2.000 6 Brasil 2©14 0 Leendert Oogst De Argentijn Javier Mascherano roemt de rappe aanvallers van Oranje. „We spelen tegen een team dat z'n meerdere niet kent als het gaat om snelle counters." 1 Finale B 'Rio zien, de titel en dan sterven', stond tijdens de kwartfinale van Argentinië op een spandoek. Het was waarschijnlijk niet eens grappig bedoeld. ÈKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Oranje staat van avond tegenover Lionel Messi. Dat klinkt be dreigend, maar alles wordt minder eng naarmate het be kender klinkt. Als je de naam van 's werelds beste voetballer vertaalt naar het Nederlands, krijg je Leendert Oogst. Die moeten we kunnen hebben. Volgens hetzelfde mechanis me wordt Diego Armando Ma- radona ineens een veel minder goede voetballer, wanneer je bedenkt dat hij eigenlijk Jakob Herman heet. De enige Argen tijn die indrukwekkend blijft, is Angel Di Maria, Engel van Maria. Geblesseerd. In de volgende wedstrijd tref fen we Brazilië of Duitsland. Ook niets om bang voor te zijn. Wat de Duitsers betreft: Thomas Müller is ook maar ge woon Tommy Molenaar en van Sebastian Schweinsteiger, oftewel Bassie Varkenstijger, hoeft niemand wakker te lig gen. Van de Brazilianen heb ben we nog minder te vrezen. Hij mag dan gescoord hebben in de Champions League-fina le, maar Marcelo Vieira da Sil- va is gewoon Marcel Schulpen- bos. Bovendien heb ik alle ver trouwen in Roberto de Persia, Stéfano de Libertad, Dario Juan Mata, Adriano Sellos en Didi Pantorrilla. En dan nog dit: de naam Argen tinië is afkomstig van 'argen tum', het Latijnse woord voor zilver. Oranje daarentegen is af geleid is van 'or', het Franse woord voor goud. Dat laatste is overigens niet waar, maar het is wel een goed teken. RIO DE JANEIRO - 'Ooh Argentina, Argentina, la la la la la la'. Inwo ners van Rio de Janeiro, Porto Alegre, Belo Horizonte, Sao Pau lo en Brasilia, steden waar Argen tinië al speelde op het WK, krij gen het refrein van het bekend ste voetballiedje van de aanhang van de tweevoudig wereldkampi oen niet meer uit hun hoofd. Dat krijg je als je zo'n 72 uur lang niets anders hoort. Supporter van Argentinië ben je alleen voor de volle 100 procent. Dus reis je op het WK in Brazi lië al twee dagen voor een wed strijd naar de speelstad. Samen met ruim honderdduizend land genoten, met wie je dan een in drukwekkend voetbalfeest viert. Vier ploegen hebben nog kans op de wereldtitel. Maar als er een prijs bestond voor de beste aanhang, dan was die nu al ver geven aan de fans van Argenti nië. Geen legioen steunt zijn ploeg op het WK zo overtuigend als dat van de Albicelestes. Sup porters zingen uit hun hart, tij dens de wedstrijd 90 of des noods 120 minuten oorverdo vend luid. 'Rio zien, de titel en dan sterven', stond tijdens de kwartfinale op een groot span doek. Het was waarschijnlijk niet eens grappig bedoeld. 'Albi' staat voor wit, 'celeste' voor hemelsblauw. Fans van Ar gentinië koesteren de kleuren van hun nationale vlag. Ze vor men een indrukwekkend le gioen dat voetbal ademt, eet en slaapt. Weinig keurig geklede sponsors die op uitnodiging van hun grote bedrijf eens langs ko men op de eretribune voor een glaasje bubbels of hapje dure vis. Wel veel supporters met lan ge haren in overjarige auto's en gedateerde bussen. Velen van hen brengen de nacht ook door in die voertuigen. Anderen sla pen op straat, want de hotels zijn duur. De invasie van Argen tijnse supporters heeft nog niet tot problemen geleid. In eigen land eist de voortdurende strijd tussen fans van clubteams jaar lijks wel doden. Aan Boca Ju niors tegen River Plate kleeft het etiket 'betreden op eigen risico' en 'alleen geschikt voor 18 jaar en ouder'. Ruim tweeduizend Argentijnse supporters hebben tijdens het WK een uitreisverbod gekregen. Zondag de 13e moet ook voor hen een geluksdag worden in Het Maracana, de heilige voetbal- kerk van rivaal Brazilië. Alle Ar gentijnen, Maradona voorop, wil len daar de titel veroveren. Achtste finale Kwartfinale Kwartfinale Halve finale Halve finale Troostfinale Achtste finale i De aanhang van Argentinië is al kampioen 2 Honderdduizend fans van Argentinië verplaatsen zich telkens twee dagen voorafgaand aan de wedstrijd al naar de nieuwe speelstad. Vaak slapen ze buiten of in een auto. Argentijnse fans vieren op het strand van de Copacabana in Rio de Janeiro de overwinning op Bel gië. foto VI Images Zo'n tweeduizend Argentijnen kre gen een uitreisverbod opgelegd. Zij volgen het WK vanuit huis. Zondag de 13e moet ook voor hen een ge luksdag worden. zat 28 juni 18.00 uur A1 Brazilië 1 vrij 4 juli 22.00 uur zat 5 juli 22.00 uur B2 Chili zat 28 juni 22.00 uur Ct Colombia 2 D2 Uruguay ma 30 juni 18.00 uur E1 Frankrijk F2 Nigeria ma 30 juni 22.00 uur G1 Duitsland 2 wnv Brazilië Nederland 0 wns Colombia Costa Rica 0 din 8 juli 22.00 uur zon 13 juli 21.00 uur woe 9 juli 22.00 uur Brazilië Nederland Duitsland Argentinië vrij 4 juli 18.00 uur zat 12 juli 22.00 uur zat 5 juli 18.00 uur Frankrijk 0 Argentinië 1 Duitsland België 0 H2 Algerije zon 29 juni 18.00 uur B1 Nederland 2 A2 Mexico 1 zon 29 juni 22.00 uur D1 Costa Rica 1 wns C2 Griekenland 1 di 1 juli 18.00 uur F1 Argentinië 1 wnv E2 Zwitserland 0 din 1 juli 22.00 uur H1 België 2 wnv G2 Verenigde Staten 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46