I 38 en 39 l 1 I I Nederlander nog dol op contant De smaakmaker Open tuin in Serooskerke ep De paardentram rijdt dagelijks door de historische binnenstad van Middelburg. Met één ritje ben je een schat aan informatie rijker. Niet koud, maar wel; regen, regen, regen. Windkracht; NN.W 4 Neerslag; 30 mm Fietsen van rommelkraam naar rommelkraam ledereen is welkom in de Zeeuwse kerken ii De geschiedenis van de stad Middelburg kun je leren kennen door een tochtje met de paardentram. Lien Schroevers, eigenaar van de paardentram, rijdt al 23 jaar jaar rond door de straten van de historische stad. „Ik ben opgegroeid met de werkpaar den van mijn vader op de boerderij; de rondritten met de tram zijn voor mij be gonnen als hobby", zegt Schroevers. Een rondrit met de toeristenwagen duurt ongeveer twintig minuten. „On ze opstapplaats is op de Markt, vanaf hier komen we ook langs het oudste straatje, het Damplein, de Oostkerk en de watertoren." Een bandje vertelt je - in het Nederlands en het Duits - meer over de geschiedenis van de stad en de monumenten van Middelburg. Op donderdag komt de paardentram het best tot zijn uiting, er is op de markt is dan veel leven. „De marktkra men, de muziek van een orgel en de tram maken het tot een unieke sfeer", zegt Schroevers. Op drukke dagen krijgen de paarden veel te verduren. „Mijn fjordenpaarden hebben een goede opvoeding gehad, ze moeten tegen veel geluiden of mensen kunnen. Ik vertrouw ze voor 300 pro cent, anders ga ik niet met ze op pad." Het weer speelt erg mee met de drukte in de stad. „Met mooi weer staan wij vanaf 11.00 uur op de Markt, we blijven dan tot 16.30 uur rondritten maken." Dat de paardentram nog steeds beroeps matig wordt uitgevoerd is uniek. „Al wordt het ons wel steeds moeilijker ge maakt; door de vele evenementen op de Markt is er weinig plek meer voor ons." EP Als het om geld gaat, spelen Nederlanders op zeker als ze de grens over gaan. Dat blijkt uit een onderzoek dat Mas terCard liet uitvoeren onder vijf honderd Nederlanders. Hoewel 98 procent van de ondervraagden zich geen zorgen zegt te maken over of ze hun betaalpas wel kun nen gebruiken in den vreemde, nemen drie op de vier mensen toch extra contant geld mee. Voor die vakantiegangers die het niet zien zitten met cash rond te lo pen en zich wel op hun betaalpas durven verlaten, heeft Master Card wat tips: vereet je pincode niet, want die is tegenwoordig bijna overal nodig, en let op: voor gebruik buiten Europa moet de kaart eerst worden 'aangezet'. 10 juli 2014 1 Lien Schroevers rijdt met haar paardentram langs het voormalig stadhuis van Middelburg, foto Beeldbankmiddelburg.nl Ontdek de stad per tram door Jerry van Luijk De 'Praet'-tuin op Schou- wen-Duiveland, vlak buiten Serooskerke, is vandaag open voor publiek. Er is een varen- en hosta- tuin en een bamboetuin met twintig verschillende bamboesoorten. Ook zijn er kruiden en veel grassen aange plant. In schaduwrijke hoeken groeien meer dan vijftig soorten hydrangea's en bezoekers kunnen ervan ruim dui zend verschillende vaste en eenjarige planten, struiken en bomen genieten. Oude Zandweg 11,13.00-17.00 uur. pagina 41 Alle uitjes in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37