Cymru Concert at Sea weer weergaloos Jihad in Syrië eist Zeeuwse kroeg leven van Vlissinger tapt te makkelijk SA^ÓEKSf^WTEÏÏBy, 2-WAas.'H. V.HoFkaa7"T 77-c\( V j Dit schrijf ik ergens in het zuiden van Wales, waar het warm is. Boven de blauwe zee hangen fel door de zon verlichte stapel wolken. In de zee wat stukken rots met daarbij blinkende plas jes, verder zand, maar ook allerlei ',oorten keien, waaronder gra niet, platte stukken diepzwart lei steen, conglomeraat. Vlakbij heb je hier het stadje Tenby dat op een rotsige uitstulping is ge bouwd. De huizen staan schou der aan schouder, zijn beschil derd in verschillende kleurtjes, waarschijnlijk vooral om de bad gasten en dagjesmensen op te vrolijken, want die zijn er veel. Zelfs zoveel dat je denkt dat het hele stadje ondergeschikt is ge maakt aan de toeristen. Er zijn veel bars en restaurants en win kels waar ze ijsjes en snoep en visnetjes en opblaasdolfijnen en zwembandjes verkopen. Bij laag water zijn er een paar strandjes. Er is een oud in onbruik geraakt fort dat je bij laag tij tegen beta ling kunt bezoeken. De toeristen lopen echter veelal heen en weer door de kromme straatjes en eten af en toe een pizza met veel kaas, of vis met chips uit het vuistje. Veel van hen zien er meer dan weldoorvoed uit. Er is ook een klein museum. Daar is het meestal rustig. Je kunt er iets te weten komen over de geschie denis van de stad, het Duitse bombardement tijdens de Twee de Wereldoorlog, het oefenen van militairen die naar Norman- wmsmsm - Bi HsPiwi Smm dië zouden gaan, de ontwikke ling van de stad als badplaats. Je komt ook iets aan de weet van be roemde mensen die de plaats be zochten, zoals de schrijver Roald Dahl, die er herhaaldelijk kwam. De meest bekende kunstenaar uit Tenby was Augustus John, die veel portretten van hoogge plaatste personen schilderde. Toen hij eens van een rots dook en zijn hoofd aan een andere rots stootte, veranderde hij van per soonlijkheid. Hij ging door Wa les zwerven met zijn gezin in een huifkar. Hij schilderde een portret van de dichter Dylan Tho mas, die via hem, niet ver van Tenby in een boothuis kon gaan wonen. Natuurlijk hangen er in het museum ook landschappen van Wales. En er zijn nogal veel tweetalige bijschriften. De twee taligheid neemt toe, hetgeen me de veroorzaakt wordt door de be slissing dat Wales meer een zelf standig geheel binnen Groot- Brittannië mag zijn. Voor ons Ne derlanders is het Welsh moeilijk te begrijpen en we begrijpen ook niet echt waarom men zoveel moeite doet om die taal te herin troduceren. Wij Nederlanders zijn immers net met een tegenge stelde beweging bezig: wij wil len zoveel mogelijk alles verengel sen. Maar Wales, dat eigenlijk Cymru heet, is een mooi land, vooral als de zon schijnt en de zee blauw is en schittert. CD UW MENING 311 reacties Straf Suarez is te licht Slechte weer trekt aan Zeeland voor bij 2. Inbreker Terneuzen ziekenhuis in geslagen 3. Klachten over Zeeuws woekergroen 4. Provincie blaast PSD nieuw leven in 5. Jihad eist leven van man uit Vlissin- gen De negende editie van het tweedaagse muziekfestival Concert at Sea op de Brouwersdam was er een om in te lijs ten. De Britse bands Passenger en Bas tille maakten hun faam waar en Blof slaagde er weer in om met Cover at Sea optredens van 'special guests' als Ste- vie Ann te regelen. Op het 'Strandpo- dium' verraste de gastheer zelf met een intiem optreden. Bezoekers roemden de relaxte sfeer en wachten met geduld op hun favoriete band. De tiende editie van Concert at Sea is op vrijdag 26 en zaterdag 27 juni 2015 gepland. Bij de strijd in Syrië is in januari een ji- hadstrijder uit Vlissingen omgekomen. De jongen, een Nederlander van Marok kaanse afkomst, was pas begin twintig. Hij heeft altijd in Vlissingen gewoond, tot hij ging studeren in Den Haag. Daar is hij geronseld voor de jihad in Syrië. Dat gebeurt in de regio Den Haag vaker dan in de rest van het land. De jongen is eind vorig jaar naar Syrië vertrokken en daar in januari van dit jaar omgekomen. Hoe, is niet bekend. Zijn lichaam is in Syrië achtergebleven. Voor hem is in maart in Vlissingen een afscheidsdienst gehouden. Oranje door naar kwartfinale Patiënt mijdt ziekenhuis Na een memorabele ontsnapping vervolgt Oranje zijn WK-avontuur. Pas toen de ploeg met het hart ging spelen, knakten de Mexica nen: 2-1. Drie minuten voor het einde van de reguliere speeltijd kogelde Sneijder de gelijk maker in het doel: 1-1. Huntelaar maakt het tweede doelpunt voor Oranje (2-1). Patiënten volgen een doorverwijzing van de huisarts naar het ziekenhuis steeds vaker niet op vanwege de hoge kosten. Dat blijkt uit een enquête van de Nederlandse Huisart sen Vereniging onder duizend huisartsen. Vooral het maken van röntgenfoto's of het la ten doen van labonderzoek gebeurt minder. Minder dan de helft van de Zeeuwse horeca houdt zich aan de leeftijdsgrens (18 plus) voor de verkoop van alcoholi sche drank. Dat blijkt uit een onder zoek met mysteryshoppers in acht van de dertien gemeenten in Zeeland. Ook te veel slijterijen lappen de in ja nuari aangescherpte wetgeving nog aan hun laars, constateert voorzitter Ge rard Rabelink van de Zeeuwse stuur groep 'Laat ze niet (ver)zuipen'. „Daar ben ik écht verbaasd over. Dat moet 100 procent goed zijn en niet in 65 procent van de gevallen, zoals nu blijkt." Zwarte Piet kwetsend figuur Zwarte Piet is kwetsend voor zwarte Amster dammers en legt te veel de nadruk op het sla vernijverleden. Veel zwarte Amsterdammers voelen zich erdoor gediscrimineerd en dat is een inbreuk op het privéleven van deze men sen. Dat blijkt uit een uitspraak van de be stuursrechter in de hoofdstad. 0 O o c -X 0 3 0 0 0 3 Cl 0 3 H 3" O 0 3 J J JL J VIDEO VAN DE WEEK Concert at Sea op de Brouwersdam EENS ONEENS 35% MEEST GELEZEN IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 80