2014 Als Lionel Messi sjokt, dreigt het grote gevaar 2 Brasil 2014 De laatste WK-duels dagelijks in de e-paper SAO FAULO - Het is een vraag die prikkelt en knelt Een simpel zin netje eigenlijk. Maar ja, een vraag verdient ook een ant woord en dan wordt het meteen een stuk gecompliceerder. Zeg maar gerust een heus vraagstuk. Hoe stop je Lionel Messi? Het was een opvallend feitje dat zaterdag vlak voor de kwartfina le tegen België opeens de ronde deed. Messi, zo vertelden de sta tistieken, had op dit WK slechts iets meer dan 8 kilometer per wedstrijd gelopen en er waren maar drie spelers die daar onder zaten. Dat gemiddelde werd in de wedstrijd tegen Rode Duivels niet echt opgekrikt door de gro te vedette. Messi legt meer 'me ters' afin zijn hoofd dan op het veld en daarin schuilt dus met een het grote gevaar voor de te genstander. Denk nou niet dat een roofdier ooit slaapt. Die wacht, die loert, wekt de schijn van desinteresse en slaat dan toe. Eigenlijk is hij in de Argen tijnse ploeg een voetballer zon der vaste woon- en verblijf plaats. De rest van het elftal is zo ingericht dat zij de rommel voor hem moeten opruimen. Als de tegenstander de bal heeft, sjokt Messi vaak wat 'tussen de linies' rond, ogenschijnlijk verla ten door alles en iedereen, één met zijn gedachten. Maar pas op, want dan wordt het juist link. Als de opponent balverlies heeft, weet de counterploeg Ar gentinië razendsnel te schake len. Bijna alle 'afvallende ballen' komen direct bij Messi terecht en dat ene moment van onacht zaamheid bij de tegenstander kan direct fataal zijn. Messi is dan verdeelstation en afmaker ineen. Oranje kent die gevaren, maar zelfs de strateeg Van Gaal beseft dat je een speler van het kaliber Messi nooit negentig mi- O onze website/epaper Gratis voor abonnees, verschijnt ook op zondag Messi en Robben tijdens een oefenduel tussen Barcelona en Bayern München. foto VI Images door Leon ten Voorde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38