FZG 8 juli 2014 wandelen door zierikzee Ibiza populair onder Nederlanders De smaakmaker Nadia van Driessche staat achter de balie van het VW-kantoor in Domburg. Een uitdagende baan, want ze krijgt vragen over van alles en nog wat. De geschiedenis ligt voor het Vroege vogels op dm O C«1 oprapen in Nieuw-Namen het Wemeldingse strand Veel regen, 'n dag om iets binnen te doen. Windkracht: NW 4 Neerslag: 10 mm Elke dag is weer anders", zegt VW-medewerker Nadia van Driessche. Als 'inspiratieme dewerker' krijgt ze elke dag weer andere vragen. Vooral de vele mensen die aan haar ba lie komen, maken het werk gevarieerd. „De ene is een toerist die de sleutel van zijn strandcabine op komt halen, de vol gende wil meer weten over een fietsrou te en weer een ander is op zoek naar een passende accomodatie in de regio. Gasten die na lange tijd terugkomen, vinden het fijn wanneer ze herkend worden. „Dat wordt gewaardeerd. We proberen de vaste gasten te inspireren, want als wij elk jaar hetzelfde verhaal ophangen, komen mensen niet terug. We willen persoonlijke service en maat werk leveren." Het is voor Nadia dan ook belangrijk om veel te weten over de activiteiten in de regio. „Anders kan ik klanten niet ad viseren. Het is dan ook zaak om jezelf goed in te lezen en op de hoogte te zijn van wat er zich afspeelt." Inwoners uit de provincie staan ook vaak bij Nadia aan de balie. „Vooral voor de streekproducten die we verko pen. Denk daarbij aan Zeeuwse Babbe laars of jamsoorten. Ook geschenkkaar- ten worden veel bij ons gekocht. We hebben een erg breed assortiment. Van het organiseren van activiteiten, acco- modaties voor klanten zoeken, advies geven over fiets- of wandelroutes tot spullen uit de winkel kopen. Het is ge varieerd, dat maakt het werk zo leuk." Ibiza is een populaire vakantie bestemming onder de Neder landers. Het aantal reizigers richting het Spaanse eiland groeit de laatste jaren snel. In 2013 gingen er 237.000 Neder landers naar Ibiza, dat is 54 pro cent meer dan in 2011. Vergeleken met tien jaar daarvoor zijn de cij fers helemaal de lucht ingescho ten. Toen trokken er nog 38.000 mensen naar het Spaanse eiland. Volgens Juanja Riera, voorzitter van de plaatselijke federatie voor hoteleigenaren, dragen beroemde voetballers een belangrijk steen tje bij aan de toenemende popula riteit. Zo is een aantal Oranje-in ternationals op Ibiza in het huwe lijksbootje gestapt. m Wie de VW-winkel in Domburg binnen loopt kan onder meer bi] Nadia van Driessche terecht voor informatie of advies, bijvoorbeeld over wandeltochten, foto Lex de Meester Geen dag hetzelfde werk door Tom Scheele De Noord- en Zuidpoort, de pa triciërshuizen, het 's-Graven- steen, het stadhuis... het zijn zomaar wat voorbeelden van monu menten die terug zijn te vinden in Zie rikzee. Een stadsgids vertelt er alles over tijdens een wandeling door de stad die in de tiende eeuw al ontstond. Handel, nijverheid en visserij bracht de stad welvaart en schoonheid. De wan deling wordt elke dinsdag gehouden, van 10.30 tot 12.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VW's. O pagina 31: Alle uitjes in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27