Juli 2006 Brasil 2014 9 IOC blij met succes van WK voetbal Colombia wil dat Pekerman blijft woensdag 9 juli 2014 Het Internationaal Olympisch Co mité verwacht dat het boeiende en sfeervolle WK voetbal een po sitief effect zal hebben op de hape rende voorbereidingen op de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro. „De stemming in het land is veranderd door het WK voetbal", doelt IOC-directeur Gilbert Felli op de langdurige sceptische houding van de Brazili aanse bevolking ten aanzien van de grote, geldverslindende sporte venementen. „Dankzij het WK kunnen we met wat meer opti misme naar de toekomst kijken." De Colombiaanse voetbalbond wil graag dat José Pekerman (fo to) aanblijft als bondscoach van het nationale team. „We hebben geen plan B. Ons plan A, B en C is hij", benadrukte vicevoorzit- ter Luis Bedoya in Bogota. Peker man (64) strandde met het Co lombiaanse team in de kwartfi nales van het WK in Brazilië. De 'Cafeteros' verloren van het gast land. De Argentijnse trainer is sinds begin 2012 bondscoach. „Wat ons betreft wachten we niet al te lang. Wij willen graag dat hij aanblijft", aldus Bedoya. Nog tien minuten res teren er op 9 juli 2006 in de verlen ging van de WK-fi- nale tussen Italië en Frankrijk. Zes minuten eerder heeft de Italiaanse doelman Gianluigi Buffon met een sublieme re flex op een kopbal van Zinédi- ne Zidane de stand op 1-1 ge houden. Strafschoppen komen in zicht als plotseling Marco Materazzi met een schreeuw neergaat. Slechts weinigen hebben waar genomen wat er is voorgeval len, terwijl de bal tientallen meters verderop is. De tv-camera's hebben het wel geregistreerd. De Spaanse scheidsrechter Cantalejo, de vierde official langs de lijn, ziet op een scherm hoe de Frans man met een kopstoot op de borst van de Italiaan bonkt; als of een stier de toreador op de hoorns neemt. Tijdens de verzorging van Ma terazzi seint Cantalejo grens rechter Garcia in. Hij infor meert scheidsrechter Elizondo. 'Blijf rustig en doe wat je denkt te moeten doen', luidt het advies van Garcia. Op basis van tv-beelden mo gen geen beslissingen worden genomen, maar de waarne ming van de vierde man is in dit geval voldoende voor de Ar gentijnse arbiter. Zidane (34) ziet zijn vijftiende rode kaart als profvoetballer. Zo eindigt een glanzende carrière. Met gebogen hoofd verdwijnt de Fransman in de gangen van het Olympisch Stadion van Berlijn. Kort voor de finale is hij nog uitgeroepen tot beste speler van het WK. Vanwege zijn prachtige passing en vrije trap pen, omdat hij altijd aanspeel baar is, uit waardering voor zijn voorbeeldige leiderschap. Zidane is zo'n speler voor wie extra wapens noodzakelijk zijn om hem te beteugelen; bijvoor beeld een uitlokkende beledi ging van Materazzi, die zijn zus een hoer zou hebben ge noemd. Zonder Zidane moet het met Frankrijk dan wel mis gaan bij de strafschoppen. De wereldti tel gaat naar Italië. bus vond hij waardevolle toevoe gingen. „Ik begreep dat er hier en daar wat lacherig is gedaan over die spuitbus. Maar ik vind dat het zijn waarde bewezen heeft, het gesmokkel was duide lijk voorbij." Hij floot onder andere in Het Maracana, maar ook in het tro pisch regenwoud van Manaus. Nimmer viel er tussen hem, zijn teamgenoten én buitenlandse collega's een onvertogen woord. „En ook door de spelers voelde ik me respectvol benaderd." Oranje onder 21 jaar. „Er werd veel gelachen toen die lijst werd gepubliceerd. Achter elke speler stond de club waar hij voetbalde. Ajax, PSV, Chelsea, Manchester City. En bij mij dus FC Oss..." Want aan die eerstedivisieclub liet Ramlal zich verhuren door RKC, waar hij vrijwel de hele jeugdopleiding doorliep, maar het eerste team nooit wist te halen. „Drie dagen nadat ik 'ja' had ge zegd tegen die verhuur aan Oss, werd bekend dat Cuco Martina wegging bij RKC. Die speelde op mijn positie. Had ik waarschijn lijk toch beter kunnen blijven. Tja." Het geluk kleeft toch al niet aan hem. „Er waren een keer wat bles sures bij RKC en ik zou mijn offi ciële debuut gaan maken, had trai ner Ruud Brood me verteld. Een paar dagen voor die wedstrijd speelden we nog een oefenduel. Tot zover het goede nieuws. Op al te moeilijke vragen geeft Kui pers geen antwoord. Dan heet het plots dat 'FIFA keuzes maakt'. Dat zijn Braziliaanse collega Sandro Ricci nog wel op de lijst met potentiële fluitisten voor de finale of wedstrijd om de derde plaats staat, wil en kan Kuipers niet toelichten. „Ik doe de aan stellingen niet" De meeste tv-ploegen vragen hem er ook niet naar. De schrij vende journalisten hebben wel de neiging door te vragen. En dus benadrukt Kuipers nog eens dat hem expliciet te kennen is gegeven dat hij niet verder mag omdat Oranje bij de laatste vier zit. „Ik heb een duidelijke reden gekregen. Het lag echt niet aan onze prestaties." De FIFA is voorzichtig. „Het was te gevaarlijk, het kan me de rest van mijn carrière achtervolgen. Ja, zelfs als het een finale Brazi- lië-Argentinië zou worden. Als Argentinië van Oranje zou win nen, en ik in de finale een penal- ty voor Argentinië mis, dan zou dat verkeerd uitgelegd kunnen worden." Diezelfde logica zou dan toch ook op Ricci van toepassing zijn, proberen we nog eens. Kuipers lacht. Haalt zijn schouders op. Het is hoog tijd om met de fami lie richting Oldenzaal te gaan. In de laatste minuut verdraaide ik mijn knie." Bij FC Oss speelde hij wél een aantal wedstrijden profvoetbal, totdat eerst een knie- en daarna een hamstringblessure roet in het eten gooiden. „Dat kunstgras daar is niet goed, joh. Die demping is zo slecht. Op een gegeven mo ment waren alle verdedigers tege lijk geblesseerd. Maar ik ben nu weer helemaal fit, hoor." Ramlal had op meer vertrouwen van RKC gerekend, maar zijn aflo pende contract in Waalwijk werd niet verlengd. „Ik speelde als twee dejaars A-junior al bij de beloften Ik ben niet bevriend met Memphis, maar voel wel trots als ik hem zie spelen en ik werd een van de grootste ta lenten bij de club genoemd. Nu hebben ze Derwin Martina ge haald van Jong Ajax. Ik wil niet ar rogant overkomen, maar ik ben er van overtuigd dat ik niet minder ben dan hij", stelt hij zelfbewust. „Het klinkt misschien gek, maar ik denk dat het makkelijker is je als jonge speler te bewijzen bij Ajax, PSV of Feyenoord, dan bij RKC of FC Oss. Memphis en Te rence is het gelukt. Ik geef de moed nog niet op, ben het echt niet verleerd. Dat zegt mijn zaak waarnemer Kees Ploegsma ook." Willem II heeft Ramal al aangebo den om bij het beloftenteam te spelen. „Maar ik ga eerst nog pro beren bij een eerste elftal aan de bak te komen. Ik zorg ervoor dat ik maximaal fit ben, zodat ik er gens kan instromen. Als ik me er gens mag bewijzen, dan komt het goed." 9 door Henk Mees Zoon en dochter moesten het we kenlang zonder vader doen. Giste ren was daar het weerzien met Björn Kuipers op Schiphol. foto Dingena Mol/VI Images Rewien Ramlal Rewien Ramlal foto Sandra Peerenboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49