Mosselen eet je met speciaal bestek Zomernieuws 38 ZOMERKRANT De ambassadeur Op 12 juli vindt de Fietsrommelroute weer plaats. Met de fiets op zoek naar tweedehands spullen. N osselen zijn een typisch I Zeeuws streekproduct il en dus kan het bestek er voor niet achterblijven. Vijfjaar geleden kwam het mos selbestek al op de markt, maar des tijds was het eigenlijk nog te duur om als bestek te gebruiken en daarom werd het als sieraad ver kocht. Doordat in het proces nu zilvertin wordt gebruikt, waar door de productie goedkoper is, is het bestek nu voor bijna iedereen toegankelijk. Het zilveren mosselbestek is ont worpen door edelsmid Greet je Sie- ders. Als model heeft ze een uit de Oosterschelde opgeviste bo- demcultuurmossel gebruikt. Om te zorgen dat de lepel zich sluit, was een kwalitatief hoogwaardig sluitveertje nodig. Deze is uitein delijk bij een Nederlandse verenfa brikant gevonden. De Fietsrommelroute is een rommelmarkt in Wol- phaartsdijk en Oud-Sabbin- ge. Het is een evenement waarbij de buurtbewoners hun rommeltjes kunnen verkopen. Op de fiets kunnen de bezoekers langs de kraampjes fietsen. Mensen verkopen hun eigen afgedankte waar, maar vaak wordt er ook eten of drinken verkocht. Het is een gezellige dag voor jong en oud. De Fietsrommelroute is zes jaar geleden bedacht door Petra Selis. Zij zag in Frank rijk een soortgelijk evenement. Ze vond het leuk om dat in Nederland ook te or ganiseren. In haar eigen woonplaats, Wolphaartsdijk, nam ze het initiatief en organiseerde ze de Fietsrommelroute. Ilse Voorhoeve is dit jaar de organisator. „Ik heb het stokje van Petra overgeno men. Zelf vind ik het bezoeken van rom melmarkten ook erg leuk, het liefst zou ik elke dag naar een rommelmarkt gaan. Om het dus zelf een keer te organiseren, vond ik zo leuk, dat ik het nu al een aan tal jaren doe. En nog steeds met veel ple zier." Bij de eerste Fietsrommelroute waren er ongeveer dertig deelnemers. „De mensen waren toen nog een beetje afwachtend. Na zes jaar zijn we inmiddels met zo'n honderd deelnemers. Het is inmiddels zelfs zo populair, dat de mensen speciaal voor de Fietsrommelroute al hun rommel opsparen of hun zolders gaan opruimen", vertelt Ilse. „Dat is toch een fijn gevoel, dat mensen speciaal voor het evenement in actie komen, om de Fietsrommelroute te blijven steunen." Het evenement begint al om 8.oo uur 's ochtends. De deelnemers kunnen een kaart ophalen, waar op staat wie er alle maal meedoen en wat ze precies verko pen. Vanaf 9.00 uur kun je op de fiets stappen en langs de verschillende kraam pjes en kleedjes fietsen. Onderweg kom je zelfs bordjes tegen, die verkopers langs de weg hebben gezet. Zo maken de verko pers de bezoekers nieuwsgierig. En als je langs een verkooppunt komt, stap je van je fiets om spulletjes of iets te eten te ko pen. „Het leuke van de Fietsrommelroute is de sociale cohesie. De buren leren elkaar wat beter kennen. Normaal kom je maar tot aan de voordeur, maar nu nodigen mensen elkaar uit om samen spullen te verkopen. Het is dus eigenlijk één gezelli- ge boel, voor zowel de bezoekers als de verkopers." De route loopt dwars door het dorp, waar door je ook nog iets van Wolphaartsdijk ziet. De mensen verkopen hun rommel tjes vanuit de eigen voortuin of garage. Ook voor buitenlanders en andere toeris ten is het een leuk evenement. „Het is een leuk dagje uit, zowel voor toeristen als voor de bewoners", vertelt Ilse. De organisatie van de Fietsrommelroute neemt ongeveer drie maanden in beslag. „Het is best een flinke klus, maar voor één persoon is het goed te doen. Ik vind het zelf ook erg leuk om te doen, dus dan voelt het niet als een last." Tijdens het evenement loopt Ilse zelf ook een rondje. „Maar niet alles, hoor. Het is best een grote route. Als je alles wil zien, ben je zeker een hele dag onderweg. Er zijn ook kraampjes in de buitengebieden, door Tom Scheele Het zilveren mosselbestek is vanaf nu te verkrijgen in de Zeeuwse produc tenwinkel aan de Kreukelmarkt in Goes en via de webwinkel zeeume-pro- ducten.nl. De fietsrommelroute: altijd Het Zeeuwse Mosselbestek. Als model is een echte uit de Oosterschelde opgeviste bodemcultuurmossel g'Vuikt. door Lilian van Gaaien Er is ook eten en drinken verkrijgbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38