Boulevard en strand vol hulpverleners voor Rescue Podiumagenda 44 UIT In Nisse klinkt dit weekeinde voor de 19e keer muziek die geschreven lijkt te zijn voor het groene karakter en de rustieke omgeving van het Zuid-Bevelandse dorp. Het Muziekfestival Pastorale Nisse zet in met Gerard van Maasakkers. Groede ven, en zich daar meer kunnen voortbewe gen, de Koninklijke Luchtmacht toont samen met de KNRM hoe ze reddingsoperaties met de helikopter uitvoeren en de Nederlandse Kustwacht doet een precisiedropping met een Dornier patrouillevliegtuig. En natuur lijk zijn er diverse traumahelikopters, politie honden en -bikers en reddingshonden. Het evenement wordt geopend met een acro batische vliegshow van The Blades uit Nort hampton. De vliegeniers laten hun kunsten later op de dag nog eens zien. Het hulpverleningsevenement telt in totaal honderdtwintig deelnemers uit vijf landen en is gratis te bezoeken. Er zijn parkeerplek ken, maar met de trein en vervolgens zonne- trein of watertaxi is gemakkelijker. En leuker. Goes Vlissingen Met de Brabant se troubadour Gerard van Maasakkers is meteen de be langrijkste pu bliekstrekker van het festival genoemd. Hij maakt al 35 jaar muziek en mengt folk en kleinkunst met elkaar. Van Maasakkers doet dat altijd met een Brabantse tongval. „Ik zing het liefst in mijn eigen taal. Op de boulevards en het Badstrand vindt komende woensdag de ne gende editie plaats van Rescue Vlis singen, het grootste hulpverle ningsevenement van het land. De hele dag laten allerlei hulpverleners zien wat ze in huis hebben. Er is een grote multi disciplinaire hulpverleningsdemonstratie, waarbij een botsing tussen een auto en een vrachtwagen wordt nagespeeld op de glooiing bij het Kleine Zandje. Ook zijn er de nieuwste reddingsboot van de KNRM, de in novatieve blusrobot van de brandweer en wa terscooters. De brandweer laat zien hoe ze te genwoordig langer onder water kunnen blij- Dat gaat het beste. Het is niet mijn bedoeling om plat te zingen, maar het is mijn couleur locale. Het Brabants hoort bij mij." Van Maasakkers heeft met zijn warme, melancholieke stem een indrukwekkende reputatie opge bouwd. Hij zingt vaak over kleine gebeurtenissen in het dagelijkse leven, inlevend en herkenbaar, zo als Zomaar onverwacht. Van Maasakkers ontving al twee keer de Annie M.G. Schmidt-prijs DONDERDAG 10 JULI Renesse Zeeuws Byzantijns koor Srétenje, Jacobuskerk, 20.00 uur Vlissingen. Festival Onderstroom: 19.00 - 24.00 uur. Diverse plaatsen theater op straat, muziek in de stad. VRIJDAG 11 JULI Groede Zeeuws-Vlaanderen, je zal er maar zit tenin De twee Duiven, Nederlands talig programma met een scheut Vlaams. Nisse Pastorale Muziekfestival. 19.00 tot middernacht. Vlissingen Festival Onderstroom: met Muziek en dans van 13.00 tot 24.00 uur 'Hee gao door Edith Ramakers Nisse Pastorale Muziekfestival van 14.00 uur tot middernacht. ZONDAG 13 JUL Vlissingen •Festival Onderstroom van 13.00 tot 20.00 uur met Onderstroom Junior en straattheaterrevue van The Perfect Pitch Goes Manhuisconcert aan de Zusterstraat 11, door Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede, olv Lize de Hoog, van 12.00 tot 13.15 uur DINSDAG 15 JULI Zeeuws-Vlaanderen, je zal er maar zit tenin De twee Duiven, Nederlands talig programma met een scheut Vlaams. Middelburg Beiaardconcert Geert D'hollander (Middelburg, Antwerpen),. De Lange Jan,19.00 uur Orgelconcert Bram Beekman (Middel burg), Nieuwe Kerk, 20.00 uur de mee' naar ZATERDAG 12 JULI Het Postkantoor, vanaf 22.00 uur, le den van Y'Abba do! met muziek van Ab ba. Urker Mans Formatie olv Martin Mans, St. Jacobskerk, 19.30 uur Internationale Straattheaterdag en Festi val Onderstroom van 13.00 tot 24.00 Tholen Concertserie van Anthonie Kelder mans Concerten. In voormalig Oude Stad- huis met Frans Oosterhuis, hobo en Teus de Mik, vleugel, aanvang 15.30 uur. Hoofdplaat* Galerie Acid-test. Kunstenaars lopen met molentjes in Zeeuws Vlaanderen. 11.00 tot 17.00 uur. door Wendy Wagenmakers Woensdag begint de negende editie van Rescue Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44