Zee S3 Wereldse lekkernijen Met ezels het eiland over Snuffelen in Zierikzee Roofvogeldemonstraties ZOMERKRANT 35 Schuifelend langs de kramen zoe ken naar nét dat ene leuke stukje antiek, of gewoon een handig tweedehands gebruiksvoorwerp voor een zacht prijsje, dat is de Snuffel 8c Brocante markt. Voor vele duizenden mensen, zo wel kopers als verkopers, is dit evenement een begrip geworden dat staat voor gezelligheid, leuke koopwaar en een grote diversiteit. Zierikzee, Eerste Weeg je 3, van 10.00 tot 16.00 uur. WOENSDAG 9 JULI 2014 Domburg, Walcheren Mondriaan Rondwandeling. De badplaats Domburg is een geslaagde mengeling van historie, natuurschoon, cultuur en vertier. Een aantal zaken uit het verleden is nog steeds te herken nen. Het is net of Piet Mondriaan naast zijn schilders ezel in de duinen z'n kwasten uit zou kunnen stallen! De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars. Schuitvlotstraat 32, van 13.30 tot 15.00 Koudekerke, Walcheren Ambachtsmarkt Koudekerke Op deze nostalgische ambachtsmarkt vindt u tal van demonstraties van oude ambachten. Dorpsplein, van 10.00 tot 17.00 Oostkapelle, Walcheren Themamiddag: insecten in de landschapstuin Tal van specialisten zijn aanwezig om uitleg te geven over alles wat vliegt, fladdert, kruipt en springt. Kos ten: entree museum. Aanmelden niet nodig. Duinvlietweg 6, van 13.30 tot 16.00 Oostkapelle, Walcheren Zomeravondconcert saxofoon en piano Zomeravondconcert met Filip Davidse (saxofoon) en Natsuko Tamaru (piano). Dorpskerk, van 20.00 tot 21.00 Kaai 27, van 13.00 tot 17.00 Vrouwenpolder, Walcheren Seizoensmarkt Vrouwenpolder Fort den Haakweg, Dorpsdijk, van 12.00 tot 20.00 Diverse locaties, Noord-Beveland Amusefietstocht Noord-Beveland Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewoner, als de toerist op een leuke en sportieve manier kennis maken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. Diverse startlocaties, van 10.00 tot 18.00 Goes, Zuid-Beveland Stadswandeling Goes Voor wie een andere bijzondere kant van Goes wil ontdekken, krijgt onder leiding van een ervaren gids van de vrijwilligersorganisatie 't Gilde de Bevelanden uitgebreid uitleg over de mooie binnenstad. Singelstraat (voor ingang Hist. museum/VW), van 14.00 tot 15.30 Wemeldinge, Zuid-Beveland Amusewandeling in Wemeldinge Een wandeling door het mooie dorp Wemeldinge en langs de Oosterschelde met onderweg drie stops voor een lekkere amuse. De wandeling start bij Schoudee. Schoudeeweg, van 14.00 tot 17.00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Boomgaard Experience Feijtel Fruit Rondleiding door het fruitteeltbedrijf van fam. Feijtel in Wemeldinge. Je krijgt toelichting op de teelt van peren, het complete verhaal vanaf de bloesem tot in het winkelschap. Tevens ook de mogelijkheid om kennis te maken met de roofvogels! Wemeldingse Zandweg 20, van 19.00 tot 20.30 Wemeldinge, Zuid-Beveland Workshop Minibolussen maken Eerst het deeg maken, tijdens de rijs-tijd doen we een rondje langs de dieren en drinken wat. Daarna bolussen draaien en dan 10 minuten in de oven. Minimaal 4 en maximaal 8 deelnemers. Hoogeweg 3, van 9.30 tot 12.00 Yerseke, Zuid-Beveland Rondvaart Mosselbeleving Bij deze rondvaart ziet u wat er zo al op het water af speelt, voordat de mosselen aan wal komen om ver werkt te worden. De veiling, het verwatergebied, de vismethode en het aan wal zetten door de walvis- sers. Meerpaalweg 20, gehele dag Yerseke, Zuid-Beveland Dorpsrondleiding Een gids vertelt voer de geschiedenis. De route voert onder meer langs de mosselhaven en de oes terputten. VW Yerseke, Kerkpleinweg 1, van 13.00 tot 14.30 Sint Annaland, Tholen en Sint Philipsland Kajakvaren naar de Krabbenkreek Een tocht vanaf het strandje bij Sint-Annaland brengt ons richting een prachtig schor in de Krab benkreek. We genieten daar van alles wat een schor bijzonder maakt: vogels, zeekraal, lamsoor, kronke lende kreekjes en nog veel meer. Haven, van 12.00 tot 16.00 Cadzand, West Zeeuws-Vlaanderen Dorpswandeling Cadzand Onder leiding van een deskundige gids komt de his torie van Cadzand-Dorp tot leven. Een nog goed her kenbaar middeleeuws ringdorp met in het midden de gotische kerk uit begin 14e eeuw. Vooraf aanmel den via de VW in Cadzand-Bad (0117-391298). 't Plakkebord bij de Mariakerk (Mariastraat), van 14.15 tot 16.15 Cadzand-Bad, West Zeeuws-Vlaanderen Strandjutterstocht voor kinderen Met een snuffelrugzak op ontdekking naar het strand op zoek naar de schatten van de zee... Onder begeleiding van een gids het strand ontdek ken, voor kinderen vanaf 6 jaar. Deelname 3,50 eu ro per persoon. Vooraf aanmelden! Boulevard de Wielingen 44d, van 11.00 tot 12.30 Nieuwvliet-Bad, West Zeeuws-Vlaanderen Excursie in de Verdronken Zwarte Polder De Verdronken Zwarte Polder is een zandig schor, door een hoog duin begrensd van de Westerschelde. Landinwaarts zijn de duinen begroeid met struwe len. Er leven talloze planten- en vogelsoorten. Kosten volwassenen: 3 euro, tot 16 jaar 1,50 euro. Zeedijk, vanaf 19.30 Sint Anna ter Muiden, West Zeeuws-Vlaanderen Proef de grens In het grensdorpje Sint Anna ter Muiden is deze dag van alles te beleven: muziek, kunst, culinaire hoog standjes en een expositie van historische foto's die laten zien wat er aan de grens gebeurde. Marktplein, van 12.00 tot 0.00 Nieuw Namen, Oost Zeeuws-Vlaanderen Meester van der Heijdengroeve Nieuw-Namen Het is eigenlijk een goed verborgen schat: de Mees ter van der Heijdengroeve in Nieuw-Namen. In dit Zeeuwse dorp, verscholen in een klein bosje achter de kerk, is het oudste stukje strand van Zeeland te zien. Hier komt oeraarde van 3,5 miljoen jaar oud aan de oppervlakte. Nergens anders zijn schelpen, zand en fossielen uit het tijdvak van het Plioceen aan de 'bovengrond' te zien. Kerkepad, van 9.00 tot 17.00 Terneuzen, Oost Zeeuws-Vlaanderen Stadswandeling Terneuzen De stadsgids vertelt u allerlei (ludieke) wetenswaar digheden over de stad van de 'Vliegende Hollander'. Maak kennis met deze stoere havenstad en laat u verrassen door 'Oud Terneuzen' en andere leuke plekjes! Vooraf aanmelden bij het VW in Terneuzen. Noordstraat 62 (VW Terneuzen), van 11.00 tot 12.30 Meer op www.vwzeeland.nl of op onze website! Vers gerookte paling, foto Dirk-Jan Gjeltema In de tuin van het Polderhuismu seum is allerlei lekkers te zien, te ruiken, te koop en gratis te proe ven. Producten uit Thailand, Marokko, Argentinië, Italië maar ook heerlijke wa fels en smouters, en vers gerookte pa ling... Ook zijn er diverse biologische producten. Polderhuismuseum, Zuidstraat 154 - 156, Westkapelle, 11.00 tot 17.00 uur. foto Ezelshuis Ezelwandeling met bijzondere ezels waaronder de zeldzame baudet du poitou (langharige reuzen-ezel), over het eiland Noord-Be veland. Een bijzondere wandeling langs de inlagen en Oosterschelde. Kosten 12,50 -15,00 euro per persoon. Aan melden via info@ezelhuis.nl of 06-28888087. Kamperland, Jacobadijk 10, van 10.00 tot 12.00 uur. De roofvogels scheren rake lings over het publiek, en bij sommige demonstraties mo gen bezoekende kinderen voor konijn spelenof een van de roofvogels of uilen naar de leren handschoen roe pen. Entree: 6,50 euro per persoon, kinderen van 4 tot 12 jaar 4,50 euro. Valkeniershof, IJzendijke, Klakbaan 5, van 19.00 tot 21.00 uur. foto Ronald den Dekker foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35