Gebruik regiotaxi Gemeenten willen daalt opnieuw fors betere regeling boeren Moeite met opstaan? 28 BEVELANDEN en THOLEN College blijft bij toestaan kliniek in dierenwinkel Leeftijds korting Inloopochtend voor mensen met kanker Morgen houdt het Palazzoli- huis aan de Wijngaardstraat in Goes een ontmoetings ochtend voor iedereen die met kanker te maken heeft. Er is deze keer speciale aan dacht voor mensen die ie mand hebben verloren aan kanker. Mensen zijn welkom van 10.00 tot 12.00 uur. Hardrijders betrapt bij twee controles Op de Postweg in Lewedorp en op de Kanaalweg in Yer- seke zijn dinsdag snelheids controles gehouden. Tijdens de controles zijn ruim 700 bestuurders gecontroleerd. In totaal reden op beide loca ties 43 bestuurders harder dan de 80 kilometer per uur die is toegestaan. Inloopochtend in Trefpunt Biezelinge Voor de laatste keer dit sei zoen wordt morgen weer een inloopochtend gehou den in Trefpunt in Biezelin ge. De inloopochtend is be doeld voor jong en oud. Er is de mogelijkheid een spelletje te doen, een praatje te maken en voor kinderen is speelgoed eh knutselmate riaal aanwezig. Bakkerij Hirdes is beste familiebedrijf Bakkerij Hirdes uit Krabben- dijke mag zich 'Het Familie bedrijf van Reimerswaal' noemen. Voor de prijs wa ren ruim tachtig bedrijven genomineerd. Gisteravond werd bekend dat Hirdes op de eerste plek eindigde. An dere genomineerden waren uienhandel Jonika en Burg Machinefabriek. KRUININGEN - Van der Poel Dier en Verblijf in Kruiningen hoeft een afdeling met dierenkliniek niet te sluiten. Tot die conclusie komt het college van B en W van Rei merswaal andermaal na een ad vies van de bezwaarcommissie. Dierenartsenpraktijk Mosselman en Verboom had eind 2013 de ge meente verzocht 'handhavend op te treden' tegen de nieuwe be drijfsactiviteiten, omdat die niet in het bestemmingsplan van be drijventerrein Nishoek zouden passen. Wethouder Jaap Sinke liet in februari weten hier geen ge hoor aan te geven, omdat na on derzoek bleek dat de lichte medi sche verzorging voor dieren on dergeschikt is aan de detailhan delsactiviteit van het bedrijf. De dierenartsenpraktijk was het hier mee oneens en stapte naar de on afhankelijke bezwaarcommissie van de gemeente. Die kwam tot dezelfde conclusie als het college. Dat blijkt uit het jaarverslag van het Samenwerkingsverband Wel zijnszorg Oosterschelderegio (SW- VO), een gemeenschappelijke re geling van de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal, Schouwen-Duive- land en Tholen. Werden er in 2012 nog ruim 128.000 gemaakt, vorig jaar waren dat er een kleine 119.000. Alleen in de gemeenten Kapelle en Goes waren er iets meer ritjes. Het gebruik van de re giotaxi daalt al jaren, in 2010 wer den er nog bijna 153.000 ritten ge maakt. Volgens Peter Verburg van het SWVO is er een aantal oorzaken. Zo zijn pashouders selectiever ge worden in het gebruik door de ho gere eigen kosten (het tarief is an derhalf jaar geleden verhoogd voor alle gebruikers). Daarnaast is men 'strenger aan de poort'. „Voorheen werden wmo-passen ruimhartig toegekend, maar dat is niet meer zo." Ook geeft Verburg aan dat een aantal 'grootverbrui kers' uit het systeem is verdwe nen nu er op jaarbasis nog maxi maal tweeduizend kilometer met de regiotaxi mag worden afge legd. Uit klanttevredenheidsonderzoe- ken is volgens het jaarverslag ge bleken dat reizigers 'zeer tevre den' zijn over de regiotaxi. Gemid deld waarderen zij het vervoer met een 8,2. Toch zijn er vorig jaar 82 gegronde klachten geregis treerd, de meeste (31) over het feit dat de taxi te laat of juist te vroeg kwam. Onbeleefde houding chauf feur (12) en te lange omrijtijd (8) staan ook in de topdrie. Volgens Verburg zijn de klachten 'binnen de marge'. Het regiotaxivervoer wordt uitge voerd door Taxi Centrale Renesse. Het gaat met name om landbou wers die wel een vergoeding krij gen voor hun woning, maar niet voor de stallen als ze willen ver huizen. Een aantal landbouwers ziet het niet zitten dat hun bedrijf straks 'onder de rook' zit van de nieuwe hoogspanningsleiding van Borsse- le naar Tilburg. Tennet koopt hui zen die pal onder de leiding zit ten desgevraagd op. Dat geldt ook voor het woonhuis van een land bouwer. Voor de stallen krijgt hij niets. Tennet heeft daar geen geld voor. Volgens wethouder Jaap Sinke van de gemeente Reimerswaal kun je dat niet van een landbou wer verwachten. „Vooral een vee boer wil dicht bij zijn dieren wo nen. Als je dieren hebt, moet je daar bij wonen. Een gescheiden bedrijf uitoefenen vinden wij ge woon niks. Tennet is daar echter tot nu toe onverbiddelijk in." Een halve bedrijfsverplaatsing in het buitengebied is volgens Sinke ook nagenoeg onmogelijk planolo gisch te regelen. „Je kunt pas een nieuw bouwblok aanwijzen bij een volledige bedrijfsverplaat sing." Op initiatief van een betrokken landbouwer vindt een onafhanke lijk onderzoek plaats naar mogelij ke alternatieven. Landbouworga nisatie ZLTO heeft inmiddels vra gen gesteld aan Tennet over on der meer de uitkoopregeling. www.kwsek.nl 4 De specialist helpt u een handje TIP! ja, stuur mu de gratis Zitwijzer brochure GOES YERSEKE BIEZELINGE KRABBENDIJKE door Luc Oggel GOES - In de Oosterschelderegio is afgelopen jaar opnieuw fors min der gebruik gemaakt van de regio taxi door WMO-pashouders. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeenten Borsele, Kapelle en Reimerswaal ne men krachtig stelling tegen de uit koopregeling van energiebeheer der Tennet. Tennet moet boeren bij be- drijfsverplaatsing een hoge re uitkoopregeling aanbie den. Dat vinden gemeenten. Het is niet altijd makkelijk om na het zitten uit uw stoel te komen, het opstaan is een flinke belasting voor spieren en gewrichten. Daarom heeft u een stoel nodig die helpt bij het opstaan. Bij de stoelen van Kwiek kantelen de zitting en rugleuning naar voren, zodat u optimale steun krijgt bij het opstaan. Zonder pijnlijke knieën, rug of gewrichten. (jyoo^r 0$ tWieX adv$e^Jrf GRATIS 2ITWIJZER Vraag m snel aan. Bel 0341 - 27 40 42 of vul de antwoorbon in C5 - korting per levensjaar Maak het uzelf gemakkelijk en bel 0341 - 27 40 42 voor een gratis zittest bij u thuis. 4 Geldig bij een stoel op maat. Naam Adres Postcode Telefoon Plaats E-mail wk28_K-i_pzc Gezond zitten en opstaan Zonder postzegel in een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28