Het regent onthullingen in Israel dreigt met 11' Britse pedofielenaffaire grondoffensief 8 dagen Rondreis Toscane Totaal 8 dagen Rome, Sorrento Napels BUITENLAND 9 nu v.a. nu v.a i8- V vertrek september en oktober V naar o.a. Pisa, Lucca Florence, Siena en San Gimignano inclusief vliegreis, hotels, ontbijt, rondreis per touringcar en Nederlandssprekende reisleiding 7 x diner slechts €35 zie stipreizen.nl/ittos zie stipreizen.nl/itrsn Peter McKelvie onthulde aan de BBC dat een reeks voormalige par lementsleden, rechters en minis ters er 'de ergste vorm van kinder misbruik' op nahielden. De ex pert kinderbescherming verklaar de dat ruim twintig vooraanstaan de figuren in de Britse samenle ving zich schuldig zouden heb ben gemaakt aan seksuele exploi tatie van met name jonge jon gens. „Er is een hoop bewijs dat een machtige elite decennia lang haar gang kon gaan", aldus McKelvie. Via zijn werk had hij toegang tot dossiers over pedofielennetwer ken. Tegelijkertijd vertelde Lord War ner, voormalig hoofd van de socia le dienst in het graafschap Kent, op de radio dat het 'zeker moge lijk' is dat er zich parlementsle den en ministers bevinden onder de twintig pedofielen die McKel vie aanwijst. Warner denkt dat veel misbruik heeft plaatsgevonden in kinderte huizen. „Machtige mensen die de ze tehuizen belaagden, kregen ge makkelijk toegang tot kinderen", aldus de Lord. Ook dook er gisteren ineens een interview met Tim Fortescue uit 1995 op. Het oud-parlementslid zei in het bijna twintig jaar oude vraaggesprek dat 'schandalen met hele jonge jongens' in de jaren '70 bewust werden verdoezeld zodat de dader 'dan altijd zal doen wat wij van hem vragen'. The Daily Mail kopte verder dat de regering tien jaar geleden ruim 600.000 pond subsidie verleende aan twee organisaties die in ver band zijn gebracht met pedofilie. The Guardian rakelde een onder zoeksdocument op van datzelfde ministerie uit 1979 waarin werd voorgesteld de meerderjarigheids- grens te verlagen naar veertien jaar. Britse media vragen zich inmid dels af of de genomen maatrege len wel ver genoeg gaan. De mi nister van Binnenlandse Zaken, Theresa May, maakte maandag be kend dat Peter Wanless, de direc teur van de Britse organisatie voor kinderbescherming NSPCC, onderzoek zal doen. Daarnaast zal een onafhankelijk panel, bestaande uit juristen en de kinderbescherming, een groot schalige enquête rond de kwestie uitvoeren. The Guardian stelde vast dat de re gering ervoor heeft gekozen om geen onafhankelijke rechter on derzoek te laten doen, terwijl dat wel gebeurde in de nasleep van het afluisterschandaal dat het ein de betekende voor boulevard krant News of the World. De Dai ly Mirror merkte ook op dat er geen rechter aan te pas komt. „Wat heeft u te verbergen?", kop te de krant naast een foto van May. Bij een van de aanvallen kwamen zes Palestijnen om het leven, toen een huis werd geraakt waar de fa milie van een Hamaslid zou heb ben gewoond. Mensen zouden zich als 'menselijk schild' op het dak hebben begeven. Een lucht aanval op een auto kostte het le ven aan vier Palestijnen. De spanningen tussen de Pales tijnen en Israëliërs zijn sterk opge lopen sinds de moord op drie Is raëlische tieners op de Palestijnse Westelijke Jordaanoever en de moord op een Palestijnse jongen uit Oost-Jeruzalem. Die moord lijkt een wraakactie te zijn ge weest voor de moord op de Israëli sche jongeren. De Palestijnse beweging Harnas noemt de raketbeschietingen een reactie op Israëlische agressie. Vol gens Israël zijn er gisteren zeker honderd projectielen afgevuurd. Israël wil dat die aanvallen stop pen en het leger bereidt zich voor om de strook in te trekken. Er zijn geen berichten over gewon den door de raketten. „Wij bereiden ons voor op een ge vecht met Harnas dat niet binnen enkele dagen afgelopen zal zijn", verklaarde de Israëlische minister van Defensie, Moshe Yaalon. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger op dracht gegeven zich op te maken voor een grondoffensief in de Ga zastrook. Reservisten zijn opge roepen om het leger aan de grens met het gebied te versterken. Israël houdt in geval van een grondoffensief rekening met ra ketten op Tel Aviv. In november 2012 werd de stad ook al bescho ten, evenals Jeruzalem. De Pales tijnse raketten kunnen beide ste den net bereiken. Gisteravond kwam er een raket op een huis in Jeruzalem terecht. Er vielen geen gewonden. Het Israëlische leger heeft gisteren vier Hamasstrijders gedood die via de Middellandse Zee bij het Israëlische plaatsje Zi- kim aan land waren gegaan. Bij de actie zou één Israëlische mili tair gewond zijn geraakt. vertrek september en oktober naar o.a. Rome, Sorrento, Napels, Pompeï en Montecassino inclusief vliegreis, hotels, ontbijt, rondreis per touringcar en Nederlandssprekende reisleiding y WS)) Bologna i Barga Florence Lucca Absolute bodemprijzen! Rome Montecessino -® Fluggl Terme •Caserta Sorrento Slip nu naar Italië! brochure- brochure WOENSDAG 9 JULI 2014 door onze correspondent Michiel Willems LONDEN - Daags nadat de Britse re gering een onderzoek naar kinder misbruik door prominente politici aankondigde, worden de Britten overspoeld met nieuwe onthullin gen. Ze vragen zich af wat er nog meer naar buiten gaat komen. Peter McKelvie. 'Er is een hoop be wijs.' Oud-parlementslid Fortes cue zei in 1995 dat 'schanda len met hele jonge jongens' bewust werden verdoezeld JERUZALEM - Israël dreigt met een grondoffensief in de Gazastrook in reactie op het doorlopend afschie ten van raketten door Palestijnen. Door vergeldingsacties door de Is raëlische luchtmacht vielen giste ren zeker 10 doden en raakten 15 mensen gewond. Volgens het Israë lische leger werden ongeveer 90 doelen aangevallen. Zes Palestijnen kwamen om het leven toen ze als een menselijk schild op het dak van een huis plaatsnamen stipreizen.nl (stip) 1 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten, De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9