Van der Meet beëindigt carrière ZOMERKRANT Voor de derde keer in laatste vijf WK's staat Oranje in de halve finale. Eigenlijk ongelooflijk voor zo'n klein land. Sport 2 en 3: In script van Van Gaal is niets te gek Sport 4 en 5: Dromen van een historische trilogie Wisselvallig, 19° MAANDAG 7 juli 2014 De komende acht weken bij uw PZC RIO DE JANEIRO - Hoe vaak zal het in de Nederlandse geschiedenis gebeurd zijn dat om kwart voor één 's nachts nog de helft van de bevolking voor de televisie zat? Na afloop van de bloedstollende kwartfinale tussen het Neder lands elftal en Costa Rica zater dag spetterde vuurwerk en reden auto's toeterend door de straten. Het schildert de impact die Oran je heeft op Nederland, de vreugde die het toernooi losmaakt in een land dat zich hult in Oranje en nu niet kan wachten tot woensdag de halve finale wordt gespeeld. Terwijl het eigenlijk, hoe gek dat ook klinkt, business as usual is voor Oranje. Nederland heeft min der inwoners dan de metropool Sao Paulo, de stad waar Neder- land-Argentinië wordt gespeeld. Maar Oranje stond de afgelopen vijf WK's wel gewoon drie keer in de halve finale. Op de ranglijst van WK-prestaties aller tijden staat Nederland achtste, bijna ze vende. Niet een groot land als Rusland of een vergelijkbaar land als Portugal. Nee, Oranje. Een on gelooflijk knappe prestatie. Het land van de beschimpte Mickey Mouse-competitie kende een rampzalig Europees voetbal seizoen, de eredivisieploegen wer den razendsnel uitgeschakeld door laagvliegers als Kuban Krasnodar en FC Petrolul. Nie mand verwachtte iets van Oranje. Nu staan diezelfde eredivisievoet ballers in de halve finale van het WK; samen met Duitsland, Argen tinië en Brazilië. Die laatste drie zijn samen goed voor tien WK-titels van de negentien die er verdeeld zijn. En kan de ploeg van Louis van Geniaal in één toer nooi afrekenen met drie finale trauma's: Spanje (2010), Argenti nië (1978) en misschien Duitsland (1974). Is het de gedegen club structuur van het Nederlandse voetbal? De geroemde jeugdoplei dingen? Het succes is in ieder ge val structureler dan de geweldige, maar toevallige teamspirit van het Oranje van 2014. Op YouTube staat een filmpje van een persconferentie met Barack Obama en een trots kijkende Mark Rutte. De Amerikaanse pre sident prijst Nederland dat 'often punches above its weight' (dat vaak meer doet dan het eigenlijk kan). In het filmpje gebruikt hij exact dezelfde woorden in persconferen ties met de premiers van Dene marken, Noorwegen en Ierland. Op het wereldtoneel is Nederland één van de vele kleintjes, maar op dit WK is er nog maar één team dat structureel 'punches above its weight'. En dat speelt in het oran je. MIDDELBURG - Tennisster Angeli- que van der Meet (23) heeft giste ren per direct haar carrière beëin digd. De speelster uit 's-Heer Abtskerke heeft een slepende schouderblessure. Van der Meet maakte haar beslis sing bekend na de finale van de Driekleur Challenger Zeeland. De Russin Evgeniya Rodina was daar in met 7-5 7-5 te sterk voor haar. De Bevelandse prof won in haar loopbaan vier toernooien, waar van eentje in 2010 in Middelburg. Ze reikte tot de 228e plaats op de wereldranglijst en speelde een maal mee in het Nederlandse Fed Cupteam. DE STELLING UW MENING 306 reacties Samsom krijgt PvdA weer op koers 1E ETAPPE 1Marcel Kittel 2. Peter Sagan 3. Ramunas Navardauskas 21. Bauke Mollema ft I f I 2E ETAPPE 1. Vincenzo Nibali 2. Greg van Avermaet 3. Michael Kwiatkovski 8. Bauke Mollema 4.44.07 zt zt it 5.08.36 0.02 0.02 0.0 ALGEMEEN KLASSEMENT 1Vincenzo Nibali 2. Peter Sagan 3. Greg van Avermaet 6. Bauke Mollema Voor meer tournieuws zie pagina's 10 t/m 15 en www.pzc.nl/tourdefrance 9.52.43 0.02 0.02 0.02 Het was een knap staaltje blufpoker van bondscoach Louis van Gaal, een keeperswissel vlak voor de penaftyse rie die besliste over het vliegtuig naar huis of de halve finale. Tim Krul verving Jasper Cillessen in het doel en ranselde twee strafschoppen uit de hoek. Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 157 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Halve finales: Brazilië - Duitsland dinsdag 8 juli 22.00 uur Nederland - Argentinië woensdag 9 juli 22.00 uur Al het nieuws over het WK: sportkatern pagina 1 t/m 9 Actuele verslagen op www.pzc.nl/epaper en www.pzc.nl/wk2014 soms zo groot Klein, maar door Cyril Rosman O pagina 50/51: Van der Meet krijgt iedereen stil Liever de Tour de France dan WK voetbal Reageer op pzc.nl EENS 23% ONEENS 77%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1