f SP. Subsidiepot helpt zowel natuur als economie Goede buur Hof legt Goese veelpleger opname op commentaar CDA ZEELAND 23 0PvdA 22 december: laatste dag registratie aanduiding politieke partij 2 februari 2015: inleveren definitieve kandidatenlijsten 18 maart 2015: Provinciale Statenverkiezingen partij zetels exit Beschikbaar als lijsttrekker Beschikbaar als gedeputeerde 7 Piet de Putter Carla de Paepe Kees Bierens Carla Schönknecht-Vermeulen 7 xxxxx Ben de Reu Ben de Reu 6 Bas Feijtel Frans Babijn Ben Pauwels Patricia de Milliano? Kees van Beveren PVV 4 xxxxx Peter van Dijk Peter van Dijk Ruud Haaze 4 George van Heukelom Goos Roeland 7 3 Jeroen van Dijen Gervan Unen Gervan Unen Christenunie 2 Martin Otte? Paul Colijn 7 ^ZEELAND 2 xxxxx Johan Robesin 7 ^D66^ 2 Tom Aalfs Alex Hijgenaar Alex Hijgenaar GROENLINKS 1 Leen Harpe 7 7 1 7 7 7 Zeeland telt zestien beschermde natuurgebieden die horen bij het Europese netwerk Natura 2000, zoals de Kop van Schouwen, de Yerseke en Kapelse Moer, Canis- vliet en de Oosterschelde. Het streven is de flora en fauna in de ze gebieden zo gezond en divers mogelijk te krijgen en te houden. Een van de voornaamste bedrei gingen is de neerslag van stikstof, veroorzaakt door landbouw, ver keer en industrie. Te hoge stikstof belasting heeft indirect ook verre gaande gevolgen voor de lokale en regionale economie. Bedrijven die zich willen vestigen of uitbrei den moeten een vergunning aan vragen in het kader van de Na tuurbeschermingswet. Voor gebie den met te veel neerslag van stik stof wordt die vergunning zelden of nooit verleend. Maatregelen zijn dan ook drin gend noodzakelijk, om de natuur te herstellen én om te voorkomen dat bedrijven zich niet kunnen ontwikkelen. Het provinciebe stuur heeft daarom besloten voor de komende zes jaar in totaal 12,2 miljoen euro extra in de subsidie- pot voor natuurherstel te steken. De eigenaren van de natuurgebie den - Staatsbosbeheer, Natuurmo numenten, Het Zeeuwse Land schap en particulieren - kunnen subsidie aanvragen voor herstel projecten. Het gaat daarbij vooral om maatregelen ter bestrijding van verdroging, vermesting en vergrassing, met name in de dui nen van Schouwen en Walche ren. De maatregelen worden gecombi neerd met de aanleg van recreatie voorzieningen. Zeeland is gebaat bij een goede relatie met Vlaanderen. Erg veel inspanningen hoeft dat niet te vergen, want de provincie vormt een natuurlijk achterland van ste den als Antwerpen en Gent. Daar kan de toeristische sector in Zeeland vrijwel het jaar door van profiteren. Ook ande re sectoren pikken een graan tje mee. Voor Zeeuwen is het voorts in teressant dat het buurland uit stekende medische zorg biedt en cultureel veel in petto heeft. Bovendien beschikken de grote steden aan de andere kant van de grens over een erg aantrek kelijk winkelbestand. De band kan nog sterker wor den als studenten grenzen ver leggen. De ROC's, de Hoge school Zeeland en het Universi ty College Roosevelt vormen voor veel Belgische studenten een interessant alternatief voor onderwijs in eigen land. En om gekeerd kunnen de opleidin gen in Vlaanderen attractief zijn voor Zeeuwen. Het initia tief van Scalda om scholieren klaar te stomen voor onderwijs in België verdient daarom lof. De zogenoemde ISD-maatregel die wordt opgelegd is geen straf, maar een maatregel. Het houdt in dat de man 2 jaar lang verplicht zal worden behandeld aan zijn verslavings- en psychiatrische pro blemen. De rechtbank in Middelburg leg de man in maart ook al een ISD-maatregelvan twee jaar op. De Goesenaar, die al een strafblad had, heeft zich van april tot en met december vorig jaar schuldig gemaakt aan verschillende feiten. Bij een aanhouding was hij agres sief en vernielde het overhemd van een politie-agent. Hij overtrad daarnaast terreinver boden bij Emergis en Ter Weel. De man werd wel vrijgesproken van het bedreigen van een portier van El Toro en hoewel het hof concludeerde dat hij een stadsver- bod in Goes overtrad, legde het daarvoor geen straf op, omdat dat stadsverbod achteraf onterecht bleek. Desondanks legde het hof wel dezelfde maatregel op als de rechtbank. ISD duurt altijd 2 jaar. DONDERDAG 10 JULI 2014 NATUURLIJK ZEELAND I Ben de Reu (I), PvdA-gedeputeerde economie, milieu, sport en cultuur sinds 2011, voelt de crisis in zijn portefeuille, foto Peter Nicolai I Carla Schönknecht-Vermeulen (2e r), WD-gedeputeerde sinds januari 2013 na het overlijden partijgenoot Sjoerd Heijning. foto Pieter van der Laan door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De provincie reser veert ruim twaalf miljoen euro extra voor maatregelen in Natura 2000-gebieden in Zeeland. Dat opent tevens de weg voor milieube lastende bedrijven om te kunnen uitbreiden. door Pieter van Klinken DEN BOSCH - Net als de rechtbank in Middelburg wil ook het gerechts hof in Den Bosch in hoger beroep dat de 41-jarige Goese veelpleger R. J. opgenomen wordt in een veel plegerskliniek. Het gaat daarmee in tegen de wens van advocaat Guy Koppen van de man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23