Veel vluchten vanwege weer uit Met een jetlag Op voorzorg afgelast Sterck geeft koers in Kloosterzande glans 14 SPORT ZEEUWS ELFTAL Tadic vier jaar bij Southampton Het Zeeuws elftal traint voor de eerste keer in aanloop naar oefenduel met Excelsior. Lionel Fitsch heeft het zwaar. Voor Tarbes werden vorige week dinsdag 776 duiven ingekorfd. Die zouden vrijdag om 12.00 uur wor den gelost, maar de weersvoor spelling was dermate slecht dat tot uitstel werd besloten. Uitein delijk werd het afstel. Het dag- fondconcours vanuit Chateauroux voor oude duiven en Auby le Douai voor jonge duiven werd af gelast voordat er ingekorfd was. Er was in Frankrijk sprake van weercode rood en dus kwam er een algehele afgelasting. Daarmee werd een debacle van een week eerder voorkomen. Toen werden de duiven in Auxerre gelost en werd het een ramp. Duizenden duiven kwamen niet naar huis. Ook in België ging het mis. Op het concours vanuit Fontenay voor jonge duiven waren maan dag nog 8000 duiven spoorloos. Wel ging het concours vanuit Bar celona door. De duiven werden za terdagmorgen gelost. Als beste Zeeuw werd een witpen van Wal ter van der Meulen (Sirjansland) geklasseerd. De driejarige doffer was één van de zes doffers en twee duivinnen die Van der Meu len had ingekorfd. De witpen meldde zich zondagmorgen om 5.21 uur, op een moment dat Van der Meulen nog sliep. De duif leg de 1349 kilometer af met een snel heid van 1150 meter per minuut. De doffer klokte zichzelf. Het was de elfde nationaal. ENSCHEDE - Dusan Tadic verruilt FC Twente voor Southampton, de nieuwe club van de trainers Ro nald en Erwin Koeman. De club uit Enschede maakte gisteren de overstap van de 25-jarige Serviër bekend. De veelgeprezen aanval ler kwam maandag al in Engeland aan voor de medische keuring en voor de laatste onderhandelingen over zijn contract. Tadic tekende gisteren een verbin tenis voor vier jaar bij Southamp ton. Zijn contract bij FC Twente liep door medio 2015. De Engelse club betaalt daardoor nog een flin ke afkoopsom voor hem. Tadic kwam in 2012 over van FC Groningen, waar hij in 2010 be- landde. Hij was in twee seizoe nen bij FC Twente goed voor 28 treffers en 27 assists in de eredivi sie. Tadic was de vaste strafschop- pennemer van de Tukkers en hij fungeerde tevens met enige regel maat als aanvoerder. Koeman reageerde verheugd op de komst van spelmaker Tadic. „Hij is een geweldige speler. Ik ken hem natuurlijk goed uit de Nederlandse competitie. Hij had een uitstekend seizoen in de ere divisie." Volgens aanhoudende ge ruchten kan Koeman ook op kor te termijn de Italiaan Graziano Pellè, zijn topscorer bij zijn vorige club Feyenoord, in Southampton begroeten. WOLPHAARTSDIJK - Met een gemê leerd gezelschap zette het Zeeuws elftal gisteravond de eerste stap pen richting het oefenduel van aanstaande zaterdag. Achttien spe lers - alleen spits Tom Blomaard (Bruse Boys) ontbrak nog - train den op het kunstgras in Wol- phaartsdijk onder leiding van Jos van Belzen. De andere coaches Dolf Roks en Nick Corré waren vanwege vakantie afwezig, waar door Van Belzen hulp kreeg van Adri Franke. Voor veel spelers was het weer even wennen, want het gros had al een tijdje niet op een veld ge staan. Jonathan Constansia train de de afgelopen weken al met Ba ronie en heeft nu weer even pau ze, voor veel spelers uit Vlissin- gen is voetballen op het pleintje vaste prik. Kyle Doesburg en Lio nel Fitsch waren net een dag te rug van vakantie en vooral de laat ste had het zwaar. Waar Doesburg in TUrkije ver bleef, zat Fitsch drie weken in Au stralië. In het land waar hij ruim 25 jaar geleden werd geboren en vier jaar woonde, ging de verdedi ger van Hoek samen met zijn vriendin op bezoek bij zijn moe der. „Het was twee jaar geleden dat ik haar had gezien", vertelde Fitsch in Wolphaartsdijk. „Naast mijn moeder woont er nog veel meer familie van me. Toen mijn ouders uit elkaar gingen was ik nog klein. Ik ben net als mijn broer en vader naar Nederland ge gaan en daarna regelmatig op va kantie geweest in Australië." Twee jaar geleden kwam zijn moe der naar Nederland en bezocht ze onder meer de oefenwedstrijd die haar zoon met het Zeeuws elftal tegen het Schotse Hibernian speelde. Deze keer ging Lionel Fitsch op bezoek in Darwin, de woonplaats van zijn moeder. „Ik had expres pas na de datum van de finale van de nacompetitie ge boekt. Je weet het nooit hè? Geluk- ABDOE ABDENBI AAN SELECTIE TOEGEVOEGD kig werden we kampioen met Hoek en hadden we die nacompe titie niet nodig. Ik ben nu een tijd in Darwin geweest en ook nog in Cairns, de stad waar ik ben gebo ren. Het was weer een prachtige trip, maar nu heb ik het wel even zwaar", bekende hij na de trai ning. „Ik weet ook niet of ik het volhoud om naar Brazilië-Duits- land te kijken. Ik ben kapot." Dat was niet zo heel vreemd, om dat Fitsch en zijn vriendin Jacky maandagochtend om 8.00 uur na een 27 uur durende reis op Schip hol landden. „We waren rond de middag terug thuis en zijn de he le dag wakker gebleven. Als je gaat slapen heb je echt een pro bleem. Ik ben maandagavond rond tien uur naar bed gegaan, want ik moest weer werken." Gisterochtend ging om kwart voor zes de wekker. Fitsch reed naar zijn werk in Vlissingen en meldde zich aan het begin van de avond in Wolphaartsdijk, waar de training om 19.00 uur begon. „Heel even heb ik overwogen om me af te melden, want ik was echt moe. Maar ik vind dit veel te leuk. Ik zie veel bekenden en heb wel zin om zaterdag tegen Excel sior te spelen." Zo denken meer spelers erover, want anders hadden er gister avond geen achttien spelers op het kunstgras gestaan. Een war- ming-up, een paar positiespelle tjes, een afwerkoefening en grote partij verder zat de eerste training weer in de benen. Donderdag traint het Zeeuws elftal nog een keer in Wolphaartsdijk, zaterdag volgt op het veld van Wemeldin ge de oefenwedstrijd tegen de Rot terdamse eredivisionist. Het Zeeuws elftal herbergt dan ook een paar voetballers die in de ramadan zitten. „Het gaat nu wel goed", zei Abdoe Abdenbi. „Nor- De hoofdrolspelers hadden ande re namen, maar net als dertig jaar geleden stonden er veel toeschou wers langs de kant. Ze vierden de terugkeer van een wielerkoers in het dorp. Het zorgde voor opluchting bij de organisatie. „Het was voor de le den van de tc Kloosterzande de eerste keer dat we dit organiseer den", zei Jochem Roels. „Als we nu terugkijken, zijn we tevreden. We hebben er keihard aan ge werkt." De Belgen bepaalden bij de ama teurs het wedstrijdbeeld. Günther Sterck en Luc de Moor reden bijna de helft van de koers met zijn tweeën vooruit. „Het begon met een klein gaatje, maar het liep al snel op tot een minuut en omdat we elkaar goed begrepen was het dus de beslissing", vertel de Sterck na afloop van de wed strijd. Hij klopte zijn vluchtmakker een voudig in de eindsprint. Met een achterstand van bijna anderhalve minuut won Luc de Duytsche de spurt voor de derde plaats. Bij de amateurs 40+ draaide het uit op een massaspurt en daarin was de Belg Wim Braet de rapste, Axelaar Peter de Hullu versloeg Lex Meerman uit Nieuw en Sint-Joosland in de categorie D's en de Belg Wim Bas won de S/P-klasse. mg door Fred Rabout OOSTBURC - Er stonden afgelopen weekeinde vier duivenvluchten op het programma. Slechts één - het concours vanuit Barcelona - vond doorgang. De overige drie (Tarbes, Chateauroux en Auby lez Douai) werden wegens slechte weersom standigheden afgelast. Barcelona: 16,11W. v.d. Meulen, 2. Fl. Steketee, 3,19. J. v.d. Bosch, 4. Sj. v.d. Velde&Zn, 5,10,17. W. Muller, 7. L. van Schouwen, 8. Ineke Quist, 9. W. Kooreman, 12. L. Adam, 13. A. Maljaars, 14. L. v.d. Gucht, 15,16. E. Ulijn, 18. P. Wagemaker, 20. A. v.d. Veeken. het trainingsveld door Barry van der Hooft De selectie van het Zeeuws elftal heeft voor het oefenduel met Ex celsior Rotterdam op het laatste moment nog een wijziging onder gaan. Bart Deprez, die vanaf komend sei zoen voor zondag-eersteklasser Goes uitkomt, heeft last van een hamstringblessure en heeft moe ten afzeggen. Zijn vervanger is Abdoe Abdenbi van zondag-hoofdklasser VC Vlis- singen. De wedstrijd tegen Excelsior wordt zaterdag op het sportpark Boenze Boogerd in Wemeldinge af gewerkt, het terrein van voetbalve reniging Wemeldinge. De ontmoeting begint om 16.30 uur. door Wim de Vos KLOOSTERZANDE - Oude tijden her leefden maandagavond in Klooster zande. Op het parkoers waar vroe ger de profrenners om de zege streden, waren nu de coureurs ac tief in de wielerwedstrijd van Trim- belangen Midden-Zeeland (TMZ). I Kenny Verhoene, succesvol met zaterdag-hoofdklas- Ruud Pennings werd kampioen met zondag-eersteklasser ser Hoek. VC Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54