Eis 12 jaar voor liquidatiepoging Raadsman: Politie mocht woning niet in Verkoop aardgas in Middelburg al jaren stabiel WALCHEREN 21 Renatto R. (35) zou op de bewus te datum met een automatisch ge weer hebben gepoogd Devran Goktas te doden. De verdachte zou met een Kalasjnikov achttien schoten hebben afgevuurd. Daar bij raakte niet alleen Goktas zeer zwaar gewond. Zijn moeder werd getroffen in haar benen toen hij haar probeerde te beschermen te gen de kogelregen dwars door hun voordeur. Hij is 48 keer geo pereerd en nog niet hersteld. De schietpartij heeft te maken met een slepend conflict tussen twee groepen Antillianen uit Ter- neuzen, Oost-Souburg en Vlissin- gen. Goktas, van Turkse afkomst, zou tot een van de twee kampen behoren en was voor de 30e april al vaker doelwit van het andere kamp. Hij had die 30e april al het vermoeden dat er wat stond te ge beuren omdat een donkere BMW enkele malen langzaam door de Larixstraat reed. Hij waarschuw de de politie maar voor deze arri veerde was er al iemand uit een bestelbusje gestapt die hem on der schot nam. Het lukte hem om, gewond en wel, nog in het huis van zijn ouders te vluchten. Het slachtoffer heeft het idee dat er vijf mannen uit dat busje stap ten en hem onder vuur namen. Uit onderzoek door de politie blijkt dat er met één wapen is ge schoten. Kort na de schietpartij hield de politie vier verdachten aan die weer vrij zijn wegens ge brek aan bewijs. Later kwam R. in beeld. Hij ging kort voor of na die schietpartij naar Haarlem waar hij studeerde. De officier is ervan overtuigd dat hij kort na het schie ten ging. Raadsman Mark Duns- bergen zegt dat hij zeker een half uur eerder vertrok, onschuldig is en vrij moet worden gesproken. De officier eiste een onvoorwaar delijke celstraf van 12 jaar en som de een reeks bewijzen op die door Dunsbergen stuk voor stuk in twijfel werden getrokken. Uitspraak 21 juni. Die bewuste avond kreeg de poli tie een melding dat er op straat in het centrum een man lag met een forse beenwond. Het bloedspoor leidde naar een woning in de Scheldestraat. De politie dacht, al dus officier van justitie Rob Ram- meloo, dat er nog een gewonde in die woning was en ging naar bin nen, 'zonder machtiging'. En dat laatste, aldus de raadsman, mocht niet. In de kamer van D. trof de politie een hoop belastende spo ren aan. Volgens de verdachte was er die avond een soort feestje in zijn kamer met meerdere bezoe kers en werd er volop drank en drugs gebruikt. Onenigheid over drugs zou tot een steekpartij heb ben geleid. Rammeloo stelde dat de politie die bewuste avond te recht niet eerst naar het bureau is gegaan om een machtiging te ha len. Hij eiste vervolgens een cel straf van 12 maanden tegen de man waarvan 3 voorwaardelijk. Opvang Zeppelin blijft open Kinderopvang De Zeppelin in Middelburg blijft open. Deze locatie, die deel uit maakte van het zaterdag fail liet verklaarde Estro, gaat over naar de nieuwe organi satie Small Steps. „De loca tie blijft open, voor ouders verandert er niks en in prin cipe staan de vertrouwde ge zichten op de groepen", ver klaart een woordvoerster. Bijen en vlinders in Terra Maris Terra Maris in Oostkapelle houdt morgen een thema middag rond insecten die voorkomen in de land schapstuin. Er zijn specialisten aanwe zig die uitleg geven over al les wat vliegt, fladdert, kruipt of springt. De bijeen komst duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Alleen de en treeprijs van het museum moet betaald. Concert gospelkoor Sheborim in kerk In de Protestantse kerk van Domburg wordt morgena vond een concert gegeven door het gospelkoor Shebo rim uit Middelburg. Neder landse en Engelstalige gos pels worden afgewisseld door samenzang. Sheborim wordt begeleid door een combo met op piano Alexan der Koole en slagwerk Erik van Leerzem. Aanvang: 20.30 uur. Entree: gratis. Onda speelt in tuin van Ambachtsveld De muziekvereniging Onda speelt morgenavond in de tuin van gezondheidscen trum Ambachtsveld in Oost-Souburg. Het optreden begint om 19.30 uur en zal een uur tot anderhalf uur du ren. Onda speelt een geva rieerd programma. Bij slecht weer vervalt het concert en wordt een nieu we datum geprikt. De en tree is gratis. MIDDELBURG - Met de komst van een tweede CNG-station in Zee land verliest de Shell-pomp aan de Roozenburglaan in Middel burg zijn monopolie. Niet erg, vindt bedrijfsleidster Nicole Mi- net. „Hoe meer, hoe beter." Natuurlijk zal haar station, eigen dom van Mol Schuddebeurs, er wel 'een knauwtje' door krijgen. Maar het tankstation in Goes is ook van Mol Schuddebeurs. En de mensen die een auto op aardgas rijden, weten haar zaak toch wel te vinden. Bovendien is CNG maar een heel klein deel van haar verkoop. „We hebben CNG sinds maart 2011. Per jaar verkopen we 61.000 kilo. Ja, aardgas wordt in ki lo's uitgedrukt. Dat staat gelijk aan 120.000 liter. De verkoop is stabiel, de stijging is maar heel licht", vertelt Minet. Van benzine en diesel verkoopt ze een veel voud. „Over een miljoen liter." Bussen van Connexxion rijden op aardgas, maar het vervoersbedrijf heeft een eigen vulstation. De ge meente Middelburg en het water schap Scheldestromen tanken gas bij haar. Verder zijn het vooral Duitsers, dus in de vakantieperio des ziet ze een piek in de verkoop van CNG, en daarbuiten is het weinig. Zaterdagochtend kwam de eerste Duitse auto om kwart over negen CNG tanken. De dame uit Keulen kan de driehonderd kilometer van huis naar Zeeland net op één tank aardgas halen. Ze koppelt het vulpistool vast, drukt op de groene knop en het gas gaat stro men. „Als je het een paar keer hebt gedaan, is het niet ingewik keld meer hoor", lacht ze. Haar land- en stadgenoot Michael Casim heeft er een uurtje later toch meer moeite mee en Nicole Minet helpt een handje. De vul opening van zijn aardgastank zit naast die van een piepklein benzi netankje voor twaalf liter - voor noodgevallen. Casim heeft gekozen voor aardgas omdat het veel goedkoper is dan benzine. Hij betaalt in Middel burg 1,065 euro per kilo - een equivalent van twee liter - terwijl twee liter benzine 3,5 euro kost. „In Duitsland is CNG nog goedko per. En ook de belasting en derge lijke is goedkoper dan rijden op benzine. Dus ja, we doen dit voor het geld. En voor het milieu, want dan vinden we ook belangrijk." Gas is minder schadelijk dan ben zine. Casim glimlacht: „Also, flir Geld und Umwelt." door Emile Calon MIDDELBURG - Een poging tot liqui datie. Zo noemde officier van justi tie Wilfred Suijkerbuijk de schiet partij op 30 april 2012 in de La- rixstraat in Terneuzen. MIDDELBURG - De politie is op 29 maart van dit jaar onrechtmatig een woning in Vlissingen binnen ge drongen, zo stelde gisteren raads man Mark Dunsbergen. Hij verde digde Armando D. (32) die terecht stond omdat hij die avond een plaatsgenoot met een mes in een been zou hebben gestoken. DINSDAG 8 JULI 2014 MIDDELBURG OOSTKAPELLE DOMBURG OOST-SOUBURG door Maurits Sep Michael Casim uit Keulen gooit, voordat hij naar huis rijdt, zijn tank nog vol aardgas (CNG) bij Shell aan de Roozenburglaan in Middelburg. „We kunnen op één tank precies van huis naar Middelburg rijden. We zijn dus speciaal omgereden om te kunnen tanken." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21