S*
15
X
erner
De 35-jarige Bram Tankink stapt vanmiddag
voor de achtste keer op de fiets voor de
Ronde van Frankrijk. Ook aan de 101 e editie
doen 22 ploegen en 198 renners mee.
Een overzicht.
3
belkin
ai
co
ai
«55
01
ra
Tinkoff
3
ZATERDAG 5 JULI 2014
le Tour
/S
Ploegleiders: N. Portal/
S. Knaven
1. Chris Froome (GBr)
2. Bernhard Eisel (Oos)
3. Vasil Kirijenka (WRu)
4. David López (Spa)
5. Mikel Nieve (Spa)
6. Danny Pate (VSt)
7. Richie Porte (Aus)
8. Geraint Thomas (GBr)
9. Xabier Zandio (Spa)
«S»
Ploegleiders: J.L. Arrieta/J.L
Jaimerena/V. Garcia Acosta
11Alejandro Valverde (Spa)
12. Imanol Erviti (Spa)
13. John Gadret(Fra)
14. Jesus Herrada (Spa)
15. Benat Intxausti (Spa)
16. Jon Izagirre (Spa)
17. Ruben Plaza (Spa)
18. José Joaquin Rojas (Spa)
19. Giovanni Visconti (Ita)
Ol
Ploegleiders: J. Azevedo/
T. Schmidt
21Joaquim Rodriguez (Spa)
22. Vladimir Isaitsjev (Rus)
23. Alexander Kristoff (Noo)
24. Luca Paolini (Ita)
25. Aleksandr Porsev (Rus)
26. Egor Silin (Rus)
27. Gatis Smukulis (Let)
28. Simon Spilak (Slv)
29. Joeri Trofimov (Rus)
o»
ra
Ploegleiders: S. Zanatta/
A. Volpi/G. Pauchard
51. Peter Sagan (Slw)
52. Maciej Bodnar (Pol)
53. Alessandro De Marchi (Ita)
54. Ted King (VSt)
55. Kristijan Koren (Slv)
56. Marco Marcato (Ita)
57. Jean-Marc Marino (Fra)
58. Fabio Sabatini (Ita)
59. Elia Viviani (Ita)
Ploegleiders: N. Verhoeven/
F. Maassen
61. Bauke Mollema (Ned)
62. Lars Boom (Ned)
63. Stef Clement (Ned)
64. Steven Kruijswijk (Ned)
65. Tom Leezer (Ned)
66. Bram Tankink (Ned)
67. Laurens ten Dam (Ned)
68. Sep Vanmarcke (Bel)
69. Maarten Wynants (Bel)
0
Ploegleiders: W. Peeters/
D. Bramati
71Mark Cavendish (GBr)
72. Jan Bakelants (Bel)
73. Michal Golas (Pol)
74. Michal Kwiatkowski (Pol)
75. Tony Martin (Dui)
76. Alessandro Petacchi (Ita)
77. Mark Renshaw (Aus)
78. Niki Terpstra (Ned)
79. Matteo Trentin (Ita)
AG2RLA
MONDIALE
Ploegleiders: V. Lavenu/
J. Jurdie
81Jean-Christ. Péraud (Fra)
82. Romain Bardet (Fra)
83. Mikael Chérel (Fra)
84. Samuel Dumoulin (Fra)
85. Ben Gastauer (Lux)
86. Blel Kadri (Fra)
87. Sébastien Minard (Fra)
88. Matteo Montaguti (Ita)
89. Christophe Riblon (Fra)
ra
O
Ploegleiders: C. Wegelius/
J. Weltz/R. Hunter
91Andrew Talansky (VSt)
92. Janier Acevedo (Col)
93. Jack Bauer (NZe)
94. Alex Howes (VSt)
95. Ben King (VSt)
96. Sebastian Langeveld (Ned)
97. Ramun. Navardauskas (Lit)
98. Tom-Jelte Slagter (Ned)
99. Johan Vansummeren (Bel)
5H mono
Ploegleiders: C. Guiberteau/
R. Kemna/M. Reef
101. Marcel Kittel (Dui)
102. Roy Curvers (Ned)
103. Koen de Kort (Ned)
104. John Degenkolb (Dui)
105. Dries Devenyns (Bel)
106. Tom Dumoulin (Ned)
107. Ji Cheng (Chn)
108. Albert Timmer (Ned)
109. Tom Veelers (Ned)
Ploegleiders: O. Maini/
J.M. Fernandez/S. Pedrazzini
111. Rui Costa (Por)
112. Davide Cimolai (Ita)
113. Kristijan Durasek (Kro)
114. Chris Horner (VSt)
115. Sacha Modolo (Ita)
116. Nelson Oliveira (Por)
117. Maximil. Richeze (Arg)
118. José Serpa (Col)
119. Rafael Vails (Spa)
Ploegleiders: Y. Madiot/
T. Bricaud
121. Arnaud Démare (Fra)
122. William Bonnet (Fra)
123. Mickaël Delage (Fra)
124. Arnold Jeannesson (Fra)
125. Matthieu Ladagnous (Fra)
126. Cédric Pineau (Fra)
127. Thibaut Pinot(Fra)
128.Jérémy Roy (Fra)
129. Arthur Vichot (Fra)
H"
f-
Ploegleiders: Y. Ledanois/
V. Piva
141. Tejay van Garderen (VSt)
142. Darwin Atapuma (Col)
143. Marcus Burghardt (Dui)
144. Amaël Moinard (Fra)
145. Daniel Oss (Ita)
146. Michael Schar (Zwi)
147. Peter Stetina (VSt)
148. Greg Van Avermaet (Bel)
149. Peter Velits (Slw)
OJ
Ploegleiders: K. Andersen/
A. Gallopin
161. Frank Schleck (Lux)
162. Matthew Busche (VSt)
163. Fabian Cancellara (Zwi)
164. Market Irizar (Spa)
165. Grégory Rast (Zwi)
166. Andy Schleck (Lux)
167. Danny van Poppel (Ned)
168. Jens Voigt (Dui)
169. Haimar Zubeldia (Spa)
Ploegleiders: D. Rous/
J.L Jonrond
171. Daniel Navarro (Spa)
172. Nicolas Edet (Fra)
173. Egoitz Garcia (Spa)
174. Cyril Lemoine (Fra)
175. Luis Angel Maté (Spa)
176. Rudy Molard (Fra)
177. Adrien Petit (Fra)
178. Julien Simon (Fra)
179. Rein Taaramae (Est)
Ploegleiders: M. White/
N. Stephens
181. Simon Gerrans (Aus)
182. Michael Albasini (Zwi)
183. Simon Clarke (Aus)
184. Luke Durbridge (Aus)
185. Mathew Hayman (Aus)
186. Jens Keukeleire (Bel)
187. Christian Meier (Can)
188. Svein Tuft (Can)
189. Simon Yates (GBr)
M
NetApp
Ploegleiders: E. Seigneur/
R. Bertogliati
191. Mathias Frank (Zwi)
192. Sylvain Chavanel (Fra)
193. Martin Elmiger (Zwi)
194. Heinrich Haussier (Aus)
195. Reto Hollenstein (Zwi)
196. Roger Kluge (Dui)
197. Jéröme Pineau (Fra)
198. Sébas. Reichenbach (Zwi)
199. Marcel Wyss (Zwi)
Ploegleiders: E. Poitschke/
A. Vega Sanz
201. Leopold König (Tsj)
202. Jan Barta (Tsj)
203. David de la Cruz (Spa)
204. Zak Dempster (Aus)
205. Bartosz Huzarski (Pol)
206. Tiago Machado (Por)
207. José Mendes (Por)
208. Andreas Schillinger (Dui)
209. Paul Voss (Dui)
E
BR=TAGN=®
Ploegleiders: E. Hubert/
R. Trehin
211. Brice Feillu (Fra)
212. Jean-Marc Bideau (Fra)
213. Anthony Delaplace (Fra)
214. Romain Feillu (Fra)
215. Armindo Fonseca (Fra)
216. Arnaud Gérard (Fra)
217. Florian Guillou (Fra)
218. Benoit Jarrier (Fra)
219. Florian Vachon (Fra)
I Chris Froome bracht vorig jaar de gele trui naar Parijs. Ook
dit jaar is hij een van de grote favorieten, foto VI Images
I Credit Systemt
Ploegleiders: P. Mauduit/
F. Guidi/S. de Jongh
31Alberto Contador (Spa)
32. Daniele Bennati (Ita)
33. Jesüs Hernandez (Spa)
34. Rafal Majka (Pol)
35. Michael Mörköv (Den)
36. Sergio Paulinho (Por)
37. Nicolas Roche (Ier)
38. Michael Rogers (Aus)
39. Matteo Tosatto (Ita)
astana
ra
Ploegleiders: G. Martinelli/
D. Fofonov/ A. Shefer
41.VincenzoNibali(lta)
42. Jakob FuglSang (Den)
43. Andri Grivko (Oek)
44. Dmitri Groezdev (Kaz)
45. Maxim Iglinski (Kaz)
46. Tanel Kangert (Est)
47. Michele Scarponi (Ita)
48. Alessandro Vanotti (Ita)
49. Lieuwe Westra (Ned)
OMEGA
ri' pmp.m
GARMIN
LOTTO
BELISOL
Ploegleiders: H. Frison/
M. Wauters
131. Jurgen V.d. Broeck (Bel)
132. Lars Bak (Den)
133. Bart De Clercq (Bel)
134. Tony Gallopin (Fra)
135. André Greipel (Dui)
136. Adam Hansen (Aus)
137. Greg Henderson (NZe)
138. Jürgen Roelandts (Bel)
139. Marcel Sieberg (Dui)
Ploegleiders: A. Flickinger/
I. Mottier/D. Amould
151. Pierre Rolland (Fra)
152. Yukiya Arashiro (Jap)
153. Bryan Coquard (Fra)
154. Cyril Gautier (Fra)
155. Yohann Géne (Fra)
156. Alexandre Pichot (Fra)
157. Perrig Quémeneur (Fra)
158. Kevin Reza (Fra)
159. Thomas Voeckler (Fra)
LOOK