Standplaats Brussel zegen voor Finse wielerfan Britten weten het nu al: See you in Zeeland! ZEELAND 27 De gekte er omheen, dat maakt de Tour zo mooi. Je verveelt je geen seconde De Vlaamse vlaggen zijn niet te tellen op de Mont Noir. Die ligt in Frans Vlaanderen, op een steenworp van de Belgische grens. De Franse driekleur ontbreekt evenmin en natuurlijk wap pert de Union Jack en het Nederlandse rood-wit-blauw langs de weg. Maar die ene Finse vlag die Eerikki Pokala aan het hek heeft gebonden is een unicum, althans op deze heuvel. Er rijdt niet eens een Finse renner mee. Pokala is een groot wielerliefhebber, hoewel hij oor spronkelijk uit het wielerarme Helsinki komt. Sinds een jaartje werkt hij, net als zijn vrouw, in Brussel. Finland is bepaald niet de ideale uitvalsba sis voor iemand die professionele wielersport met ei gen ogen wil aanschouwen. Zijn nieuwe standplaats is wat dat betreft ideaal. „Ik heb dit jaar zeven klas siekers bezocht. Niet de Amstel-Gold Race, maar wel de Vlaamse en Waalse wedstrijden." Dat de Tour volgend jaar door Nederland en weer België rijdt, is voor de Fin goed nieuws. Dat een etappe in Zeeland finisht zegt hem nog niet zoveel, tot het woord prikkeldraad valt. Hij trekt een grimas. „Ai, dat herinner ik me nog. Johnny Hooger- land, ja. Dus die komt uit Zeeland. Mooi dat daar een etappe aankomt." Zoveel waren er gisteren in Noord-Frankrijk niet, maar de Britten vielen na de Franse en de Vlaamse supporters het meeste op. Waarom ze niet zelf naar Yorkshire waren afgereisd. „De campings zijn daar veel te duur. En hier staan we gratis?" Morgan heeft zijn camper aan de rand van de weg, een paar hon derd meter van de top van de Mont Noir, neergezet. Met de groen-witte vlag van hun graafschap Devon in top. Hun held is Chris Froome, de winnaar van vorig jaar. Ze zijn van plan hem een eindje door Frankrijk te volgen. Volgend jaar zijn ze weer van de partij. „See you in Zeeland." Al stonden ze er zelf het afgelopen week end niet bij, de Osmonds en de Morgans zijn trots op hun Engeland en vooral op zijn wielerfans. Ze mogen dan snel uit het WK voetbal zijn geknikkerd, de Brit ten voelen zich wereldkampioen in het aanmoedigen van wielrenners. „Er stonden wel twee miljoen men sen langs de weg", zegt Edward Osmond. „Welnee joh, het waren er veel meer", meent Paul Morgan. WOENSDAG 9 JULI 2014 M Sebastian Nijssen (geel shirt) en Marije Besuijen (daarnaast) moedigen Thomas Voeckler aan op de Mont Noir. foto's Theo Giele Sebastian Nijssen Eerikki Pokala uit Finland Paul en Ann Morgen met Hillary en Edward Osmond (vlnr) uit Engeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27