66 We kunnen hooguit BINNENLAND 5 Experimenten met gereguleerde hennepteelt maken nu geen kans. Ook voorstanders D66 en PvdA zien dat in. Ontdek Afrika nu vanaf O 2.299,- Rotterdam naar Dubai Dubai naar Kaapstad Kaapstad naar Rotterdam Rotterdam naar Kaapstad Holland America Line DEN HAAG - Pas na de volgende Tweede Kamerverkiezingen is er kans op invoering van legale wiet- teelt, erkennen PvdA en D66 in gesprek met deze krant. Belang rijkste obstakel is en blijft de WD. Zolang deze partij, met jus titieminister Ivo Opstelten voor op, mordicus tegen experimenten is, zal er in de praktijk niets veran deren. „We kunnen hooguit voor sorteren op een nieuwe regeerpe riode", zegt PvdA-Kamerlid Ma- rith Rebel. Volgens D66-Kamerlid Magda Berndsen zijn er binnen de WD genoeg politici die de cannabis- productie op enige wijze willen reguleren. „Er zit nu een heel con servatieve WD-fractie, wellicht verandert dat." D66 wil in het najaar met een ini- tiatiefwet komen voor regulering van hennepteelt. „Dan kunnen we het alvast een eerste keer be spreken." De drugsdiscussie zit al maanden muurvast. Burgemeesters van ver schillende coffeeshopgemeenten pleiten voor proeven met geregu leerde cannabisproductie. Dit zou de overlast en criminaliteit ver minderen. Regulering is ook be ter voor de volksgezondheid, stel len zij, omdat de overheid dan kan toezien op de hoeveelheid schadelijke stoffen in de cannabis. De Heerlense PvdA-burgemees- ter Paul Depla riep het kabinet gis teren opnieuw op te starten met teelt onder toezicht. Depla stelt dat de hennepcriminaliteit 'zit verweven in de samenleving'. „We hebben een crimineel mon ster gebaard", zei hij in een inter view met De Volkskrant. PvdA'ers in Eerste en Tweede Ka- voorsorteren op een nieuwe regeerperiode mer steunen zijn oproep. Het ka binet blijft echter tegen, evenals een krappe meerderheid (77 van de 150 zetels) in de Tweede Ka mer. Volgens minister Opstelten lost regulering niets op: het meren deel van de Nederlandse hennep is bestemd voor export. Illegale plantages zullen er dus altijd blij ven om de buitenlandse markt te bedienen. Ook staan internationa le regels en verdragen regulering in de weg, stelt de minister. Onderzoekers van de Radboud Universiteit Nijmegen bevestig den deze obstakels dit voorjaar. Zij concluderen in een onderzoek dat het volgens Europees recht en VN-verdragen niet toelaatbaar is cannabisproductie te 'legaliseren, decriminaliseren, gedogen of an derszins te reguleren'. PvdA-Kamerlid Rebel gaat niette min door met de strijd voor gere guleerde wietteelt. „Het is een zaak van de lange adem. En de wonderen zijn de wereld nog niet uit." D66 is kritisch over de PvdA-pro- minenten - zoals onlangs senator Guusje Ter Horst - die roepen om regulering. Berndsen: „De PvdA slaat hard op de trom, maar als het om daden gaat, zien we niks." In het regeerakkoord hebben WD en PvdA niets afgesproken over regulering. Wel wil het kabi net het gehalte werkzame stof in wiet beperken. HASJ EN WIET IN NEDERLAND Vlaanderen tegen schaliegasplannen In Vlaanderen zien ze de Ne derlandse plannen voor de win ning van schaliegas aan de Belgische grens niet zitten. Er wordt gevreesd voor de water winning in de Belgische Kem pen. Nederland zou volgens steeds meer Vlamingen meer moeten doen om de risico's voor mens en milieu te onder zoeken. Ook zou Nederland op zoek moeten naar alternatie ven. Gisteren schaarde de pro vincie Antwerpen zich in rij te genstanders. Ook de Vlaamse regering is gekant tegen de Ne derlandse plannen, evenals de Belgische provincie Limburg. Man overlijdt na sprong uit wietkwekerij Een man is gisteren overleden na een sprong van het balkon vanaf de tweede verdieping van een flat aan de Fazendadreef in Utrecht. Een andere man raakte door de sprong gewond en moest naar het ziekenhuis. Hij heeft letsel aan zijn arm, maar was wel aanspreek baar. De politie was naar de flat geko men om poolshoogte te nemen na meldingen over een hennep kwekerij in het huis. Die werd daar later ook aangetroffen. De twee mannen sprongen toen ze de politie in de gaten kregen van het balkon aan de achterkant van de flat. Babymelk weer moeilijk te krijgen De laatste weken is babymelk poeder in sommige winkels in Nederland opnieuw moeilijk te krijgen, meldde de NOS gis teravond. Het zou vooral gaan om de producten van Nutrilon. Daarom hebben Albert Heijn en Etos besloten vanaf komen de maandag weer een maxi mum in te voeren van twee verpakkingen per klant. Vorig jaar was ook al sprake van te korten in de winkels. Veel Chi nezen kochten toen melkpoe der om op te sturen naar Chi na, waar minder vertrouwen is in de eigen producten sinds het melamine-schandaal. ms Rotterdam ms Rotterdam ms Rotterdam ms Rotterdam A Signature 0/Excellence DINSDAG 8 JULI 2014 Wietplannen zijn kansloos in deze kabinetsperiode door Niels Klaassen PvdA-Kamerlid Marith Rebel Bijna twee op de honderd (1,9 pro cent) van de Nederlanders tussen de 15 en 35 jaar gebruikt dagelijks of bijna dagelijks hasj of wiet (can nabisproducten). In Europa vari eert dit van 0,1 procent in Slowa kije tot 4,4 procent in Spanje. In Nederland is het aantal hasj- en wietgebruikers in de verslavings zorg na een jarenlange toename in 2012 voor het eerst weer een beetje gedaald. Volgens het Nederlandse gedoog beleid is de verkoop van de soft drugs hasj en wiet onder voor waarden toegestaan. Zo mogen coffeeshops niet meer dan 5 gram cannabis per klant verkopen, geen reclame maken en niet verkopen aan minderjarigen. In Nederland mag je hennep op zak hebben, mits het voor eigen gebruik is en niet meer dan 5 gram weegt. Het telen van hennep is verboden als er sprake is van meer dan vijf planten op één locatie. jaarlijks worden er door de politie meer dan 5000 hennepkwekerijen opgerold. ANTWERPEN UTRECHT HILVERSUM Nu extra in prijs verlaagd! Prachtige route vanuit Rotterdam naar o.a. MaltaOman en Dubai Vertrek: 27 september Duur. 30 dagen Inclusief vlucht Bijzondere reis langs o.a. de Seychellen, Mauritius en Durban Indien gewenst kunt u uw verblijf verlengen in Zuid-Afrika Vertrek: 26 oktober Duur: 21 dagen Inclusief vlucht en transfer U bezoekt o.a. Namibië, Angola, Ghana en Kaapverdië Eerder vertrek voorlanger verblijf in Zuid-Af rika mogelijk Vertrek: 15 november Duur: 37 dagen Inclusief vlucht en transfer Het schip vaart o.a. naar Israël, Dubai, Seychellen en Mauritius Indien gewenst kunt u uw verblijf verlengen in Zuid-Af rika Vertrek; 27 september Duur: 50 dagen Inclusief vlucht en transfer BOEK OP WWW.CRUISEWINKEL.NL F BEL 2 - 4-2 11 115 Bij cruisewinkel.nl bent u verzekerd van de beste service tegen de scherpste prijs! Uitgebreid cruise aanbod Ervaren cruisespecialisten Persoonlijk en deskundig advies Maatwerk: ruime keus in vluchtdata of verlenging van de reis Profiteer van de beste acties en promoties Prijzen zijn vanaf, per persoon p.b.v 2 personen per hul en o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen Inclusief alle belastingen en vofpension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5