerste trailer hadden volge laden, was daar in de winkel nog helemaal niets van te zien", zegt Marco Berends, die alle spullen tenminste één keer door zijn han den heeft zien gaan. Het kostte het veilinghuis 2300 manuren om alles te ordenen. Onverwacht veel mensen hebben gistermorgen rond 04.00 uur een poging gedaan het allerlaatste pa pieren treinkaartje te bemachti gen. Het Spoorwegmuseum in Utrecht, dat een prijs van 250 euro uitloofde voor het laatste kaartje, verwacht er de komende dagen zeker enkele tientallen binnen te krijgen. Kort na 04.00 uur, toen de NS de oude kaartautomaten had uitgeschakeld, kwamen bij het museum al de eerste mails binnen van mensen die een kaart je met het tijdstip 03.59 uur had den bemachtigd. „Onder andere uit Amsterdam-Sloterdijk, Utrecht-Zuilen en Holendrecht", aldus een museumwoordvoerder. m>hTV *2*4 door Niels Klaassen DEN HAAG - De PW begint in Brus sel met een compleet ander team: al het ondersteunend personeel is vervangen, nu er vier nieuwe euro parlementariërs zijn aangetreden. door Lilian Dominicus Trailers vol militaire I Kepi van de firma C. van Hal Zn uit Breda. Foto boven: 3D bril en foto's uit een Duitstalig boek uit 1940 met legerpropaganda. Foto rechts: Jan van Gelder op een kakikleurige motorfiets uit 1940. Foto rechtsonder. Zijden landkaarten voor parachutisten. Foto linksonder Bak met speldjes en insignes, foto's Koen Verheyden/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4