Inkijk in de trekpaardenwereld Hoe slecht is de ZOIl VOOf je huid? FZC Hotspot Weer of geen weer, de Historische Markt in Veere trekt veel bezoekers. De typisch Zeeuwse producten slaan aan bij toeristen. et slechte weer is voor de bezoekers geen reden om de Historische Markt in Veere over te slaan. Aan de kramen is het druk en zelfs de (overdekte) terrasjes zitten vol. „Het is geen strandweer, verder is er weinig te doen en daarom komen de mensen hierheen", zegt Saskia van De Boekenkraam. Jurgen Kruininger uit Keulen kan zich daar wel in vinden. Sa men met zijn vrouw is hij op vakantie in de omgeving van Veere. „We kun nen moeilijk de hele dag op de cam ping zitten, dus zijn we hierheen gelo pen", vertelt hij. Zijn vrouw komt er bij staan. „Alleen die regen he, dat is toch geen vakantieweer?", glimlacht ze. Verkoopster Huberdien Breel heeft zelfs haar eigen schaap mee. „Ik heb een schapenhouderij in Veere en ver koop hier de kazen en vachten van de dieren. Op deze manier is het meteen duidelijk waar het allemaal vandaan komt", knipoogt ze. „En de kinderen vinden het geweldig om met de scha pen te spelen." Dde kleding die de marktkooplui aan hebben springt in het oog. De klompen en ouderwetse klederdracht die de ver kopers aanhebben, zorgt voor een histo rische sfeer. „We lopen voor gek, maar we zijn gelukkig niet de enige", vertelt Jeanne Vat, die kunstwerkjes van glas verkoopt. „Gedeelde smart", lacht haar partner. „Maar het hoort erbij, het geeft een leuke sfeer aan het geheel." Lekker zonnen is heerlijk, maar wees wel voorzichtig. Huidkanker komt steeds va ker voor. Men verwacht dat één op de vijf mensen vroeg of laat met de ziekte te maken krijgt. Daarom organiseert het Erusmas MC Kanker Instituut zogenaamde 'webinars'. Via deze internetbij- eenkomsten delen experts kennis met elkaar en het publiek om zo antwoord te geven op verschillen de vragen* Niet alleen de ziekte zelf wordt onder de loep geno men, ook de preventie ervan staat centraal in de webinars. An Waterdunen: een bijzonder stukje natuur in de maak Veel regen, weinig zon: 't lijkt wel herfst. Windkracht; NW 5 Neerslag: 5 mm Dwalen door het verleden van Zeeland door Tom Scheele H De Historische Markt in Veere is gedurende de zomer elke dinsdag te bezoeken vanaf 10.00 uur. Bij de Paardenmelkerij in Oost burg worden vandaag de Trek paardenfeesten gehouden. Be zoekers kunnen er kennis maken met de trekpaardenwereld, de pony-arena bezoeken, of een ritje maken op een snelle marathonwagen. Ook kun je een kijkje in de paardenmelkstal nemen met een Nederlands of Duits spreken de gids. Entree: 3 euro, kinderen tot en met 3 jaar gratis. Oostburg, Brugsevaart 12, van 10.30 tot 16.30 uur. O pagina 35: Alle uitjes in Zeeland De eerste uitzending is op maandag 14 juli. Kijk voor meer informatie en om de webinar te bekijken: www.erasmusmcnl/kankerinstituut Drukte op historische markt Ondanks het slechte weer stroomt de Historische Markt in Veere vol met toeristen. Veel mensen hebben een paraplu meegenomen, foto Lex de Meester 9 juli 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31