de rem er bewust af Demonstratie toptennis 66 Maarten vond het heel leuk maar hij zwemt niet mee. Hij heeft nu andere prioriteiten SPORT 17 Overgangsklassen in dezelfde poule De drie korfbalclubs TOP Ar- nemuiden, Tjoba en Swift zijn in dezelfde poule inge deeld voor het veldseizoen 2014-2015. De Zeeuwse teams zullen uitkomen in de overgangs klasse C. Daardoor staan er komend seizoen op het veld zes Zeeuwse derby's op het programma. De nieuwe competitie be gint op zaterdag 30 augus tus. Het exacte programma is door het KNKV nog niet vrijgegeven. Schorsing Van Snick ongedaan gemaakt Charline Van Snick mag de tatami weer op. De schor sing die de Belgische judoka had gekregen na een positie ve dopingtest is door het CAS ongedaan gemaakt. Van Snick (23) pakte vorig jaar op het wereldkampioen schap brons in de klasse tot 48 kilo. Bij de dopingcontro le werden sporen van cocaï ne aangetroffen. Ze werd voor twee jaar geschorst, maar die schorsing is nu ge schrapt. Westerhof bij laatste vier na driesetter Tijdens de Driekleur Chal lenger Zeeland heeft de als eerste geplaatste Boy Wes terhof met enige moeite de halve finales gehaald. Hij had op het Middelburgse gra vel drie sets nodig om Niels Lootsma van zich af te schudden: 4-6 6-0 6-2. Wes terhof treft vandaag de Au straliër Jason Kubler, die de Belg Yannik Reuter met tweemaal 6-4 versloeg. In de andere halve finale staan de Braziliaan Thiago Monteiro (na 7-6 6-2 tegen Darian King van Barbados) en de Belg Yannick Mertens (na 7-6 3-6 6-3 tegen de Fransman Florent Serra). nen winnen, terwijl ze vooraf niet als kanshebster werd gezien. Ze komt ontspannen over en ge niet van mooie punten in de duels. „Ik voel altijd wel spanning bij dit toernooi, omdat je in Zee land toch wat wilt laten zien. Maar ik klap niet dicht. Die span ning zet niet aan tot slecht ten nis." Gillis van de Gruiter, haar van ori gine Arnemuidse trainer, is tot nu toe bij elke partij geweest. Hij ziet ook dat ze een hoog niveau haalt. Maar hij baalt ervan dat ze dat, vanwege die schouder, niet week na week kan doen. „Wij zijn alsmaar bezig met op bouwen en onderhouden", vertel- Het is heel jammer dat ze na Middelburg weer even een pauze moet nemen de de eigenaar van een tennis- school in Halsteren. „Maar als je weet dat Angelique veel potentie heeft, wil je haar spel voortdu rend proberen te verbeteren. Daar komen we nu niet aan toe. Door die schouder kan ze onvoldoende trainingsuren maken en speelt ze ook veel minder toernooien dan we zouden willen. Het is heel jam mer dat ze na Middelburg weer even een pauze moet nemen." Ondertussen ziet Van de Gruiter wel dat Van der Meet slimmer gaat tennissen. „Ze wordt steeds verstandiger, ze gaat volwassener met haar tegenstandsters om. Juist daarom is het frustrerend dat die schouder haar steeds in de weg zit. De beste specialisten van Nederland hebben er al naar geke ken. Die hebben gezegd: of een operatie of oefeningen blijven doen. Voorlopig zijn we nog met die oefeningen bezig, maar je zou willen dat het wat meer hielp dan „Nee hoor, dat ben ik wel ge wend. Ik ben ook al meerdere ke ren tegen een kwal aangezwom men. Dat prikt dan even een beet je. En wat golfslag vind ik wel leuk. Ik zal niet zeggen dat ik dik ben, maar ik ben ook niet super slank. En dan kom je toch wat makkelijker door de golven", be sluit ze, terwijl ze het laatste stuk behang van de muur haalt. Ridders zwager Maarten van der Weijden - olympisch kampioen 10 kilometer openwaterzwem- men tijdens de Spelen van 2008 in Peking - eindigde in Vlissin- gen als zevende man. „Hij is ge trouwd met mijn zus, maar hij doet 20 juli niet mee. Maarten vond het hartstikke leuk en zou ook graag mee zwemmen, maar hij heeft op het moment andere prioriteiten." Zus Daisy is de derde zwemtelg binnen de familie De Ridder. „Mijn ouders hebben het er maar druk mee gehad. Mijn broer en ik hebben onze prestaties toch voor een groot deel aan hen te danken. Ze reden met ons het hele land door naar wedstrijden, trainings weekenden en dergelijke. Die heb ben er echt veel tijd in gestoken. En dan heb ik het nog niet eens over de kosten die ze er voor ge maakt hebben." Daisy doet vanwe ge een zwangerschap niet mee aan de Scheldebeker, maar met tweelingbroer Niek kan Carmen een familieduel uitvechten. „Mijn broertje is nog steeds fanatiek, dus die gaat wel voor mij eindi gen. Maar vroeger heb ik hem ook wel eens verslagen, hoor." Niek de Ridder eindigde de kwali ficatiewedstrijd in 2013 vier minu ten voor zijn zus. Over de uitslag van die tocht - en vooral de toe wijzing van startbewijzen voor 20 juli - was achteraf een hoop ge steggel. „Dat vind ik een moeilijk punt, daar heb ik niet echt een mening over", is het enige wat Carmen de Ridder er over kwijt wil. Ze kijkt wel uit naar de 20e van deze maand. De verhalen over kwallen, kou en golfslag hebben haar niet bang kunnen maken. de naar Vlissingen. Daar kwam ik na zeven kilometer langs de Wal- cherse kust als vierde vrouw uit het water en was zodoende ge plaatst voor 20 juli." Het leek eventjes een familieaan gelegenheid te worden. Carmens broer Niek kwalificeerde zich op 17 augustus als vierde man en De ZATERDAG 5 JULI 2014 niks van haar overtocht MIDDELBURG LAUSANNE MIDDELBURG Gillis van de Gruiter MIDDELBURG - Jesse Huta Galung had graag aan de Driekleur Challenger Zee land meegedaan, maar was te laat met zijn aanvraag voor een wildcard. Giste ren kwam hij toch naar Middelburg. Hij gaf een clinic aan sponsoren en speel de een demonstratiepartij tegen Angelique van der Meet. foto Lex de Meester Carmen de Ridder in actie tijdens een wedstrijd in 2009. archieffoto Camile Schelstraete Carmen de Ridder Carmen de Ridder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61