WK in Brazilië Menno Buch (62) overleden 10en11 \A Zelfs in Duitsland vallen de tolplannen van de regering in Berlijn slecht. Ondernemers langs de grens protesteren. De bezem door 8 de corporaties? WOENSDAG 9 juli 2014 Fris met regen 17c Zomerexcursies i plan Waterdunen n Het WK tot nu toe 2764 m w üpi HILVERSUM - Programmamaker Menno Buch is dinsdag op 62-jari- ge leeftijd overleden. Hij leed aan kanker. „Gedwongen door zijn duivelse ziekte", heeft hij „af scheid genomen van het leven", liet zijn vrouw weten in een ver klaring. De dood van Buch wordt bevestigd door Blue Circle, dat zijn laatste programma Buch in de Bajes heeft geproduceerd, en door RTL dat het uitzondt. Buch werd bekend om zijn omstre den programma's, zoals Sex Voor De Buch en Sex Na De Buch. Men no Buch was de broer van schrij ver, verzamelaar en tv-maker Bou- dewijn Büch. Die stierf in novem ber 2002 aan een hartstilstand. Volgens de verklaring van zijn we duwe heeft Menno Buch zijn lichaam geschonken aan de weten schap en wordt hij daarom niet be graven of gecremeerd. Condolean- ce.nl heeft een condoleanceregister voor Menno Buch aangemaakt. WEEZE - Niet alleen Nederland ziet de tolplannen van de Duitse regering niet zitten, ook in Duits land is er onvrede. Zelfs de Duitse politie heeft al aangekondigd de naleving van de tolheffing niet te zullen controleren. „Daarvoor zal geen enkele agent beschikbaar zijn", aldus voorzitter Rainer Wendt van de politievakbond. „Dit heeft niets met verkeersvei ligheid te maken. Hier zijn we niet voor en we doen het ook niet." Duitse agenten vinden dat zij al genoeg ander werk hebben. Vliegveld Weeze vreest dat een tolheffing op alle Duitse wegen Nederlandse passagiers zal af schrikken. „De belasting op vlieg tickets had al een slechte invloed op het aantal Nederlandse passa giers, dit zal net zo'n negatieve impact hebben. Nederlandse reizi gers zullen wellicht deze extra kosten willen vermijden door vliegvelden in Nederland te ge bruiken", reageert directeur Lud- ger van Bebber. Hij krijgt steun van de Euregio Rijn-Waal, een samenwerkings verband van gemeenten aan weerszijden van de grens. Voorzit ter Ulrich Francken: „Deze lucht haven moet het hebben van de ve le Nederlandse reizigers. Daarom vragen wij de regering af te zien van de tolplannen." De Duitse belangenvereniging voor pomphouders BTG spreekt over 'catastrofale gevolgen' voor tankstations aan de grens als er ook betaald moet worden voor provinciale en lokale Duitse we gen. Zij profiteren nu van Neder landers die er goedkoop tanken. De Nederlandse verladers- en transportorganisaties EVO en TLN zijn bang voor hogere admi nistratieve lasten en scheve ver houdingen in de kosten van goe derenvervoer tussen EU-lidstaten. Burgemeester Michael Sijbom van de Twentse gemeente Losser voert namens de Euregio een lob by tegen de tolplannen of om in ieder geval een tolvrije zone langs de grens af te dwingen. DESTELLING UW MENING 169 reacties EENS MH 43% Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 159 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Doelpunten Aantal spelers met een doelpunt Passes Percentage passes dat aankomt Hoekschoppen Overtredingen Gele kaarten Buitenspel Afgelegde kilometers (totaal) 7S -■ 574 De halve finale van vandaag: Nederland - Argentinië 22.00 uur Een verslag van het duel Brazilië - Duitsland is te lezen op www.pzc.nl/epaper Al het nieuws over het WK op pagina 1 t/m 9 van het sportkatern Pagina 2 en 3: Oranje, en nu doorstoten Pagina 22 en 23: Af en toe een blik op het scherm Actuele verslagen ook op www.pzc.nl/wk2014 Foto's HH Duits verzet tegen tol VIERDE ETAPPE 1Marcel Kittel 2. Alexander Kristoff 3. Arnaud Démare 8. Danny van Poppel 3.36.39 f^ALi^KirKI^SSEMENT 1. Vincerizo Nibali 17.07.52 2. Peter Sagan 0.02 3. Michael Albasini 0.02 9. Bauke Mollema 0.02 Voor meer Tournieuws zie sportpagina's 10 t/m 13 en 16 www.pzc.nl/tourdefrance door Freke Remmers O pagina 4 en 5: Tolheffing doet grens herleven 8 Roddelen over collega's is leuk Zie pagina 7 Reageeroppzc.nl Bauke Mollema komt op het podium in Parijs ONEENS 57%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1