soms duurder dan reis Koffer Blond bier voor de zonnige dagen 30 ZOMERKRANT Shop Top-3 9. De ambassadeur Zomerdrankje Voor de tweede keer worden er in Wemeldinge de hele zomer verschillende activiteiten geor ganiseerd. Elke dag is er wel iets te doen. Op maandagoch tend is er een Vroege Vogel Safari. Om half acht begint de Vroege Vogel Safari met een ontbijtje op het strand van Wemel dinge. De zon schijnt en het is een prachti ge dag. De organisatoren heten iedereen welkom en zorgen voor koffie en thee. Ie dereen stelt zich aan elkaar voor, en de sfeer is meteen goed. Tijdens het ontbijt van croissantjes en een bakje koffie wordt er uitgelegd wat precies de bedoeling is. De hele groep wordt naar het strand geleid en daar worden de schepnetjes en verrekij kers uitgedeeld. Iedereen gaat zijn eigen kant op, om te ontdekken wat de natuur ons allemaal biedt. Op het strand worden kwallen en krabbe tjes gevangen. Met de informatiekaarten wordt opgezocht welke beestjes er precies worden gevonden. Er waren ook een paar oesters te vinden. De liefhebbers aten die meteen op. Daarnaast kon je ook even het water in, of een fijne wandeling maken over het strand. De Vroege Vogel Safari is vooral bedoeld om bij elkaar te komen en elkaar wat beter te leren kennen. Je kunt nieuwe mensen le ren kennen, maar ook met een groep ken nissen komen. Het moet vooral gezellig en ongedwongen zijn. Carola en Anna organiseren de Vroege Vo gel Safari. „We vinden het zelf leuk om te doen, dus het is een kleine moeite om zo iets te organiseren." Zelf doen ze ook lek ker mee. „Het is niet zo'n groot evene ment, en dit was ook de eerste keer. We ho pen natuurlijk dat het elke week zulk prachtig weer is en dat er meer mensen op afkomen", vertelt Carola. „Het is heerlijk om zo je ochtend te beginnen. Je bent lek ker aan de zee en de zon schijnt. Meer heb je niet nodig." Carola en Anna organiseren ook nog ande re activiteiten voor het zomerprogramma. „Het is ook een leuke bezigheid voor ons. Het zijn allemaal leuke activiteiten, en om ze te organiseren is een kleine moeite." Ook de bezoekers vinden het een fijn be gin van de ochtend. „Eigenlijk is zo'n wan deling over het strand wel leuk. Het is heel gezellig met een groep mensen. Je moet vroeg op, maar dan heb je wel een fijn be gin van je week. Misschien kom ik nog wel eens vaker terug." Met het zomerprogamma wil Wemeldinge zichzelf op de kaart zetten. Bij toeristen, maar ook bij de eigen bewoners. Met een aantal vrijwilligers wordt het programma opgezet. „We hopen zo meer toeristen te trekken. Verder is er in de omgeving niet zo veel te doen, dus door zo'n programma trekken we meer toeristen aan. Ook willen we de bewoners van Wemeldinge en omge ving laten zien hoe mooi het hier eigenlijk is", vertelt Marco, één van de organisatoren van het zomerprogramma. „De inwoners weten vaak wel dat dit soort plekken be staan, maar komen er niet echt naartoe. Met het zomerprogramma willen we daar verandering inbrengen. Daarnaast willen we de ondernemers van Wemeldinge een handje helpen, zij hebben er ook wat aan als Wemeldinge meer bezoekers krijgt." Je kunt niet op vakantie zon der reiskoffer. Goedkoop, luxe of grappig: er is keuze genoeg. Maar wat is een goede koffer? Het verschil zit hem voornamelijk in het materiaal. Zachte koffers zijn makkelijker om mee te nemen, maar breekbare spullen moeten er niet in vervoerd worden. Ter wijl een harde buitenkant wat las tiger in te laden is, maar beter be schermt. Er is in elk geval geen gebrek aan keuzemogelijkheden. Voor onge veer dertig euro zijn er al een aan tal koffers te vinden, voorname lijk van zacht materiaal. Heb je lie ver een duurdere koffer? Dan kun je makkelijk tot de duizend euro gaan, want dat is de prijs die som mige fabrikanten hanteren. Dan heb je natuurlijk wel het beste ma teriaal. En wie voor het bijzonde re gaat, kan kiezen uit veel model len. Van ingedeukte koffers tot aan het wasmachinemodel dat hierboven afgebeeld staat. Brouwerij Achouffe komt de ze zomer met een zomerva- riant van het bekende La Chouffe-bier: La Chouffe Soleil, een blond speciaalbier met een lichte hopsmaak en een fris scheutje citrus dat zorgt voor een verfrissend moment. La Chouffe Soleil is een ongefilterd blond bier met een alcoholpercentage van zes procent. Wil je lekker ge nieten met je vrienden, op een ter rasje of rond de barcebue? Dan is La Chouffe Soleil daar uitermate geschikt voor. Gerechten met kip, lam, zeeduivel, gerooke zalm of mosselen passen goed bij dit ver frissende biertje. Het speciaalbier is alleen tijdens de zomermaanden verkrijgbaar, hierdoor blijft het een ideaal drankje om van te genieten in de zon. Het wordt zowel op fles als op het vat hergist. Te verkrijgen op het terras en in de supermarkt. choui Kwallen vangen op het strand foto Marcelle Davidse door Lilian van Gaaien De Vroege Vogel Safari wordt weer gehouden op 21 juli, 4 augustus en 18 augustus. door Tom Scheele Vroege vogels Wemeldingse op het strand Een goede reiskoffer hoeft niet duur te zijn. Dat laat Prin cess Travel- Ier wel zien met het St Tropez- mo del. Op Bol.com te vinden voor 29,99 euro. Ben je die saaie kdffers beu? Neem dan een Suit- Suit koffer. Het lijkt net of je een wasma chine mee op reis hebt. Op SuitSuit.com te koop voor 79,50 euro. door Jerry van Luijk Zoek je een koffer in het wat luxe- re segment, dan kun je bij Samso- nite terecht Deze Spinner Mid night modellen zijn te verkrijgen vanaf 195 euro op Samsonite.nl. La Chouffe Soleil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30