Van groep 1 tot 8, zingen wij met volle kracht Komst fruittuin in Oostburg valt in goede aarde ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Vertegenwoordigers van ba sisschool Het Kompas over handigden gisteren een che que van 1050 euro aan uitba ters van zorgboederij De Lo- venhof uit Hoek. De negen tig basisscholieren 'liepen' het geld bijeen tijdens een sponsorloop op Koningsdag. Wandelen langs de Westerschelde PRH Nederland (Persoonlijk heid en Relaties) houdt za terdag 11 juli een wandeling langs de Westerschelde. De wandeltocht begint om 9.00 uur bij café De Griete. Het gaat erom 'meer stil te staan bij wat je ervaart en dat te delen met anderen'. Vooraf inschrijven via mailadres jacqueline.hermans@prh-neder- land.nl of 0115-697 300. Gedichten centraal op poëziewandeling Stichting Cadzand Cultureel houdt vrijdag een poëzie wandeling. Vertrek is om 9.30 uur bij de kerk in Cad- zand-Dorp. De tocht duurt ongeveer twee uur. Deelne mers mogen hun favoriete gedichten voordragen en er een toelichting op geven. Deelname kost elf euro, in clusief lunch. Aanmelden kan via 0117-396443. Het Kompas geeft aan zorgboederij TERNEUZEN - Met een beetje ge voel voor nostalgie zou je kunnen stellen dat de cirkel voor de rooms-katholieke Op de Hoogte rond is. De school huist na de zo mer weer samen onder een dak met de Zuidlandschool. Precies zo als het 41 jaar geleden begon. Hoofd van de school, Matthieu van de Rijt, leerkracht Barb Koop- mans en hun leerlingen konden toen namelijk nog niet meteen te recht in het nieuwe schoolge bouw in de Serlippenspolder. De nieuwbouw was nog niet klaar en dus gaven zij de eerste maanden les in de oude Zuidlandschool aan de Jacob Catsstraat. Een paar maanden later verhuisden beide scholen naar het gebouw waar ze elkaar na de zomervakantie weer zullen vinden onder de nieuwe naam De Twijn. De toekomst van het gebouw aan de Madame Curiestraat, dat in 1977 door de katholieken werd be trokken, is nog ongewis. Nog niet zo lang geleden barstte Op de Hoogte zowat uit zijn voe gen. De nieuwbouwwijk Othene moest een tijdje wachten op een school en dus kozen veel ouders voor het nabijgelegen Op de Hoogte. In 2007 steeg het aantal leerlingen tot boven de tweehon derd. Toen Othene eenmaal een school had, zakte het aantal in rap tempo tot onder de honderd. On der wijskoepel Perspecto, waar de Zuidlandschool en Op de Hoogte nu allebei deel van uitmaken, be sloot tot een fusie. Vorige week was er al een reünie, gisteren viel het doek definitief. Ouders van groep 8 regelden bij wijze van ludieke actie een limou sine om de oudste leerlingen op te halen. Zij zijn de laatsten die het refrein van het schoollied let terlijk hebben volbracht: 'Van groep 1 tot groep 8, zingen wij met volle kracht. Leve onze school, le ve Op de Hoogte, de school die heeft ons ver gebracht. Rekenen, tekenen en de Nederlandse taal. Alles kun je hier Op de Hoogte leren, De Hoogte is mijn ideaal!' Carlos Faes, oud-inwoner van Wa terlandkerkje, werd in de jaren ne gentig eigenaar van de boomgaar den van Philips. Behalve een win kel om de eigen oogst en andere streekproducten te verkopen, bouwde hij ook een pannenkoe kenhuis en een vergader- en infor matiecentrum. Zo'n voorziening moet ook in West-Zeeuws-Vlaan- deren goed kunnen draaien, ver wacht Faes. Hij sprak al met het vorige college over zijn plannen. Ook de nieuwe wethouder Chris van de Vijver is enthousiast. De gemeenteraad wees vorig jaar aankoop van een stuk grond tussen het ontvangst gebouw en de bebouwde kom van Oostburg nog af, maar de om standigheden zijn intussen veran derd. De bank vraagt minder dan vorig jaar en het te investeren be drag is waarschijnlijk te financie ren met de verkoop van het ont vangstgebouw en huuropbreng sten van het westelijk deel van de grond. Van de Vijver laat op het gemeen tehuis nog een aantal zaken en cij fers uitzoeken en narekenen, maar hoopt de raad in september een voorstel te kunnen doen. .Het overgrote deel van de raadsleden kijkt uit naar dat voorstel. Mare Rijk (Nieuw Gemeentebelang) is nog wat 'afwachtend', omdat hij eerst alle risico's op een rijtje wil hebben. Andere raadsleden zijn bij voorbaat gematigd tot razend enthousiast. Liber Baarends (D&T) 'omarmt' de plannen voor een fruittuin al langer. Hij kent Faes en is al eens in Eindhoven ge weest. Conny Almekinders (WD) was tot voor kort wethou der en voerde uit hoofde van die functie gesprekken met Faes. Hij denkt dat de financiële risico's 'zeer beperkt' zijn en verwacht dat de fruittuin uit kan groeien tot een mooie 'dagrecreatieve voorziening'. Bijna alle andere fractievoorzitters zijn ook blij met de tuin. Robert Evers (PvdA) ziet niet alleen het fiasco van de Euregiotuinen uit het zicht ver dwijnen, maar ziet ook een be drijf 'met een maatschappelijke functie komen'. Een bedrijf dat be zoekers uit de streek, toeristen én Vlamingen van over de grens kan trekken. Ruiming van oude graven aanstaande De gemeente Terneuzen be reidt de ruiming van verlo pen graven op verschillende begraafplaatsen voor. Nabe staanden van overledenen hebben nog tot 1 september de tijd om de ruiming van het graf van een dierbare te voorkomen. Melden kan via telefoonnummer 14 0115 of begraafplaatsen@terneuzen.nl. Blauwalg voorlopig weg uit Bierkaai De blauwalg die vorige maand in De Nieuwe Bier kaai in Hulst werd geconsta teerd, is grotendeels verdwe nen. De kans is echter aan wezig dat het terugkomt. Onderzoek bewijst dat er nog sprake is van een hoge mate van algen in het water. Als het warmer wordt, kan de blauwalg terugkeren. Dorpsraad op zoek naar oude foto's De dorpsraad wil allerlei fo to's verzamelen van Perkpol- der en Walsoorden. Vaak vragen (oud) inwoners of er oude foto's beschikbaar zijn. Vooral foto's van de veerbo ten en het strandje zijn in trek. De dorpsraad wil die fo to's verzamelen en op de website zetten zodat ieder een ze kan bekijken. DONDERDAG 10 JULI 2014 GRIETE CADZAND HOEK De leerlingen van groep 8 werden met een limousine opgehaald, nadat de schoolbel voor de laatste keer was gegaan, foto Mark Neelemans door Raymond de Frel door René Hoonhorst SLUIS - De meeste Sluise raadsfrac ties kijken uit naar een fruittuin aan de westelijke entree van Oost burg. Ze hopen en verwachten dat de eigenaar van Philips Fruittuin in Eindhoven ook in Oostburg - op de plek van de voormalige Euregiotui- nen - een prachtige voorziening voor toeristen én eigen inwoners neerzet. Met de komst van een fruit tuin krijgt Oostburg 'n ster ke voorziening voor dagre creatie, hoopt de raad Sluis TERNEUZEN HULST KLOOSTERZANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25