Last minutes 'Niet meer tornen aan wachtgeld wethouder' 849 66 Zo houd je weinig mensen over die hun mooie baan willen opzeggen Ga naar Kras.nl/zon-vakanties of bel 0900-965 EP WOENSDAG 9 JULI 2014 IN HET NIEUWS 3 Wethouders worden weggezet als zakkenvullers, lopen een groot ri sico voor het einde van de rit de laan uit gestuurd te worden en nu worden hun arbeidsvoorwaarden ook nog eens verder versoberd. Edo Haan, tot voor kort wethou der in Zoetermeer, vreest dat er zich geen geschikte kandidaten meer melden als de wachtgeldpe riode nóg verder wordt ingekort. Nu is die 38 maanden, net als voor gewone werknemers. Maar Haan is bang dat dat twee jaar wordt, net als de toekomstige WW. „Het idee van de WW is dat het derde jaar gerepareerd wordt via de cao. Die hebben wij niet. Zo houd je weinig mensen over die hun mooie baan willen opzeggen om wethouder te worden", zegt Haan, die zelf per september een nieuwe baan heeft gevonden. In Den Haag wordt meewarig ge reageerd, omdat er geen concrete plannen zijn in die richting. „De PvdA staat altijd open voor discus sie over de wachtgeldregeling en hoe we deze verder in lijn kun nen brengen met de WW", laat Manon Fokke weten. De Christenunie is het wel met Haan eens. „Anders kan de verlei ding ontstaan om bij het maken van beslissingen rekening te hou den met je toekomstige werkge ver", zegt Gert-Jan Segers. Onzin, vindt Ronald van Raak (SP): „De regels moeten ook voor politici gelden. Dus je moet het wachtgeld afschaffen en wethou ders gewoon WW geven." man die dat verdwijnschuim heeft uitgevonden is een Argen tijn. Gordeldier Bert Sinds octopus Paul in 2010 veel uitslagen van het WK goed voor spelde, worden we overspoeld door voorspelbeesten. Van schild pad Luis (die in de tuin van de Ne derlandse ambassade in Brasilia woont) hebben we sinds hij Span je als winnaar aanwees, weinig meer vernomen. We geven voor vanavond de eer aan Bert, het gor deldier van dierentuin BestZoo. Bert wijst Nederland als winnaar tegen Argentinië aan. Het filmpje lijkt wat doorgestoken kaart, maar omdat Bert ook geld inza melt voor de Lepra Stichting, gun nen we hem ook de aandacht voor de finale. (als in: het elftal) hebben een ho ger doel." En: „Dit is mijn beste team ooit, qua geloof en overtui ging." Net zoals Bert van Marwijk in 2010 sprak van 'een missie' en de finale haalde. Hoe het niet moet? Dat vertelde Frank de Boer maandag in het NOS-programma Studio Brasil. De aanvoerder van het WK-team '98 had het gevoel 'dat de halve finale al heel mooi was' en dat 'verliezen van Brazilië in een halve finale kan gebeuren'. Dat gebeurde daarop dus ook. Het Maracana Oranje speelt vanavond haar 750e interland. Nog geen enkele van die interlands werd gespeeld in het Maracana, het legendarische stadion in Rio de Janeiro waar zondag de finale (Match 64, in jar gon) wordt gespeeld. Een stadion waar al dik zestig jaar dromen uit komen en trauma's worden gebo ren. Dat er na een verbouwing nog 'maar' 80.000 toeschouwers in kunnen in plaats van de oor spronkelijke 183.000 doet aan de magie weinig af. Het alternatief: zaterdagavond in de verzonnen hoofdstad Brasilia tegen de verlie zer van Brazilië-Duitsland spelen om de derde en vierde plek: match 63, de wedstrijd die nie mand wil spelen. 5 Succes is de beste drug De sfeer in Nederland lijkt in ja ren niet zo goed geweest als de af gelopen twee weken. Vrijwel ie dereen doet en deelt mee in de Oranje-euforie. Met zijn miljoe nen tot 01.00 uur voor de tv en dan de volgende ochtend napra ten bij de koffiezetautomaat. Suc ces maakt Nederland gezellig, daar kon zelfs Zwarte Piet vorige week niets aan veranderen. Is het precies wat Nederland nodig heeft? Laat het nog maar een paar dagen duren. Over tegenvallende CBS-ramingen en ingewikkelde integratiediscussies buigen we ons na de finale wel weer. 6 De wraak van Bruno Herinnert u zich een van de leuk ste momenten van dit WK nog? Scheidsrechter Rizzoli die tijdens Nederland - Spanje zijn busje vrijetrappen-schuim gebruikt, maar daarbij de lijn dwars over de kekke Adidas Fso-schoenen van Bruno Martins Indi spuit? Waar op cultheld Bruno het schuim boos van zijn schoenen slaat? Van avond is dé wedstrijd voor de Wraak van Bruno. Waarom? De Prijzen per persoon op basis van cpiT! Wh 3'nen exclus^^^ervéringskosten en CalamiteitenFonds Bij Kras zijn uiteraard de vliegreis, het hotel, de transfers én de reisleiding inbegrepen! Dominicaanse Republiek Verblijf in Barceló Dominican Beach**** Aan het strand van Playa Bavaro 9 restaurants, 8 bars en 3 zwembaden Op basis van All Inclusive Zie: Kras.nl/22301 Bali Verblijf in Wina Holiday Villa Bali Resort*** Populair hotel nabij het strand en centrum Inclusief ontbijt Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/73053 Curasao Verblijf in Hotel Scharloo*** Historisch en monumentaal hotel Midden in het centrum van Willemstad Loungezwembad en gratis wifi Zie: Kras.nl/25852 10 dagen v.a. 9 dagen door Freke Remmers DEN HAAG - Wethouder zijn is al geen pretje. Als de wachtgeldrege ling nog verder wordt gekort, wil helemaal niemand het werk meer doen. Dat vreest Edo Haan, schei dend voorzitter van de Wethou dersvereniging. Edo Haan, ex-wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3