In de Deltaweek zijn de Schalkx en Aalders beginnen aan WK Chantal Nijpjes heerst bij dressuur klasse Z1 In Middelburg haalt Van der Meet 16 SPORT 1 44 Op de Noordzee varen is iets heel anders dan op de Oosterschelde In aanloop naar de strijd om de Scheldebeker maakt de PZC een wekelijkse serie. Vandaag deel 3: Deelneemster en voormalig Zeeuws topzwemster Carmen de Ridder. 44 Ik heb tot nu toe nog in elke partij het initiatief gehad De deelnemers aan de Deltaweek hebben vijf resultaten nodig om aanspraak te maken op een plekje in het algemeen klassement. „In sommige klassen kan er nog een aantal veranderingen plaats vinden", denkt Stan Wulffaert, die lid is van de organisatie van de Deltaweek. „Maar bij de mees te disciplines lijkt het beslist. Of er moeten heel gekke dingen ge beuren." De te kloppen boten zijn: 'Flirt' (ORC 'Tender To Soeticheyt' (ORC 2), 'Rakker' (ORC 3), 'Fron tier' (ORC 4) en 'Tjoenster' (Rond- en Platbodems klasse B). Vandaag wordt de Veronicarace gevaren. Dit is een wedstrijd die wordt afgewerkt op de Noordzee, met de start vanaf de buitenha ven op Neeltje Jans. „Op de Noordzee varen is iets heel an ders dan op de Oosterschelde", stelt Wulffaert. „Er is veel meer stroming." In het verleden ging het traject van deze race helemaal naar het Veronicaschip, toen nog een pira tenzender. De deelnemers waren soms wel 24 uur onderweg. De baan op de Noordzee is morgen wat korter. „Deze wedstrijd zorgt toch voor enorme aantrekkings kracht", heeft Wulffaert gemerkt. „Een race op zee hoort bij de Del taweek." Vlissinger Schalkx en Goesenaar Aalders maken al jaren deel uit van de Nederlandse ploeg. Ze wa ren er in 2013 ook bij toen Oranje tijdens het Europees kampioen schap op het nippertje kwalifica- SCHELDEBEKER 2014 VLISSINGEN - „Helemaal niks", zegt Carmen de Ridder resoluut, als haar gevraagd wordt wat ze verwacht van haar deelname aan de Scheldebeker. Ondertussen is ze druk bezig het behang van de muren van haar nieuwe woning af te trekken. De meervoudig Zeeuws en Nederlands kampioe ne langebaanzwemmen wil abso luut geen verwachtingen wekken. „Ik heb het hele jaar niet gezwom men en doe ongetraind mee. Mijn doel is de overkant te halen." Dat zal haar ongetwijfeld gaan lukken, alhoewel ze volgens eigen zeggen haar goede zwemjaren al ver achter zich heeft liggen. „Toen ik een jaar of 15,16 was, was ik heel goed", aldus de inmid dels 26-jarige De Ridder. „Een paar jaar later ging ik het andere leven ontdekken. Uitgaan, op za terdag werken, leuke dingen doen. Toen is het zwemmen een beetje naar de achtergrond ver dwenen." Als jongeling reeg de Zuiddorpse de successen aan elkaar. „Mijn spe cialiteit was de langebaan. Hoe korter het werd, hoe moeilijker voor mij. Ik ben bijvoorbeeld een paar keer Nederlands kampioen geweest op de 10 kilometer." tie afdwong voor het WK. In de stad Incheon is Nederland in de poule ingedeeld bij Japan, Spanje en Iran. Japan is vandaag de eerste tegenstander. Het toer nooi duurt tot en met maandag 14 juli. Voor Schalkx, Aalders en de overi ge internationals is het WK een toernooi om ervaring op te doen in aanloop naar de Paralympische Zomerspelen van 2016 in Rio de Janeiro. In Zuid-Korea kan nog geen start bewijs voor dat toernooi verdiend worden. Op het EK van 2015 kan Oranje zich wel plaatsen. Daarnaast zat ze twee jaar in de Nederlandse langebaanselectie. „Met als doel om het EK te halen, maar dat is helaas net niet gelukt. Daar tegenover staat dat ik nog wel een paar keer tweede ben ge worden op het NK 400 meter wis selslag." Om wellicht ontstane verwachtingen de kop in te druk ken, vervolgt ze: „Maar dat is alle maal uit m'n goede tijd. Daar kun je niet op blijven teren." Zin om weer fanatiek te gaan trai nen heeft ze niet meer. „Nee, het kriebelt niet meer. Je merkt dat je niet meer kan wat vroeger wel lukte. En dan word je voorbij ge zwommen door mensen waar je andèrs altijd voor lag, dat is alle maal erg frustrerend. Daarbij komt dat ik sinds een maand in Maastricht woon, vandaar dat ge doe met dat behang. Mijn vriend studeert daar geneeskunde en ik heb het druk met mijn dubbele baan. Ik geef zwemles en doe ook nog wat in de horeca." Desondanks vond De Ridder dat ze de Scheldebeker niet kon laten schieten. „Het is ook zo bijzon der. Eerst vaar je jarenlang met de boot over de Westerschelde, later rijd je er met de auto onderdoor en nu zwem je er zelf doorheen. En dan is het ook nog eens een eenmalige kans. Dat maakt het iets speciaals." De Ridder was al vroeg op de hoogte van het initiatief om De Scheldebeker nieuw leven in te blazen. „Mijn tweelingbroer Niek zat in het begin in de organisatie, dus- ik wist vrij snel van de plan nen, en heb me gelijk opgegeven voor de kwalificatiewedstrijd in augustus vorig jaar, van Zoutelan- De megascore van 72,35 procent was voor Chantal Nijpjes en de ko lossale hengst Checavara N in de eerste omloop goed voor een afge tekende overwinning. De combi natie uit Sint Laurens sloeg een gat van exact tien procent met de Middelburgse Annet Buteyn en haar merrie Verona P. In de tweede omloop liep Chan tal Nijpjes met de Rubiquil-zoon naar de tweede zege (66,47 pro cent) op rij. Evelien Martijn uit Arnemuiden en de Negro-zoon United Force eindigden op de tweede stek (62,35 procent). Met twee overtuigende overwin ningen gaf Emily Wiskerke met Tango-zoon Aristocraat de in Z2 al weken durende overheersing in Nieuw- en Sint Joosland een ver volg. Een maandje rust hebben Caro- lein van de Plasse en de ruin Del ta Mossel Daddy Cool kennelijk goed gedaan. Bij de springwed- strijd direct op tijd in de klasse Z stuurde de amazone uit Wemel- dinge de Querlybet Hero-zoon in 61.13 seconden naar de overwin- ning. De combinatie uit Zuid-Beveland toonde zich bijna tien seconden sneller dan Brabander Pieter-Jan de Visser (Hoogerheide), die met de Nassau-zoon Walter onder het zadel reed. Van der Meet nam vóór het 25.000 dollartoernooi in Middel burg enkele weken rust, om haar schouder te ontzien. En na haar thuistoernooi last ze weer een pauze in, om het gewricht even op adem te laten komen. Maar in de Zeeuwse hoofdstad doet ze on geremd waar ze zo van houdt: met powertennis haar opponen- tes alle hoeken van de baan laten zien. Daar is ze al aardig ver mee geko men. Ze haalde gistermiddag de halve finales van het enkelspel door de Russin Marina Shamayko met 6-2 en 6-4 naar huis te stu ren. In de avonduren stelde ze met de in Kapelle woonachtige Bernice van de Velde een finale plaats in het dubbelspel veilig. Het duel met Eva Wacanno en De mi Schuurs eindigde in 6-2 6-0. „Ik kan hier wel alleen voor het enkelspel kiezen", zei ze. „Maar hier in Middelburg wil ik juist even niet rekening houden met die schouder. Ik krijg niet zo vaak meer de kans om met mijn beste vriendin te dubbelen. Hier kan het wel en dus doe ik het ook ge woon." Partijen met Van der Meet duren overigens niet al te lang. Daar zorgt ze zelf wel voor. De Beve- landse tennist agressief en wil al vroeg in de rally het punt maken. Bijna altijd heeft ze binnen zes slagenwisselingen het punt bin nen of weggegeven. „Ik heb tot nu toe nog in elke partij het initia tief gehad", zei ze. „Ik bepaalde of ik de game won of verloor, als ik te veel fouten achter elkaar maak te." Van alle halvefinalistes speelde Van der Meet in drie enkel partijen de minste games. De Zeeuwse kwam tot een aantal van 41. De Braziliaanse Beatriz Haddad Maia - vandaag haar te genstander - voltooide er 79, ter wijl de Russin Evgeniya Rodina en de Oostenrijkse Melanie Klaff- ner er respectievelijk 50 en 75 speelden. Bovendien duurden de rally's bij die vrouwen allemaal ve le malen langer. Van der Meet zou zomaar voor de tweede keer de challenger kun- SST De Ridder verwacht door Len Wolters MIDDELBURG - De verschillende dag winnaars van de afgelopen week dienen alert te zijn tijdens het laat ste weekend van de 44e editie van de Deltaweek. Cisteren was het deelnemersveld al gegroeid, maar vandaag zal het aantal deelnemers nog verder uitbreiden. Toch is het de vraag of de 'koninginnenrace' van de Deltaweek nog voor veran deringen in het algemeen klasse ment kan zorgen. Stan Wulffaert door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De twee Zeeuwse rolstoelbasketballers Edwin Schalkx en Mark Aalders beginnen vandaag met het Nederlands team aan het wereldkampioenschap in Zuid-Korea. Het is voor het eerst sinds 2006 dat Oranje meedoet aan de mondiale titelstrijd. Vlissingen Breskens door Willem Adriaansens Drie van deze zwemmers van toen (2004) staan ook op de deelnemerslijst van de Scheldebeker 2014: Carmen de Ridder (linksvoor), tweelingbroer Niek (rechtsachter) en Charles Potin (linksachter). Alleen zus Daisy (rechts voor) zwemt niet mee. archieffoto Ruben Oreel door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dres- suuramazone Chantal Nijpjes was tijdens het concours in Nieuwland een klasse apart. Ze won twee keer in de klasse Z1. Het ging om een tweedaags concours bij Stal de Kroo. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Angelique van der Meet houdt zich tijdens de Drie kleur Challenger Zeeland niet in. Ondanks haar schouderkwetsuur komt de tennisster uit 's-Heer Abts- kerke uit in zowel het enkel- als het dubbelspel. En eenmaal op de baan vergeet of negeert ze de pijn; ze slaat alle fore- en backhands zo hard als ze kan. Angelique van der Meet s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60