Verhoene en Pennings trainers van het jaar SPORT 15 Tennisster José de Wit wint op twee fronten In het verleden werden de trai ners tijdens de bijeenkomst van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) altijd geëerd, maar dat eve nement is ter «ziele gegaan. De stichting Zeeuws Elftal vond ech ter dat er toch nog een prijs voor het Zeeuwse trainersgilde in stand gehouden diende te wor den en pakte de handschoen vo rig jaar op. Toen ging de prijs naar Stéphane Cépèro, die met MZVC vanuit de de vierde naar de twee de klasse was gepromoveerd. Dit seizoen sprongen de prestaties van Kenny Verhoene en Ruud Pennings in het oog. Vandaar dat de jury besloot beiden de prijs toe te kennen. Verhoene vierde het afgelopen sei zoen mooie triomfen met Hoek. De Zeeuws-Vlaamse formatie be reikte de derde ronde van de KN- VB-beker en speelde daarin tegen Feyenoord. Zo'n 3000 supporters vergezelden de ploeg naar de Kuip. Daarnaast werd Hoek op indruk wekkende wijze kampioen van de hoofdklasse B en mag het ko mend seizoen weer uitkomen in de topklasse van het zaterdagvoet- bal, het hoogste amateurniveau in Nederland. Ruud Pennings bracht de rust te rug in de gelederen van VC Vlis singen en kroonde zich met de ploeg tot kampioen van de eerste klasse C. Op de laatste speeldag van de competitie veroverde de Walcherse club via een 1-0-over- winning op Moerse Boys de titel. Voor Pennings was het het vijfde kampioenschap uit zijn loopbaan als trainer. Verhoene kan zaterdag zelf de bo kaal niet in ontvangst nemen. De Belgische oefenmeester is nog met vakantie en is pas komende maandag terug als Hoek aan de voorbereiding op het nieuwe sei zoen begint. Een afgevaardigde van de voetbalvereniging Hoek neemt nu de prijs in ontvangst. Ruud Pennings is wel aanwezig. De prijzen, die beschikbaar zijn gesteld door Agri Sneltank, wor den zaterdag voor de vriendschap pelijke wedstrijd van het Zeeuws elftal tegen Excelsior in Wemel- dinge uitgereikt. Peter Goedege- buure is namens het bedrijf aan wezig. De uitreiking is om 16.00 uur, een half uur voor het begin van de wedstrijd. Tegelijkertijd worden de topsco rers van het voorbije seizoen in het zonnetje gezet. De PZC houdt al jaren een klassement bij. Dit seizoen eindigden twee spelers op de eerste plaats. Sander van 't Hof (Smerdiek) en Elco Jansen (Krabbendijke) behaalden 48 pun ten. Beiden krijgen een bokaal. Het tweetal doorbrak de Zeeuws- Vlaamse dominantie van de af gelopen jaren. De laatste vier tops corers speelden allemaal voor een Zeeuws-Vlaamse club: Niek van Sprundel (Aardenburg, 2010 en 2013), Peter Dieleman (Zaamslag, 2011) en Marco Faassen (Ter- neuzense Boys, 2012). Zowel Smerdiek als Krabbendijke lever de nooit eerder de Zeeuws topsco rer. V:' 'M maal valt de ramadan midden in de voorbereiding of het seizoen. Dan kan het zwaar zijn. Ik vind het nu wel meevallen." Hoessein Bouzambou, net als Ab denbi speler van zondag-hoofd klasser VC Vlissingen, sloot zich bij die woorden aan. „We begin nen met Vlissingen op 22 juli aan de voorbereiding. Ik geloof dat we twee keer trainen voor het einde van de ramadan. Dat valt dus wel mee. Vorig jaar speelden we tij dens de ramadan bijvoorbeeld de Sloepoort Cup. Een hele dag niet eten, dat merk je dan echt wel." Samen met Annoeska Willemsen van de organiserende vereniging zegevierde de speelster van Tiola uit IJzendijke in het vrouwendub belspel 4. Zij wonnen in de poule van de combinaties Melany Tazelaar/Kay Wisse (6-2 6-2) van TV De Boskreek en Stéphanie van Balen/Natascha van Strien (6-4 6-2) uit de kanaalzone. In beide partijen gaf de routine van De Wit en Willemsen (ook winnares in de mixed-4 met Wouter de Feij- ter) de doorslag. Door het slechte weer op zondag werd de laatste partij later ge- speeld. Tot 4-4 ging het gelijk op. Vervolgens was er een break op de service van Van Strien, waarna De Wit naar 6-4-setwinst serveerde. „Wij tennissen tactisch", zei de 51-jarige De Wit. „Annoeska slaat veel diepe topspinballen en ik sli ce veel. Dat is ons recept. Die jon ge meiden hebben juist liever dat je hard en strak slaat. Na drie ver tragende ballen van ons gaat het echter bij hen vaak mis." In de mixed-5 klopte De Wit sa men met Arno Maenhout uit Aar denburg achtereenvolgens de duo's Ingrid Buijsse/Cees de Rijk (7-6 6-4), Ilse Vinjé/Remco Kra mer (6-2 6-2) en Anja van Dam- me/Remco Dhont (7-6 5-7 6-4). Die laatste partij was een thriller. „Arno Maenhout ging steeds beter tennissen. Hij komt beter tot zijn recht tegen een speler die door slaat dan tegen een 'prikker' als Cees de Rijk. In de laatste partij braken we bij 4-4 de service van Remco Dhont. Daarna serveerde Arno met drie aces de partij uit." Overige toernooiwinnaars: Peter en Rowin Tazelaar (dubbel-4), Bas Jansen/Remco Kramer (5), Alexander van Daele/Patrick van Morrelgem (6), Elsa van Silfhout/Klaus Pley (mixed-6). WOENSDAG 9 JULI 2014 door Jan Dagevos MIDDELBURG - Kenny Verhoene en Ruud Pennings Zijn tot trainer van het voetbalseizoen 2013-2014 uit geroepen. Beide oefenmeesters le verden de voorbije jaargang met hun club, respectievelijk Hoek en VC Vlissingen, bijzondere presta ties. Hoek promoveerde naar de topklasse, Vlissingen werd kam pioen van de eerste klasse C in het zondagvoetbal. Kenny Verhoene en Ruud Pennings maakten afgelqpen seizoen furore met hun club. UITSIAGEN WIELRENNEN Kloosterzande. Amateurs: 1. Günther Sterck (B), 2. Luc de Moor (B), 3. Luc de Duytsche (B), 4. Tom Jansen (Breda), 5. Rik de Vree (Rijen), 6. Eric Vereecken (Hulst), 7. Danny Nachtegaal (Sint-Jansteen), 8. Christophe van Overloop (B), 9. Michael de Jong (Kortgene), 10. Edzard van Ewijk (Wolphaartsdijk). Amateurs 40+: 1. Wim Braet (B), 2. Johan Pemen (Rijsbergen), 3. John Haast (Rijsbergen). D-categorie: 1Peter de Hul- lu (Axel), 2. Lex Meerman (Nieuw en Sint-Joos- land), 3. Coen Hoondert (Heinkenszand). S/P-klasse: 1. Wim Bas (B), 2. Dimitri Nijs (Axel), 3. Stefan Burbach (Hulst). MOTORCROSS NK Lelystad Open: 7. Jeffrey van Kempen (Oost-Souburg), 167 punten. NK Winterswijk. Jeugd 125 cc: 9. Jordan-Lee van Maaren (Vlissin gen, 164). DMX Zuid Valkenswaard: 65 cc gro te wielen: 6. Joris Lampio (Vlissingen) 79; 9. Ti- mo Dhanis (Terneuzen) 69. 85 cc kleine wielen: 3. Jayden Hoek (Oost-Souburg) 90; 5. Maicky Bonsel (Kuitaart) 81; 8. Luca Dhanis (Terneuzen) 74. MX 2 2-takt: 10. Davey de Fouw Colijns- plaat) 69. Open: 1. Kevin van Houdt (Axel) 97; 5. Wilko de Booij (Walsoorden) 81; 10. Elmar Wilems (Zuiddorpe) 41. VMCN Overloon: Pre 90: 1Thomas Adriaanse (Lewedorp) 120. MON Horst 65 cc kleine wielen: 3. Bryan Nelis (Yerse- ke) 92; 5. Danny van den Bosse (Ovezande) 88. MX 2 Jeugd Open: 1. Marvin Boone (Yerseke) 120. BMB Hasselt MX 2 Nationalen: 6. Kevin Spruijt (Meliskerke) 27. Inters Open: 8. Mark Boot (Burgh-Haamstede) 27. MCLB Heldergem MX 2 Beloften: 7. Tom Cortvriendt (Axel) 14; 10. Martijn Roos (Zuiddorpe) 19. MX 2 Inters: 4. Cian Scheele (Zaamslag) 8. VMCF Wachtebe- ke MX 2 Nieuwelingen: 1Björn Oreel (Oost-Souburg) 50. Inters B MX 1-3: 2. Stef Coetheer (St.Jansteen) 44. V i"* I Terwijl de niet zichtbare trainer Jos van Belzen uitleg geeft, haalt Josimar Pattinama (links) een geintje uit met Lionel Fitsch. Rechts Abdoe Abdenbi, die in de selectie van het Zeeuws elftal de geblesseerde Bart Deprez vervangt, foto Marcelle Davidse SCHOONDIJKE - José de Wit uit Slijk- plaat is weer helemaal terug. Na be handeling vorig jaar met chemo en bestraling is ze volledig genezen van kanker. Haar eindzege op twee fronten in het negentiende Gravel- steps Jumbo Rabo Dubbeltennis- toernooi te Schoondijke geeft dan ook extra voldoening. door Henk van de Voorde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75