ZEEUWS-VLAANDEREN Dronken in de auto na kwartfinale almanak Kwink 17 Twee gewonden op kruising in Terneuzen 24 en 25 ■I Conflict tussen Antilliaanse groeperingen leidt tot gebruik van automatisch geweer in woonstraat in Terneuzen. Kinderen met astma hebben baat bij intensieve begeleiding MIDDELBURG - Een poging tot liqui datie. Zo noemde officier van jus titie Wilfred Suijkerbuijk de schietpartij op 30 april 2012 in de Larixstraat in Terneuzen. Renatto R. (35) zou op de bewus te datum met een automatisch ge weer geprobeerd hebben Devran Goktas om te brengen. De ver dachte zou toen met een Kalasjni- kov achttien schoten hebben afge vuurd. Daarbij raakte niet alleen Goktas zeer zwaar gewond. Zijn moeder werd getroffen in haar be nen toen hij haar probeerde te be schermen tegen de kogelregen dwars door hun voordeur. Hij is inmiddels 48 keer geopereerd en het zal nog tijden duren voor hij hersteld is. De schietpartij in de woonstraat in Terneuzen heeft te maken met een al heel lang lopend conflict tussen twee groepen Antillianen uit Terneuzen, Oost-Souburg en Vlissingen waarbij het geweld al lerminst wordt geschuwd. Gok tas, van TXirkse afkomst, zou tot een van de twee kampen behoren en was voor de 30e april al vaker doelwit van het andere kamp. Hij had die 30e april al het vermoe den dat er wat stond te gebeuren omdat een donkere BMW enkele malen langzaam door de La rixstraat reed en er doodsbedrei gingen werden geuit. Hij waar schuwde de politie maar voor de ze arriveerde was er al iemand uit een bestelbusje gestapt die hem onder schot nam. Het lukte hem om, gewond en wel, nog in het huis van zijn ouders te vluchten. Maar dat bracht de schutter er niet toe te stoppen met schieten. Het slachtoffer zelf, zo blijkt uit de verklaringen, heeft het idee dat er vijf mannen uit dat busje stapten en hem onder vuur na men. Uit onderzoek door de poli tie blijkt dat er met één wapen is geschoten. Kort na de schietpartij hield de politie vier verdachten aan die inmiddels allemaal weer vrij zijn wegens gebrek aan be wijs. Pas later kwam ook R. in beeld. Hij ging kort na of voor die schietpartij naar Haarlem, waar hij studeerde. De officier is ervan overtuigd dat hij kort na het schie ten ging. Raadsman Mark Duns- bergen beweerde dat hij zeker een half uur eerder vertrok, on schuldig is en vrij moet worden gesproken. De officier eiste echter een on voorwaardelijke celstraf van 12 jaar tegen de verdachte en somde een reeks bewijzen op die door Dunsbergen stuk voor stuk in twijfel werden getrokken. Uitspraak 21 juni. TERNEUZEN - Bij een ongeluk op de kruising van de Guido Gezel- lestraat en de Tractaatweg in Ter neuzen zijn maandagochtend vroeg twee mannen gewond ge raakt. Het ongeval vond rond 5.20 uur plaats. Een bestuurder van een personenauto reed over de Guido Gezellestraat richting de Tractaat weg. Hij negeerde het rode ver keerslicht. Op de kruising botste hij tegen een personenauto, be stuurd door een 54-jarige man uit Zaamslag. Beide bestuurders zijn met onbekend letsel met een am bulance naar het ziekenhuis ge bracht. Door de klap reed een van de au to's een verkeerslicht omver. Rijkswaterstaat werd ingescha keld om de schade te herstellen. De brandweer kwam ook ter plaat se om het wegdek schoon te spui ten. Een bergingsbedrijf heeft bei de voertuigen weggesleept. Daartussen overigens ook een paar Belgen, die wellicht hun ver driet over de uitschakeling van hun land op het WK weg hadden gedronken. De politie controleer de zo'n driehonderd bestuurders in Schoondijke, Philippine, Sas van Gent, Hulst, Axel en Terneu zen. In Hulst blies een 24-jarige beginnend bestuurder uit Kiel- drecht (België) een 'A-indicatie'; goed voor een schikkingsvoorstel van 367 euro. Een 26-jarige man uit Hulst had ook een flinke slok te veel op. Hij kan een bekeuring en een maatregel van het Cen traal Bureau Rijvaardigheidsbewij zen tegemoet zien. Een 31-jarige vrouw uit Axel kreeg op de Ka naalkade een boete van 607 euro. Ook moet ze een alcoholcursus volgen. Een 28-jarige man uit Den- dermonde kreeg op de Schelde- boulevard in Terneuzen prent voor rijden onder invloed. Hij begint op leeftijd te geraken, die Zierikzeeënaar, en daarom zit-ie er wel eens naast. Bijna kreeg zijn opinieblad een boze brief omdat het over G.H.B. Hilter- mann schreef, terwijl een kind weet dat het G.B.J. moet zijn. Het was sa tirisch bedoeld en dat was de Zierik zeeënaar ontgaan. Ook de communicatiemedewerkster van een naburige gemeente wekte zijn woede, vanwege een persbericht waarin werd gerept over 'streekhol- ders'. „Stakeholders juf, snap dat nou eens", reageerde hij boos. Tot hij las dat het om een nieuwtje over streekproducten ging. „Fijn hoor", reageerde hij zwakjes: „Dat doet maar leuk. Dat slaat maar kwink." t DINSDAG 8 juli 2014 Poging liquidatie: eis 12 jaar door Emiie Calon Twee bestuurders raakten bij het ongeval gewond. Een van de auto's ramde na de aanrijding ook nog een verkeerslicht foto Tim Koster terneuzen - De verkeerspolitie heeft in de nacht van zaterdag op zondag niet alleen heel veel men sen gezien die dronken waren van geluk na de voetbalwedstrijd Ne- derland-Costa Rica, maar ook een aantal dat te veel alcohol op had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57