Een goede crunch aan de puntjes Heel veel aandacht bij het opscheppen Friettest Waar eet je de beste friet van Zeeland? Lezers van de PZC nomineerden hun favoriete frituur. Wij testen er deze zomer zestien. De Kiosk op de Markt in Oostburg is favo riet bij een groot aantal lezers. Quirine Kolff stuurde een nominatie in: „Niet al leen de beste friet van Zeeland, maar van heel Nederland. Zelf geschilde aardappelen, eerst met de machine, dan met de hand. Dubbel gebak ken. Beter ga je ze niet vinden." Smaken ze? Ja, de frietjes zijn goudgeel zoals het hoort, al mo gen ze best iets bruiner. Ze zijn mooi droog met de smaak van echte aardappel. Niet te dik, ongeveer een centimeter. En ze hebben een goede crunch aan de puntjes. Hoe zijn ze verpakt? In een plastic bakje helaas. Op het bord in de zaak stond de keuze tussen een bakje of een puntzak: de friet werd sneller geserveerd dan een doorsnee klant 'puntzak' kan zeggen. Wél met houten vork je, maar het is friet die een puntzak verdient. Gewicht en prijs? Een kleine friet weegt 218 gram, inclusief bakje, houten vork en mét. Zonder iets kost-ie 1,50 en met mayo 1,85. Dat is omgerekend 8,48 per kilo, mayo inclusief. En hoe is de mayonaise? Zoet, meer fritessaus dan mayo. Eindoordeel: Behoorlijk ok. John's Frituurshop aan de Middelburgsestraat in Koudekerke is tot buiten de provincie geliefd. „Geweldige zelfgemaakte friet en kroketten", schrijft Niels Cleton. „Wij komen uit Zaltbom- mei, maar als we in de buurt zijn rij ik naar Koude- kerke toe om een frietje te halen. Echt toptent." Smaken ze? Ja, heel goed: de frietjes zijn knapperig, maar niet hard, flink gezouten - dat is lekker! - en loeiheet. Ze smaken duidelijk naar aardappel, zonder een spoor van olie of vet. Het zijn gemiddeld dikke frie ten van ongeveer een centimeter breed, van ver schillende lengten. Het opscheppen van de friet is een ritueel: een beetje friet, wat zout, een beetje friet en nog wat zout. Zelfs voor één kleine friet is .heel ved aandacht. Hoe zijn ze verpakt? In een plastic bakje, met een plastic vorkje en een servetje eromheen. Gewicht en prijs? Een kleine friet mét kost twee euro, zonder betaal je 1,60. Een portie - compleet met bakje en mayo naise - weegt 202 gram. Dat is omgerekend €9,90 per kilo. En hoe is de mayonaise? ,1 Licht zurig, een beetje dun. Eindoordeel: CJ Prima. DONDERDAG 10 JULI 2014 De Kiosk en John's frituurshop eten Nadia Berkelder John s frituurshop in Koudekerke. Een kleine friet van De Kiosk in Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43