a** 9e 0 Fernandinho Brasil 2014 5 Cruijff genoot van keeperswissel dinsdag 8 juli 2014 johan Cruijff heeft in zijn weke lijkse column in De Telegraaf met lof gereageerd op de keepers wis sel van Louis van Gaal in het duel met Costa Rica. „Ik had al zo'n voorgevoel toen er niet meer ge wisseld werd, terwijl de wed strijd daar wel om vroeg. Dat kon maar één reden hebben. Ik vond het in ieder geval prachtig. Dit zijn de dingen waar ik van hou." Het compliment voor het inbren gen van doelman Tim Krul is op merkelijk, omdat algemeen be kend is dat Cruijff en Van Gaal el kaar niet goed liggen. et als gedrogeer de wielrenners huilen de Brazili anen veel. Tij- LEERMEESTER BILARDO Carlos Bilardo heeft in maart zijn 75e verjaardag gevierd, maar is als algemeen manager nu nog steeds bij de nationale selectie van Ar gentinië betrokken. De succes- coach werkt samen met Sabella, zoals de twee dat eerder ook al hebben gedaan. Bij Estudiantes pakken trainer Bi lardo en speler Sabella begin jaren '80 twee landstitels. Als Bilardo in 1983 bondscoach wordt, mag Sa bella zich kort daarna internatio nal noemen. Verder dan acht in terlands komt hij niet. Bilardo wordt in 1986 in Mexico, met Maradona als absolute uit blinker, wereldkampioen met Ar gentinië. De niet geselecteerde Sa bella zit dan al in de eindfase van zijn actieve carrière. ADJUDANT VAN PASSARELLA Sabella staat sinds 2009 op eigen benen, maar heeft daarvoor bijna drie decennia als assistent ge werkt. Hij is lang de adjudant van Daniel Passarella, met wie hij na een periode bij River Plate in 1994 in dienst treedt bij de bond. Vier jaar later maakt hij met bondscoach Passarella zijn eerste WK mee. De Albicelestes moeten in Frankrijk in de kwartfinale bui gen voor Oranje en vooral Dennis De Argentijnse bondscoach staat sinds 2009 op eigen benen. Hij werkte bijna drie decennia als assistent Bergkamp. Daarna werken de twee nog voor onder meer de na tionale ploeg van Uruguay, het Ita liaanse Parma (een dienstverband van 42 dagen!) en opnieuw River Plate. Passarella neemt daar na nog geen jaar weer ontslag, waar door ook Sabella werkloos wordt. Die neemt een pauze en stapt daarna eindelijk uit de schaduw. OP EIGEN BENEN Met Estudiantes wint hij in 2009 de Copa Libertadores en bereikt hij ook de finale van het WK voor clubteams. Tegen Barcelona ko men de Argentijnen op voor- Bij de nationale ploeg bouwt hij een team rond Messi, zoals Bilardo dat in 1986 deed rond Maradona sprong en lijkt de winst binnen. Tot Pedro in de 89e minuut gelijk maakt en in de verlenging uitgere kend Lionel Messi de winnende maakt. Sabella krijgt veel compli menten voor het spel van zijn ploeg. In 2011 stelt de AFA hem aan als bondscoach, want na Die- go Maradona en Sergio Batista is het tijd voor rust en structuur. IN DE SCHIJNWERPERS Bij de nationale ploeg bouwt hij een team rond Messi, zoals Bilar do dat in 1986 ook heeft gedaan rond Maradona. Tot nu toe heeft hij geen spijt van zijn keuzes. Mes si is al in vier duels beslissend ge weest. Met het recept van Bilardo in de hand, hoopt Sabella dat de grote vedette dat morgenavond weer is. Want als Argentinië Oran je verslaat, verschijnt de coach die lang in de schaduw werkte na drukkelijk in de schijnwerpers. dens de Federations Cup rees er al argwaan die er niet min der op is geworden. Wat slik ken die jongens? Wordt een or ganiserend land gecontro leerd? Tegen Colombia liepen het schoppen en slaan van die Bra zilianen de spuigaten uit. Duitsland heeft om extra be scherming gevraagd. Neymar kreeg tenslotte het knietje te rug waar zijn elftal de hele wedstrijd om had gevraagd. Vooral Fernandinho, samen met Paulinho de kettinghon den van dienst, hapte naar al les wat bewoog. lames Rodri guez was vogelvrij. Eerst kreeg hij een beuk van Oscar, daarna roste Fernandinho op hem in. Vier of vijf overtredingen maakte hij in de eerste helft. Het is zielig dat Neymar is uit geschakeld door Züniga, maar dat hebben vooral zijn teamge noten op hun ge weten. Plus die rare trainer die altijd over lijken gaat. maakt Sabella de overstap naar Leeds United dat op het hoogste niveau uitkomt. Anderhalf jaar la ter keert hij terug naar Argenti nië, naar Estudiantes. Stefan de Vrij moet Lionel Messi onschadelijk zien te maken. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41