14,95 Fietsen stallen in de kerk De omstreden Duitse tolplannen kennen ook winnaars aan de Nederlandse en verliezers aan Duitse kant van de grens. effeweg nl De slijter wordt er niet slechter van 4 BINNENLAND THERMEN BUSSLOO •fiX DUITSE TOL 10,000 mensen Ambtenaar op cursus om hoogtevrees Verschillende ambtenaren van de gemeente Rotterdam gaan binnenkort een cursus volgen om van hun hoogtevrees af te komen. Ze komen namelijk in een 150 meter hoog gebouw, De Rotter dam, te werken. Eén ambtenaar gaat ook sessies volgen om beter te kunnen om gaan met een liftfobie, of daar mogelijk helemaal vanaf te ko men. De cursussen en sessies zijn al lemaal onderdeel van het her huisvestingsplan van de Rotter damse gemeenteambtenaren. Die gaan van 32 gebouwen naar vier gebouwen. 250 euro voor laatste papieren treinkaartje Het Spoorwegmuseum in Utrecht betaalt 250 euro voor het allerlaatste papieren trein kaartje. Dat kaartje moet volgens direc teur Evertjan de Rooy vanmor gen tussen 00.00 en 04.00 uur zijn gekocht. Waar precies is nog niet be kend, omdat de NS de automa ten gefaseerd uitschakelde. In principe kon om 3.59 uur nog ergens een reisbiljet worden ge kocht. Op elk kaartje staan datum en tijdstip van aankoop. Het museum vraagt iedereen die vannacht een kaartje heeft gekocht, dat op te sturen. Om fietsendieven een stap voor te zijn, stallen de parochia nen in Ulicoten hun rijwiel sinds kort tijdens de mis in de Bernarduskerk. „Veel mensen komen op zon dagmorgen vanuit het buiten gebied op de fiets naar de kerk. Het kwam geregeld voor dat er tijdens de viering fietsen wer den gestolen", zegt pastoor Joost de Bont. „De laatste tijd nam het zelfs toe. Drie of vier fietsen per dienst waren er dan Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 weg, waaronder ook elektrische fietsen." Volgens de pastoor is het de bedoeling een bewaakte rijwiel stalling buiten de kerk aan te leg gen. „Maar tot die tijd mogen de men sen hun fiets in de kerk zetten. Dan hebben ze een rustig uur om te bidden. Naar de zondagsmis ko men ongeveer tachtig mensen. Je wilt de kerk niet verlaten om tot de ontdekking te komen dat je fiets is gestolen." venlo - De Duitse tolplannen kunnen voor sommige Nederlandse ondernemers in de grensstreek goed uitpakken. De tol die Neder landers vanaf 2016 zouden gaan betalen voor het Duitse wegennet, kan een drempel vormen om voor boodschappen, een tankbeurt of eten tje een ommetje te maken naar Duitsland. Zo hoopt eigenaresse Yvonne Savelkouls van slijterij Gall Gall in Venlo op extra klandizie „Een fles sterke drank kost over de grens 5 a 6 euro minder dan hier. Jongeren leggen geld bij elkaar om in Duitsland een doosje te halen. Be gin dit jaar zijn de accijnzen bij ons weer ver hoogd; dat merk ik aan mijn omzet." Pomphouder Gerrit Heinen uit De Heurne hoopt dat de tolsticker mensen in de Achter hoek ervan zal weerhouden om bij zijn Duitse concurrenten te gaan tanken. Of dat ook daad werkelijk zal gebeuren, betwijfelt hij. „Hier rijden mensen voortdurend over en weer de grens over. De meesten zullen gewoon een jaarvignet aanschaffen. Met besparingen van 3 euro op een kratje bier en een tientje op een slof sigaretten, heb je dat geld er zo uit." Eindhoven Airport verwacht niet dat reizigers het concurrerende vliegveld Weeze massaal zullen gaan mijden als ze 10 of 20 euro extra kwijt zijn aan tol. „De tolbedragen zijn zo laag, dat we hoogstens een klein positief effect ver wachten", zegt een woordvoerder. „Maar onder zoek hebben we daar nog niet naar gedaan." Ondanks de mogelijke voordelen voor bepaal de ondernemers, is de Nederlands-Duitse Han delskamer principieel tegen de tolplannen. „Ze werpen handelsbarrières op", zegt woordvoer der Lars Björn Gutheil. „Daarbij: het lijken ge ringe bedragen, maar een bedrijf met tien au to's die af en toe de grens over gaan, is er 1000 euro aan kwijt. Dat gaat af van de winst." Volgens de ANWB staat invoering van tol haaks op het principe van het vrije verkeer van goederen en personen in de EU. „Ook is de tol heffing discriminerend voor buitenlanders, om dat Duitse ingezetenen via hun belasting deels worden gecompenseerd voor de kosten van het vignet. Dat maakt het plan onacceptabel", al dus de ANWB. De petitie die de organisatie maandag online zette, is inmiddels door meer dan 10.000 mensen ondertekend. Almelo Arnhem Nijmegen Weeze Duisburg r Düsseldorf 2 miljoen Nederlandse vakanties in Duitsland per jaar 750 miljoen i. besteding 4 Aken Jongeren leggen nu geld bij elkaar om in Duitsland een doosje drank te halen ROTTERDAM ULICOTEN UTRECHT WELLNESS HOTEL VERKOZEN TOT BESTE WELLNESSRESORT 2013 SAU NA- ENTREE Geldig van maandag t/m zondag t/m 24 juli 2014 Reserveren en voorwaarden: www.thermenbussloo.nl/wegenerentree5 Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: zoover Berlijn Londen Praag Kopenhagen Antwerpen Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o. b. v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Tolheffing doet grens herleven 4 daagse busreis V.A. Vertrek: 1 5, 2124, 27, 30 juli, 8, 1114, 1 7, 20, 23 aug Inclusief: 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per luxe touringcar U verblijft in een 2* hotel, de kamers zijn voorzien van douche en toilet. Het hotel beschikt over een lift. door Annemieke van Dongen hebben petitie ANWB tegen Duitse tolplan getekend Yvonne Savelkouls, Gall Gall in Venlo beeld Jos Diender

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4