Azoren 75 miljoen voor steun hulp in huishouding 'Falklands en bonden urgenter dan kinderen' IN HET NIEUWS 3 1039 1089 is Kras Ongerepte natuur Nérgens voordeliger! 8 dagen al v.a. GanaarKps.nl/azoren 0w of bel 0900-9697,?cpm LONDEN - Het Britse regeringssys teem staat vaak model als sym bool van onkreukbaarheid. De Britse media worden gevreesd door hoogwaardigheidsbekleders met vuile zaakjes. Vroeg of laat krijgen de tabloids je te pakken. Een vraag die veel Britten vooral bezighoudt rond alle onthullin gen over kindermisbruik door zo veel prominenten, is hoe zo'n smerige zaak toch zo lang verdoe zeld heeft kunnen worden. Een parlementsmedewerker van de Conservatieven in Westmin ster wil wel wat zeggen, maar op voorwaarde dat zijn anonimiteit gewaarborgd blijft. Dit is niet de tijd je naam in de krant te lezen als grote namen uit de partij in op spraak zijn. Het kon dertig jaar geleden alle maal in de doofpot verdwijnen, omdat 'de kwestie' de toenmalige belangen niet diende, zegt hij. De Falklandoorlog was net achter de rug en een moeizame strijd tus sen de regering van Margaret Thatcher en de vakbonden was in volle gang. „Deze affaire zou de aandacht heb ben afgeleid van belangrijke za ken", aldus de parlementsmede werker. De algemene opvatting was destijds sterk dat als een kwestie de politiek kon beschadi gen, het beter was het probleem te negeren. „Dat is precies wat hier is gebeurd, niks meer, niks minder. En Groot-Brittannië is hierin echt niet anders dan een land als Ierland of Italië. Politiek blijft politiek". Hij vraagt zich dan ook bij voor baat af wat het onderzoek van Peter Wanless, de baas van de Britse organisatie voor kinderbe scherming NSPCC, zal opleveren, aangezien belastende documen ten zijn verdwenen en sommige betrokkenen inmiddels zijn over leden. „Waarschijnlijk weinig tot helemaal niets", concludeert hij. „Bijna niemand hier, ongeacht welke partij je het vraagt, zit te wachten op een langdurig onder zoek dat de politiek alleen maar kan beschadigen." Daarbij komt dat deze affaire voor de regerende Conservatieven extra lastig is, nu oud-minister Norman Tebbit dit weekend sug gereerde dat de Britse autoritei ten feiten over een pedofielennet werk in de jaren '8o mogelijk in de doofpot hebben gestopt. De be schuldigende volksvinger wijst al jaren naar een andere Conservatie ve politicus: Sir Leon Brittan. Hij zou in 1983 als minister van Bin nenlandse Zaken belastende stuk ken - die waren gerapporteerd door een partijgenoot, wijlen Ge offrey Dickens - hebben laten ver dwijnen uit de archieven van Scot land Yard. De latere Britse Eurocommissaris werd vorige week zelf door de po litie verhoord op verdenking van verkrachting van een 19-jarig meisje in 1967. Brittan werd des tijds nooit door de politie onder vraagd. Bijna vijftig jaar later ont kent hij alles en spreekt van een lastercampagne. Ook weerspreekt hij dat hij later dossiers van ande re seksdelinquenten zou hebben laten verdwijnen. Staatssecretaris Martin van Rijn (WD, Volksgezondheid) en mi nister Lodewijk Asscher (PvdA, Sociale Zaken) denken dat ze met deze maatregel ruim 10.000 ba nen kunnen behouden. Ze meld den gisteren aan de Tweede Ka mer dat ze de maatregel de ko mende tijd verder uitwerken. Door de bezuinigingen op de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) dreigden 35.000 werkne mers hun baan te verliezen. Een deel van de cliënten moet zelf gaan betalen voor huishoudelijke zorg en de verwachting is dat veel mensen dat te duur vinden. Het kabinet wil hun nu toch een tege moetkoming geven van 7,50 tot 10 euro per uur. Huishoudelijke hulp kost zo'n 23 euro per uur. De gemeenten mogen bepalen wie voor extra financiële steun in aanmerking komt. Door alle veranderingen in de zorg verdwijnen er banen. Omdat mensen langer thuis blijven wo nen, is er bijvoorbeeld minder per soneel nodig in de instellingen. Om onnodige ontslagen te voorko men, kondigen de bewindsperso nen een taskforce aan die te hulp kan schieten als gemeenten en aanbieders van zorg er samen niet uitkomen. Eerder kwam er al 100 miljoen euro beschikbaar voor een sectorplan om mensen aan de slag te houden of te begeleiden naar ander werk. Ook de sector zelf draagt daar 100 miljoen aan bij. Verder geeft het UWV voorlopig nog geen ontslag vergunningen af als een zorgaan bieder nog meedoet aan een aan besteding, omdat onduidelijk is of er structureel arbeidsplaatsen vervallen. KRAS Excursiereis Sao Miguel Vlucht, 4-sterren hotel, ontbijt en transfers Inclusief 3 dagexcursies naar Vista do Rei, Furnas, Lagoa de Fogo en Nordeste Zie: Kras.nl/38830 Fly-drive Sao Miguel Vlucht, huurauto, 4-sterren hotel en ontbijt Tip: excursie- of wandelpakket Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/38181 Fly-drive combi Madeira Azoren Vluchten, huurauto, 4-sterren hotels en ontbijt Unieke eilandcombinatie, exclusief bij Kras Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/38731 of 38850 Fly-drive Terceira, Faial Sao Miguel Vluchten, huurauto, hotels en ontbijt Tip: excursie walvisspotten Klantbeoordeling 7,9 Zie: Kras.nl/38295 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 12 dagen v.a. 11 dagen 699 F Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds DINSDAG 8 JULI 2014 Leon Brittan, hier op campagne in 1994, zou in 1967 een 19-jarig meisje hebben verkracht. Hij werd pas vorige week verhoord, foto Raymond Reuter/HH DEN HAAG - Het kabinet trekt 75 miljoen euro uit voor een toelage zodat mensen die financieel krap zitten, toch hun huishoudelijke hulp kunnen houden. Van Rijn en Asscher denken dat ze met deze maatregel ruim 10.000 banen kunnen behouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3