WV Breda moet Froome zonder problemen over de keien loodsen De rit van vandaag boezemt het peloton angst in, maar gisteren ging er ook veel mis. Bijvoorbeeld bij Chris Froome, die hard viel. 10 TOUR DE FRANCE gisteren De befaamde sprinttrein van Ciant-Shimano haperde aan het eind van de vierde etappe. Marcel Kittel had alleen John Degenkolb als gangmaker nog bij zich, maar rondde het ook zonder een perfecte voorbereiding af. LILLE - Er zijn van die dagen dat onverwacht vanalles misgaat in de Tour. Dit keer bleek de weg naar De Hel, die vandaag op het menu staat, al vol valkuilen te zitten. Na nog geen 5 kilometer op Frans grondgebied ging Chris Froome onderuit. Na afloop van de, wederom door Marcel Kittel gewonnen, rit baarde zijn rech terpols de ploeg veel zorgen. Vandaag zal blijken hoe veel last de kopman van Sky ervan heeft, wanneer hij op de Noord-Franse kasseistroken het echte oorlogs gebied betreedt. Eén ding is on dertussen al wel duidelijk: ook in de Tour blijft Froome achter volgd door tegenslag. Bauke Mollema ging eveneens onderuit bij die crash. De kop man van Belkin stapte echter luchtig over het voorval heen. „Ach, er hoefde niet eens een pleister op", schetste Mollema de ernst van de schade. Greg Henderson van Lotto had minder geluk. Hij moet de Tour verlaten, omdat zijn knie bij een val dusdanig beschadigd raakte, dat verder fietsen zinloos is. Andy Schleck kwam daar giste ren voor de start al achter, nadat hij de dag ervoor zwaar was ge vallen in de straten van Londen. Hoe dicht Froome gisteren bij een vroegtijdige einde van zijn Tour is gekomen, zal vandaag blijken. Een half uur na de rit van gisteren stapte teambaas Dave Brailsford zorgelijk kijkend naar buiten, om heel kort wat vragen te beantwoorden. „We la ten in ieder geval foto's maken van de pols en moeten afwach- De streep had geen 20 meter vroeger moeten liggen of ik was geklopt ten of hij morgen verder kan fiet sen", luidde het relaas van de Britse ploegbaas. Weer een kwartier later meldde Froome zich bij de mobiele medi sche post van de Tour om zijn pols daar onder het röntgenappa- raat te leggen. Bij het binnen gaan van de wagen draaide de Tourwinnaar van vorig jaar met zijn gekwetste hand soepeitjes de dop van een flesje water. Geen moment keek hij nerveus naar zijn pols. Een half uur later stapte hij even ontspannen ook weer naar buiten. Het lijkt er dus op dat de fysieke schade meevalt. Fnuikender is het feit dat de titelverdediger gis teren een nieuwe mentale tik te verwerken kreeg. Froome is be zig aan een seizoen vol hobbels en tegenslagen. Rugpijn en pro blemen met de luchtwegen in het voorjaar; een pijnlijk boven been vier weken voor de Tour start na een val in het Critérium du Dauphiné. Even dacht Froome bij de Tourstart in Leeds dat alle zorgen achter de rug wa ren. Maar met een valpartij op verdere kleerscheuren door de Hel van het Noorden te loodsen. Knaven is belast met het project cobblestonestage. Zijn vrouw Na- tascha is voorzitter van WV Bre da. „Nee, zelf gaat ze niet met wie len langs de kant staan", zegt de ploegleider. „En de kinderen ook niet. Sommige mensen vroegen ook of ze hun zoon of dochter mee mochten nemen. Ik gun ie dereen een geweldige dag in de Tour, maar het moet geen kinder arbeid worden." De rit van leper naar Arenberg, waar de finishlijn vlak voor de in gang van het beruchte Bos van Wallers is getrokken, is immers serious business voor alle ploegen met klassementsambities. Je kunt er de Tour niet winnen, maar wel verliezen. Om dat laatste te voor komen, werd veel tijd, moeite en geld in de voorbereiding van de niet door iedereen gewaardeerde kasseienrit gestopt. De scepsis mag dan groot zijn, iedereen neemt het zekere voor het onzeke re. Speciale fietsen, extra perso neel en ploegleiderswagens wor den aangepast om schadevrij over de keien te kunnen rijden. Team Sky bestelde voor deze rit zeven peperdure, op maat gemaak- dag twee en nu weer eentje in rit vier, moet de Brit bang zijn dat dit tot nog toe niet zijn ge- luksjaar is. Zelfs bij de almachtige sprintma chine van Giant-Shimano liep gisteren tussen Le Touquet-Pa- rijs-Plage en Lille niet alles even gesmeerd als in de eerste dagen van de Tour. Gewonnen werd er echter weer wel. „Maar de streep had geen 20 meter vroeger moe ten liggen of ik was geklopt", rea liseerde Marcel Kittel zich na zijn derde triomf in vier dagen. In de laatste kilometer was de oersterke Duitser helemaal op zichzelf aangewezen. „Het was „Zo'n twintig mensen van die club helpen ons. Ze staan vooral met materiaal langs de kant", zegt Servais Knaven over de extra man kracht voor Team Sky die nodig is om kopman Chris Froome - die gisteren al ten val kwam - zonder Renescure le Tour De weg naar de Hel zit al vol valkuilen door Ad Pertijs Marcel Kittel LE TOUOUET- PARIS-PLAGE Cassel 92km v Mont Noir 117.5km LILLE MÉTROPOLE 163.5 km Bauke Mollema (r) was betrokken bij een valpartij. „Ach, er hoefde niet eens een pleister op", zei de Belkin-kopman. foto Tim de Waele/VI Images 79.5km Cöte de Campagnette 34km door Ad Pertijs LILLE - Niet alleen de grote Tour- ploegen hebben met spanning de dag van vandaag afgewacht. Ook bij Wielervereniging Breda wordt al weken uitgekeken naar de etap pe over negen kasseistroken in Noord-Frankrijk. l Chris Froome kwam gisteren ten val. Team Sky doet er alles aan om hem vandaag zonder tijdverlies over de kasseien te laten rijden, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50