In de cabriobus langs de stranden 32 ZOMERKRANT Verborgen parel Zomernieuws In Breskens wordt een nieuw natuur- en recreatiegebied aangelegd. Met de zomerexcursies Waterdunen kun je een kijkje nemen. Waterdunen is een nieuw natuur- en re creatiegebied in Bres- kens. Het gebied wordt voor een deel onder wa ter gezet, het andere deel wordt vooral re creatiegebied. Met een hotel, camping en horecagelegenheden moet het gebied veel toeristen en bewoners trekken. Waterdunen moet vooral natuur, veilig heid en economie uitstralen. Het moet een veilige plek worden waar veel toeris ten en dagjesmensen hun vrije dagen kunnen doorbrengen. Ook voor de omge ving moet het veel opleveren: de econo mie wordt er mee gestimuleerd. Elke dinsdag in juli en augustus is er een rondleiding door het project. In twee uur vertelt een gids alles over wat er gaande is: van de kustversterking tot de aanleg van de getijdenduiker. Er is veel belangstelling voor het project. Op de rondleidingen komen ongeveer twintig personen af. Vaak is het een gezel lige groep met geïnteresseerden. \J^/ Een busrit die de stranden, campings en vakantiepar ken van Goeree-Overflak- kee verbindt met Renesse: dat biedt Arriva deze zomer weer met de 'Goereebus'. Van 5 juli tot en met 31 augustus rijdt er elke dag een cabriobus - lijn 802 - van Renesse naar Oud dorp en terug. Toeristen die met de fiets op pad zijn, kunnen deze meenemen. De bus heeft name lijk ook ritten met een fietskar of fietsenrek. Het kost geen extra geld om deze mee te némen. In de cabriobus kan gereisd wor den met een OV-chipkaart. Een enkele rit kost 2 euro, en voor 6 euro kun je een Goereebuskaart- kopen. Met deze kaart kun je de hele dag reizen en mogen er drie kinderen van vier tot en met elf jaar meereizen. Mensen met een GoereePas reizen helemaal gratis met de bus. Na de inleiding in het Strandpaviljoen be gint de rondleiding. Het is wat regenach tig, maar dat is eigenlijk perfect weer om over het strand te lopen en het hele ge bied te bekijken. Gids Andries vertelt ons meer over het project. Hij vertelt over de kleine dingen die je normaal eigenlijk niet te weten komt, maar wel heel interessant zijn. Daar zijn deze rondleidingen ook voor be doeld. „Het is meer om de mensen een beeld te geven van wat we nu aan het doen zijn. Er is veel publiciteit geweest rond Waterdunen, positief en negatief. Door deze rondleidingen kunnen men sen met eigen ogen zien wat er allemaal gebeurt en hoe het eruit ziet. We hopen dat mensen zo een beter beeld krijgen van Waterdunen, en dat ze vaker terugko men", vertelt Andries. Tijdens de rondleiding lopen we langs al le punten die belangrijk zijn voor Water dunen. Het belangrijkste bouwwerk voor Waterdunen is de getijdenduiker. Daar over krijgen we uitleg van Hans Vroegop van BAM, dat zorgt voor de uitvoering van het project. Hij vertelt waar op dit moment aan wordt gewerkt, en hoe dat gebeurt. „De getijdenduiker is een belang rijk project voor Waterdunen. Als het straks af is, zal hier het water in- en uit stromen. Dit is dus de belangrijkste ope ning van Waterdunen." Tijdens de rondleiding kunnen ook vra gen gesteld worden over het project. De mensen doen dat dan ook massaal. Zo le ren we zelfs dat de getijdenduiker vis- vriendelijk is. „Ik ben geen rondleider van beroep, maar om iets over dit project te vertellen vind ik wel leuk. Het is iets waar we heel lang mee bezig zijn, en waar ik dus ook veel over kan vertellen", vertelt Hans. „Als mensen dan ook echt belangstelling to nen, ga ik zelf alleen maar enthousiaster vertellen." De rondleiding begint met een kopje kof fie of thee in Strandpaviljoen Loods Tien. Daar begint de rondleiding met een uit leg over Waterdunen, en wat het precies inhoudt. Het is een vrij ingewikkeld pro ject, waar inhoudelijk veel technische za ken worden besproken. De inleiding biedt een voorbereiding op wat je tijdens de wandeling allemaal te zien krijgt. j door Tom Scheele Voor meer informatie over bus, de kosten en de dienstregeling kunnen reizigers terecht op de website: www.arriva.nl/zuid-holland. Waterdunen: bijzonder st Arriva zet een bus zonder dak in, zodat passagiers optimaal kunnen genie ten van de zomerzon, foto Dirk-Jan Cjeltema 1*J11 JXliÜjSi tHJisJibbWUU llttO'lJ (JU t'J bV IV -J' De tocht voert ook langs de vuurtoren van Breskens. door Lilian van Gaaien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32