'Er is hier markt voor, Kiek noe! Verkleed als heks naar 't Staepel'of in Renesse 24 SCHOUWEN-DUIVELAND TOERISME Het toeristentreintje van OVO in Zierikzee keert terug in augustus en rijdt volgende zomer ook weer. Max en Xander zijn gek op treintjes Agenten vissen man uit Binnenhaven EF ZIERIKZEE - Een simpel treintje. In bijna elk toeristisch gebied rijdt er wel een. Toch is het volgens winkeliersvoorman Robert van der Krieke precies wat Zierikzee nodig heeft. „Voor veel mensen is de muisklik bij Bol.com niet leuk meer. Ze wil len rondkijken in een echte win kel. Dan ergens wat eten en als het even kan, moet er ook wat te doen zijn. Winkelen als beleving. Zo'n treintje hoort daar bij." Winkeliersvereniging OVO kreeg onmiddellijk medewerking van de gemeente toen zij daar aan klopte met het plan. „Het treintje brengt mensen van de parkeerter reinen naar het centrum. Dat von den ze bij de gemeente praktisch en gezellig. Er kunnen twee tot zes rolstoelen mee en het treintje rijdt elektrisch. Past allemaal pre cies binnen de beleidskaders." Het treintje wordt goed ontvan gen, meent Van der Krieke: „Door zowel toeristen als inwoners. Ik ben een paar keer meegereden. Klachten over vertraging van het verkeer heb ik niet gehoord." De winkeliers zijn tevreden over het boemeltje, dat deze week op proef rijdt. Daarom heeft Van der Krieke gis teren nieuwe afspraken gemaakt met de exploitant. „De 24ste ZIERIKZEE - De vierjarige Max en zijn tweejarige broertje Xander Delachaux uit IJmuiden zijn gek op treintjes. „De locomotief is zo leuk", glundert Max voorafgaand aan het half uur durende ritje dat het toeristentreintje maakt vanaf het Havenplein. 'Machinist' Frans Muller vervoert de jongens met hun ouders Er- win en Kristel en de rest van de passagiers langs de Dikke Toren en - via opnieuw het Havenplein - over de Oude en Nieuwe Haven om op het Luitje te keren. „Zo'n treintje hoort eigenlijk wel in de stad", vinden Erwin en Kristel. De familie viert bijna twee weken lang vakantie in Aquadelta in Bruinisse en bezocht gisteren voor het eerst Zierikzee. „Een beetje jammer van het weer, maar dan is zo'n treintje juist wel leuk. Je vangt zo wel wat publiek." Winkelen wordt steeds meer beleving. Zo'n toeristentreintje hoort daarbij komt het treintje terug en dan rijdt het de hele maand augustus, met uitzondering van week 33. Wat mij betreft, mag hij volgend jaar terugkomen. Dan kijken we of we hem voor het hele seizoen kunnen regelen." Mogelijk is er dan toch ander toe- ristenvervoer in Zierikzee. De On- dernëmerskring Schouwen-Dui- veland wil namelijk elektrokarren laten rijden tussen parkeerterrei nen en het winkelgebied. Van der Krieke: „Nou, dan heeft de klant toch veel keus. Die elek trokarren vormen een echte pen deldienst. Het treintje kan dan meer de functie van sight-seeing krijgen. Net als het koetsje, ja. Maar dat is toch weer heel wat an ders. Met die mevrouw hebben we goede afspraken gemaakt." Meerijden met het OVO-treintje uit Westvoorne kost een paar eu ro. Kinderen betalen 50 cent. „Een paar euro voor een gezin. En je kan in principe zo lang blijven zitten als je wil. Maar dat doe je niet," glimlacht Van der Krieke, „want het ding is - laten we zeg gen - nogal sportief afgeveerd." - ZIERIKZEE - Klingeling, tinkelt Frans Muller de koperen bel aan touw. Wandelaars stappen bereid willig opzij. Er wordt spontaan ge zwaaid en gelachen. „Iedereen vindt het hartstikke leuk. Ik krijg altijd alleen maar positieve reac ties", zegt chauffeur Muller. Vorig jaar april is de Oostvoor- naar Treintje Westvoorne begon nen. „Ik had een transportbedrijf maar daar ben ik mee gestopt, toen mijn vrouw twee jaar gele den overleed." Na zeven maanden thuis te hebben gezeten, ging hij met het 12 meter lange en 1 meter 50 brede toeristentreintje aan de boemel. Sindsdien maakt hij op zaterdagen en zondagen toertoch ten door de duinen van Oostvoor- ne en Rockanje en rijdt hij door deweeks voor onder meer verzor gingshuizen. „Ik vind het leuk en gezellig om te doen. En zolang ik uit de kosten kom, vind ik het pri ma. Ik hoef er niet aan te verdie nen." Hoe zich dat in Zierikzee zal ont wikkelen is, zo kort na de start, Klassen/oio 's van Schouwen -Duiveland Toen de zesde klas, nu groep 8, kreeg van Blom de opdracht om in het kader van een groot project over de herfst verkleed als heks naar school te komen. Dat leverde een kleurrijk resultaat op. „Door de maskers is niet iedereen te her kennen", schrijft Blom in een mailtje aan Kieknoe. Toch waagt hij een dappere poging: foto links: vooraan Monica de Jong, tweede rij v.l.n.r. Yvonne Vlam en Pauli ne Keus, derde rij Mariska Verse- put, vierde rij Ingrid Hop en Gaby van den Berg. Vijfde rij Annet Vas- seur en Yanca van den Berg. Foto rechts: vooraan Hanno Can ters en Christian van Kluyven. Tweede rij: Pauline Keus en Alexander Frank, derde rij Mar- tijn Agema, vierde rij Jacco Pad mos en Lydia Verseput. VLISSINGEN - Twee politieagenten hebben in de nacht van maandag op dinsdag rond kwart voor één een automobilist uit het water ge haald bij de Piet Heinkade in Vlis- singen. De 56-jarige Souburger was met auto en al te water geraakt en dreigde te verdrinken. Hij leek aanvankelijk zelf naar de kant te kunnen zwemmen, maar verloor het bewustzijn. De brandweer heeft geholpen om de man op de kade te krijgen. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht. De politie onderzoekt de toe dracht. Treintje is een blijvertje in Zierikzee door Ton van den Nouweland Robert van der Krieke, OVO Halte Havenplein. Het toeristentreintje rijdt in augustus weer door Zierikzee door Esme Soesman ivirif.pzr.nl/kivkiun- door Piet Kleemans RENESSE - Kieknoe-lezer en oud-on derwijzer Henk Blom uit Renesse stuurde bijgaande foto's in van leer lingen van OBS 't Staepel'of in Re- nesse. De foto's zijn gemaakt in 1983. O Meer schoolfoto's, zie www.pzc.nl/kieknoe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58