Politie arresteert partner van FIFA Depay, Kongolo, Vilhena, Boëtius, Rekiken... Ramlal 8 Brasïl De Colombiaanse regering vraagt Italië Juan Züniga te beveiligen. De Napoli-speler, die Neymar blesseerde, wordt op sociale media bedreigd. 66 Zeker, het was een zure appel, maar we bijten die met liefde door Björn Kuipers hield er rekening mee dat hij de WK- finale zou fluiten. „We kregen uitstekende feedback van de FIFA", zei de arbiter bij terugkeer op Schiphol. De man, werkzaam bij het bedrijf Match Services, werd aangehou den in het luxe hotel Copacabana Palace. Daar logeren ook bestuurs leden van de wereldvoetbalbond, onder wie voorzitter Sepp Blatter. Volgens de Braziliaanse media is de verdachte Ray Whelan. In zijn kamer zouden ongeveer honderd toegangsbewijzen zijn gevonden. Match Services, gevestigd in Zwit serland, werkt in opdracht van de FIFA en heeft nog een contract tot eind dit jaar. De recherche in Rio de Janeiro is al weken in de weer met het on derzoek naar mogelijk gesjoemel met onder meer vip-kaartjes die op de zwarte markt opdoken. De naam van Engelsman Whelan viel regelmatig in afgeluisterde te lefoongesprekken en in andere do cumentatie. Die informatie leidde vorige week al tot het oppakken van elf men sen, onder wie de Frans-Algerijn se zakenman Lamine Fofana. Uit hun verklaringen kon worden op gemaakt dat een FIFA-official de illegale kaartverkoop mede moge lijk had gemaakt. Fofana heeft vol gens de politie een paar ton per wedstrijd verdiend aan de door verkoop. SCHIPHOL - Het onpartijdige zwart wordt vandaag verruild voor een oranje shirtje. Björn Kuipers, net terug uit Brazilië, zal vanavond thuis in Oldenzaal de getrainde longen leeg schreeu wen voor het Nederlands elftal. De ploeg van Louis van Gaal mag de fluitist dan 'getackeld' hebben, 'we hebben nog wel een heel groot oranje hart'. De vliegmaatschappij werkt ook al niet mee. Eerder dan gehoopt keert Björn Kuipers terug op Ne derlandse bodem. Om 11.41 uur landt de KL0792 uit Sao Paulo, nog eens negen minuten eerder dan gepland. Het kon er ook nog wel bij. De grootste klap had Kui pers toch al verwerkt. „Die krijg je op het moment dat je te horen krijgt dat je WK erop zit." Onder meer acht ongeduldige ca meraploegen staan klaar in aan komsthal 3, alsof hij een filmster is. Terwijl zijn assistenten San- der van Roekei en Erwin Zein- stra direct tijd krijgen om met fa milie, vrienden en KNVB-verte- genwoordigers bij te kletsen, heeft Kuipers - tot onvrede van met name dochterlief - nog wel even werk om alle media te woord te staan. „Zeker, het was een zure appel, maar we bijten die met liefde door. We zijn na melijk vanwege een verdomd goede reden teruggestuurd. Laat Nederland nu ook maar met de wereldbeker terugkomen." Drie duels floot Team Kuipers. Na de pouleduels Engeland-Ita- lië (1-2) en Zwitserland-Frank rijk (2-5) kreeg hij ook een acht ste finale toegewezen. De Zuid- Amerikaanse clash Colombia- Uruguay in Het Maracana lever de ook niet al te grote proble men op. „We kregen goede reac ties, uitstekende feedback van uit de FIFA." Daarna was het afwachten wat de wereldvoetbalbond zou be slissen. De plaatsing van Oranje voor de halve finales maakte alle goede rapporten overbodig. „Oranje heeft ons getackeld. Ik denk dat we echt een goede kans hadden om de WK-finale te fluiten." Kuipers had vooraf het gevoel dat het Nederlands elftal niet ver zou komen. „Ik had het nooit gedacht dat het zo zou ver lopen. Die 5-1 tegen Spanje heeft zoveel teweeg gebracht. Het is daarna echt gaan draaien." Vanavond zal hij thuis flink aan moedigen, zodat hij morgena vond weer in het vliegtuig terug kan naar Rio de Janeiro. De KNVB-directie beloofde hem een plaatsje in Het Maracana als Oranje de finale zou halen. Liefst vijfeneenhalve week was hij weg. Lang genoeg, al had er best nog een weekje bij gekund. Dankzij de moderne tijd miste Kuipers - zijn WK-beslomme- ringen ten spijt - niets van thuis. Weliswaar was er een traan toen hij zijn zoon en doch ter op Schiphol in de armen sloot, het gezin had de afgelo pen weken veel contact „We skypen en facetimen, heb ben elkaar geregeld gezien en ge sproken." Ook de verkoopcijfers van de drie supermarkten die Kuipers bestiert, had hij gewoon bijge houden. „Je kunt al die tijd niet alleen maar met voetbal bezig zijn. Je moet ook een beetje le ven toch?" Hij kijkt met veel genoegen te rug op het toernooi in Brazilië. „Je merkt zo dat het voetbal er bij iedereen in de genen zit." De doellijntechnologie en spuit- club komt waar hij zich mag be wijzen. Terwijl Ramlal toch jaren lang met voetballers als Depay, Kongolo, Tonny Vilhena, Jean- Paul Boëtius, Jetro Willems en Ka- rim Rekik voor nationale jeugdse- lecties uitkwam. „Met Memphis zat ik al bij Oranje onder 15 bij voorbeeld. Ik ben niet bevriend met hem, maar voel wel trots als ik hem nu op het WK zie spelen." Afgelopen seizoen behoorde Ram lal nog een keer tot de voorselec tie voor een oefeninterland van Veel groter kan het contrast niet zijn. De 20-jarige vleugelverdedi ger zit thuis op de bank in Den Bosch te wachten of er nog een De recherche in Rio pakte eerder al elf mensen op in verband met het onderzoek naar gesjoemel met kaarten RIO DE JANEIRO - De politie heeft in Rio de Janeiro een manager van een zakenpartner van de FIFA gearresteerd. Hij wordt verdacht van mogelijke illegale verkoop van WK-tickets. 'Getackeld' door Oranje door Edward Swier Björn Kuipers Rewien Ramlal, helemaal links vooraan, zittend naast WK-ganger Terence Kongolo. Memphis Depay staat als vier de van links op de achterste rij. Deze selectie speelde in 2011 het WK voor spelers tot 17 jaar in Mexico, foto KNVB door Max van der Put DEN BOSCH - Ja, hij voelt soms wel wat woede opborrelen als hij Mem phis Depay of Terence Kongolo ziet invallen bij het Nederlands elf tal. „Daar had ik met een beetje ge luk kunnen staan, denk ik dan", zegt Rewien Ramlal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48