Verkoop aardgas in Middelburg al jaren stabiel Corné de Koning is Leefbaar Reimerswaal wil Podium sportambassadeur Reimerswaal weer subsidie geven Scheldegalm maakt oranje-rondgang Muziekvereniging Schelde galm maakt morgen vanaf de Boomdijk een Oranje-zo meravondrondgang door Hansweert. Omdat de eerste zomeravondrondgang op de zelfde avond valt als de hal ve finale Nederland-Argenti nië, dossen de muzikanten zich uit als Oranjesuppor ters. Aanvang: 19.30 uur. Slotconcert van zomertour Euterpe De fanfare van Euterpe treedt vanavond op in het W0Z0C0 Dijkstede aan het Kamilleplein in Heinkens- zand. Het concert is het slot van de zomertour langs Baar land en Nieuwdorp. De fan fare, onder leiding van Bart van Neyghem, brengt een af wisselend programma. Het begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Harmonie trekt in oranje door dorp Als opwarmertje voor de voetbalwedstrijd Neder- land-Argentinië trekt mu ziekvereniging Scheldegalm morgenavond in oranje kle ding door Hansweert. Het lijkt de harmonie leuk als het publiek ook in het oranje gekleed achter de mu ziek aan loopt. De bijzonde re 'zomeravondrondgang' vertrekt om 19.30 uur vanuit de Muziektuin aan de Boom- dijk 26. Contactdag voor stomapatiënten De Nederlandse Stomavere niging en de stichting Palaz- zoli houden vanmiddag een contactbijeenkomst voor sto mapatiënten. Wim Doks van de Stomavereniging geeft informatie. Dat ge beurt in het Erasmuspark aan de Troelstralaan 150 in Goes en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Meer informatie via 0113-212936 of op: Natuurlijk zal haar station, eigen dom van Mol Schuddebeurs, er wel 'een knauwtje' door krijgen. Maar de mensen die een auto op aardgas rijden, weten haar zaak toch wel te vinden. Bovendien is CNG maar een heel klein deel van haar verkoop. „We hebben CNG sinds maart 2011. Per jaar ver kopen we 61.000 kilo. Ja, aardgas wordt in kilo's uitgedrukt. Dat staat gelijk aan 120.000 liter. De verkoop is stabiel, de stijging is maar heel licht", vertelt Minet. Van benzine en diesel verkoopt ze een veelvoud. „Dat gaat over de miljoen liter." De gemeente Middelburg en het waterschap Scheldestromen tan ken gas bij haar. Verder zijn het vooral Duitsers, dus in de vakan tieperiodes ziet ze een piek in de verkoop van CNG en daarbuiten is het weinig. Zaterdagochtend kwam de eerste Duitse auto om kwart over negen CNG tanken. De dame uit Keulen kan de driehonderd kilometer van huis naar Zeeland net op één tank aardgas halen. Ze koppelt het vulpistool vast, drukt op de groene knop en het gas gaat stro men. „Als je het een paar keer hebt gedaan, is het niet ingewik keld meer hoor", lacht ze. Haar land- en stadgenoot Michael Casim heeft er een uurtje later toch meer moeite mee en Nicole Minet helpt een handje. De vulo pening van zijn aardgastank zit naast die van een piepklein benzi netankje voor twaalf liter - voor noodgevallen. Casim heeft gekozen voor aardgas omdat het veel goedkoper is dan benzine. Hij betaalt in Middel burg 1,065 euro per kilo - een equivalent van twee liter - terwijl twee liter benzine 3,5 euro kost. „In Duitsland is CNG nog goedko per. En ook de belasting en derge lijke is goedkoper dan rijden op benzine. Dus ja, we doen dit voor het geld. En voor het milieu, want dan vinden we ook belangrijk." Gas is minder schadelijk dan ben zine. Casim glimlacht: „Also, fur Geld und Umwelt." De Koning is dit jaar ook één van de veertien amnassadeurs van de Johan CruyfF Foundation, die er op gericht is kinderen aan het sporten te krijgen. In augustus strijdt De Koning in Amsterdam op de Bosbaan voor het wereld kampioenschap pararoeien. In 2016 wil hij uitkomen op de Para lympische Spelen in Rio de Janei ro. De Koning wil zich mede richten op de promotie van sporten voor mensen met een beperking. De twee andere genomineerden voor de erefunctie waren motor crosser Stefan Hage en wielrenner Thijs de Lange. Voor Hage was het de tweede keer dat hij de titel aan zijn neus voorbij zag gaan - vorig jaar gebeurde dat ook. Niet temin geeft de motorcrosser dit jaar een clinic voor de Goese jeugd, beloofde hij. Op voorwaar de dat wethouder Jo-Annes de Bat de crossmotor zou bestijgen. Die belofte staat. In oktober diende Leefbaar Rei merswaal nog een amendement in waardoor Podium haar subsi die kwijtraakt per ingang van ko mend theaterseizoen. In datzelfde amendement stond dat de gemeente jaarlijks 10.000 euro zou uittrekken om culturele evenementen te subsidiëren. Po dium zou hier in de ogen van Leefbaar Reimerswaal ook ge bruik van kunnen maken. Een paar weken geleden is de uitwer king van dit amendement vanwe ge de hoge ambtelijke kosten (8800 euro per jaar) raadsbreed naar de prullenbak verwezen. Weststrate wil daarom de subsi diëring van Podium heroverwe gen. 'Gewijzigde omstandighe den' en 'voortschrijdend inzicht' geven daar volgens de voorman van Leefbaar Reimerswaal vol doende aanleiding toe. Hoe een nieuwe regeling eruit zou moeten zien, laat Weststrate in het mid den. Volgens hem is het wel van belang dat de die veel transparan ter wordt. Hij wijst ook op het ontstaan van een Vriendenstich ting als extra inkomstenbron. Jacques Boonman van Podium Reimerswaal kondigde, nadat het college een advies van de onafhan kelijke bezwaarcommissie naast zich neerlegde, al aan naar de rechter te stappen. Wethouder Izak Vogelaar (WD) deelde vori ge week nog mee dat het college zou wachten op een uitspraak van de rechter alvorens met een nieuw voorstel op gebied van cul tuursubsidies te komen. DINSDAG 8 JULI 2014 BEVELANDEN en THOLEN 21 HANSWEERT HEINKENSZAND HANSWEERT GOES www.stichtingpalazzoli.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Met de komst van een tweede CNG-station in Zee land verliest de Shell-pomp aan de Roozenburglaan in Middelburg zijn monopolie. Niet erg, vindt bedrijfs leidster Nicole Minet. „Hoe meer, hoe beter." Michael Casim uit Keulen gooit voordat hij naar huis rijdt zijn tank nog vol aardgas (CNG) bij Shell aan de Roozenburglaan in Middelburg. „We kunnen op één tank precies van huis naar Middelburg rijden. We zijn dus speciaal omgereden om te kunnen tanken." foto Lex de Meester door Claudia Sondervan GOES - Roeier en parasporter Cor né de Koning is de nieuwe sportam bassadeur van Goes. Hij volgt mountainbiker Matthijs Eversdijk op, die de functie het afgelopen jaar vervulde. door Joeri Wisse KRUININGEN - Leefbaar Reimers waal vindt dat de activiteiten van Podium Reimerswaal weer moeten worden gesubsidieerd. Dat blijkt uit vragen die Marien Weststrate van de partij heeft gesteld aan het college van Ben W van de gemeen te Reimerswaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55