Scheidsrechter Cüneyt £akir heeft vanavond de leiding bij het duel van Oranje met Argentinië. De 37-jarige Turk floot dit WK twee groepsduels. Brasil 2014 3 Argentinië won alle duels op WK Agüero en Rojo keren terug bij opgeluchte Argentijnse ploeg woensdag 9 juli 2014 Als enige land op het WK heeft Argentinië voorlopig al zijn wed strijden gewonnen zonder straf schoppen te hoeven nemen. De ploeg van Alejandro Sabella (fo to) deed dat wel steeds met maar één doelpunt verschil. In de groepsfase wonnen de Argen tijnen van Bosnië-Herzegovina (2-1), Iran (1-0) en Nigeria (3-2). In de achtste finale moest Zwit serland in de verlenging met 1-0 buigen en in de kwartfinale ging België met dezelfde score onder uit. In 1986 won Argentinië ook vijf duels op rij op het WK. haakt, meldde de medische staf van Oranje in een officiële verkla ring dat het wereldkampioen schap erop zat voor de middenvel der. Het herstel zou minimaal twee weken vergen, waardoor het uitgesloten was dat hij in Brazilië nog in actie zou kunnen komen. Maar in de voorbije dagen was De Jong steeds vaker op het trainings veld te zien. Hoewel niemand het bevestigde, werd wel steeds duide lijker dat - mocht Oranje de fina le halen - De Jong wel eens net op tijd klaar zou kunnen zijn. Dat de medische staf hem nu al zover heeft opgelapt, dat hij zelfs een se- We hebben Nigel getest en moeten nu afwachten hoe zijn reactie is rieuze optie is voor het duel met de Argentijnen, mag gerust bij zonder worden genoemd. Als De Jong vanavond inzetbaar is, zou dat een enorme opsteker zijn voor Oranje. De corrector van de ploeg verkeerde voor zijn bles sure in een uitstekende vorm. En vooral in een topwedstrijd zoals tegen Argentinië is zijn ervaring en duelkracht haast onmisbaar. De Jong is als geen ander binnen deze selectie in staat de aanvoer naar Lionel Messi af te snijden. Ook het andere vraagteken bin nen de selectie, verdediger Ron Vlaar, trainde gistermorgen in de In principe speelt mijn aanvoerder altijd. Maar dan moet hij wel fit zijn regen van Sao Paulo gewoon mee. Vlaar had na het duel met Costa Rica knieklachten. „Ook bij hem zullen we moeten afwachten hoe het vandaag gaat", zei Van Gaal. Tegenover dat goede nieuws uit de ziekenboeg stond de absentie van Robin van Persie bij de groepstraining. Hij had maag- en darmklachten en trainde apart van de groep. Verdediger Daryl Janmaat was geveld door hetzelf de euvel. „In principe speelt mijn aanvoerder altijd", zei Van Gaal over de problemen bij Van Persie. „Maar dan moet hij wel fit zijn." Leroy Fer, die de duels met Costa Rica en Mexico miste door een hamstringblessure, maakte de trai ning zonder problemen vol. SAO PAULO - Het is voor Argenti nië lang geleden dat het zo ver is gekomen op het WK. Met Diego Maradona in de ploeg verloor het in 1990 als titelverdediger de fina le tegen West-Duitsland. Sindsdien kwam Argentinië nooit verder dan de kwartfinales. De op luchting was zaterdag daarom bij zonder groot toen Lionel Messi en co zich ten koste van België (1-0) bij de laatste vier hadden ge schaard. Springend en schreeu wend vierden de Argentijnen een feestje met hun grote schare fans op de tribunes, alsof de wereldti tel al binnen was. Aan alles was te zien hoe zeer ze hadden gesnakt naar dit moment. Grote tegenvaller voor Argentinië is het wegvallen van de gebles seerde Angel Di Maria, de handige vleugelspits van Real Madrid, die samen met Messi voor de openin gen moest zorgen. Sergio Agüero kan waarschijnlijk wel meedoen, nadat hij twee duels had gemist. Als Agüero niet start, kiest bonds coach Alejandro Sabella weer voor Ezequiel Lavezzi. Marcos Rojo ontbrak vanwege een schor sing tegen België. De linksback was daarvoor basisspeler. Louis van Gaal Louis van Gaal Vermoedelijke opstelling Neder land: Cillessen; Kuijt, De Vrij, Vlaar, Martins Indi, Blind; Wijnaldum, De Jong, Sneijder; Robben, Van Persie. Vermoedelijke opstelling Argenti nië: Romero; Zabaleta, Demichelis, Garay, Rojo; Mascherano, Biglia, Pe rez; Lavezzi, Higuain, Messi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43