Gevangenishuwelijk Joran van der Sloot in Peru 'geen strategische zet' LASTminutes Arke BUITENLAND 9 299.- 299,- 399,- 449,- 529.- 569.- 799,- Nü tot 100,- p-P- WK-korting zonvakanties zolang Nederland in het WK zit! Arke.nl 1120 winkels 0900 8847 Tot 299,- p.p. Turkije - Marmaris - App. Club Dena*** Kefalonia - App. Stefanos Tot 499,- p.p. Tunesië - Aparthtl Residence Diar Lemdina* Mallorca - Htl. Sant Jordi*** Tot 999,- p.p. Algarve - App. Senhora da Rocha* Kreta - App. Golden Bay Curasao - App. Pietermaai Florida - App. Legacy Vacation Resort4 Mexico - Htl. RIU Luprta Cuba - Htl. Memories Varadero Jamaica - Htl. Samsara*** Aruba - Htl. Renaissance Aruba****' sar* Boek nu of maak uw Last Minute Verlanglijst bij Arke op Facebook. We hebben geen keuze. We zijn het geweld en het racisme van de Israëliërs zat Het huwelijk werd voltrokken in een kleine ceremonie in de gevan genis Piedras Gordas in de Peru aanse hoofdstad Lima. Van der Sloot en Figueroa leerden elkaar in de gevangenis kennen. Zij verkocht er kaarsen, sigaretten en snoepgoed. Het echtpaar ver wacht in september een kind. Afgelopen donderdag maakte Van der Sloots advocaat bekend dat de Nederlander de volgende dag zou trouwen. Een ambtenaar van de Peruaanse burgerlijke stand liet daarop weten dat Van der Sloot onder meer een psychologische evaluatie heeft ingediend, waar uit bleek dat hij de beslissing om te trouwen in goede geestelijke ge zondheid heeft genomen. In een recent radio-interview liet de vader van Leidy Figueroa we ten dat het huwelijk zijn zegen heeft. „Maak geen brandhout van een gevallen boom. Zijn verleden ligt achter ons. Dat hij in de ge vangenis zit, wil niet zeggen dat hij niet verliefd kan worden." Veel Peruanen denken dat Van der Sloot alleen wilde trouwen met Figueroa om te voorkomen dat hij zou worden uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Advo caat Maximo Altez liet echter eer der al weten dat het huwelijk geen 'strategie' daartoe is. Van der Sloot zal, na het uitzitten van zijn straf, naar alle waarschijn lijkheid in de Verenigde Staten te recht moeten staan vanwege zijn vermeende betrokkenheid bij de verdwijning van het Amerikaanse meisje Natalee Holloway op Aru ba in 2006. w vrouw, iedereen rouwt mee om Mohammed en roept om vergel ding. longens met Arafatsjaals voor hun gezicht wrikken bakste nen uit de straat. Een gemaskerde jongen van een jaar of zestien worstelt zich met een keukenmes in de hand door de mensenmassa. Ze willen niet herkend worden door Israëlische veiligheidsdien sten die alles zouden filmen. Mohammeds vader, een grijze man met ingezakte schouders en vermoeide ogen, neemt voor zijn huis de condoleances van buurt bewoners en bekenden in ont vangst. Vrouwelijke familieleden zitten even verderop, zoals gebrui kelijk in de Palestijnse cultuur. „Mijn zoon is vermoord door de zionisten. Geen twijfel mogelijk. Hij is een martelaar", zegt hij. Een familielid valt hem in de armen. De vader kijkt naar de grond. Dan wordt Mohammeds lichaam, gewikkeld in de Palestijnse vlag, op een draagbaar door de menigte gevoerd. „Martelaar, martelaar. Al lah is groot! Dood aan de Israëli sche moordenaars", schreeuwt de menigte. Er gaat vuurwerk af, vrouwen joelen. Duizenden woe dende Palestijnen zetten een mars in naar de begraafplaats. Van de massaal gemobiliseerde Is raëlische veiligheidstroepen geen spoor. Zij hebben de wijk afgeslo ten en wachten in vol ornaat bij de checkpoints op het geweld dat komen gaat. De gemaskeerde poli ticologiestudent Hussein gaat na de begrafenis naar de checkpoints om stenen gooien. „Ik doe nor maal niet mee met rellen, maar ie dereen beseft nu dat we geen keu ze hebben. Wij zijn het geweld en racisme van de Israëliërs zat." Plots klinkt het geluid van machi negeweervuur. Op het dak van een nabijgelegen huis schiet ie mand in de lucht. De menigte juicht. Ze willen strijd, vergel ding. Gemaskerde jongens zwer men uit over de wijk, op zoek naar de Israëlische oproerpolitie. Er vallen tientallen gewonden. Mohammed is begraven. Maar zijn dood is groter dan hijzelf. ZATERDAG 5 JULI 2014 Klantbeoordeling: 7,1 8 dagen, logies Nieuw bij Arke 8 dagen, logies Klantbeoordeiing: 8,5 8 dagen. All Inclusive Klantbeoordeiing: 7,3 8 dagen, logies/ontbijt Klantbeoordeling: 8,0 8 dagen, logies Klantbeoordeling: 83 8 dagen, loges Klantbeoordeling: 83 9 dagen, logies VUT, Klantbeoordeiing: 83 Tf Q 9 dagen, iogies BK3antbeoordel«Tg: 8,5 9 dagen, AH Inclusive Klantbeoordeling: 8,1 9 dagen, AU Inclusive 159^ Kiantbeoordeiiog: 7.8 9 dagen, fogies J453T KfantbeoordeSng: 8,7 Hussein, politicologiestudent een martelaar! door onze correspondent Jan Albert Hootsen MEXICO-STAD - De Nederlander Jo ran van der Sloot (26), die een cel straf van 28 jaar uitzit wegens de moord op studente Stephany Flo- res, is gisteren getrouwd met zijn vriendin Leidy Figueroa (24). World of TUI Palestijnse jongeren gooien stenen en ander materiaal naar Israëlische veiligheidsdiensten na de massaal bezochte uitvaart van de 16-jarige Mohammed Abu Kheidr. Die zou volgens hen door Israëli's zijn vermoord, foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9