Verloren jaar voor Kromowidjojo C ié Ik doe vannacht geen oog dicht Door al die kansen die heb ik laten liggen In acht maanden tijd nam ze tweemaal afscheid van haar coach. Afgelopen oktober beëin digde Kromowidjojo abrupt de sa menwerking met Marcel Wouda omdat ze een klik miste. Twee we ken geleden stopte haar nieuwe T)ach Christiaan Sloof. Hij achtte zichzelf te onervaren om van de samenwerking een succes te ma ken. Kromowidjojo liet gisteren weten het 'jammer te vinden' dat ze het EK aan zich voorbij laat gaan. „Maar het is een turbulent jaar ge weest en dat heeft me veel ener gie gekost. Ik wil investeren in de komende mondiale toernooien." Technisch directeur joop Alberda van de zwembond KNZB stelde dat het op dit moment het beste is dat Kromowidjojo niet naar het EK gaat. „Ranomi begint deze zo mer met een nieuw trainingspro gramma en richt zich op het WK kortebaan in Doha in december en het WK langebaan van vol gend jaar. Dat past beter in haar voorbereiding op weg naar de Spe len van Rio de Janeiro in 2016." Het geeft Alberda bovendien even de tijd een geschikte coach te vin den voor Kromowidjojo. Deze coach zal haar in korte tijd moe ten klaarstomen voor de Spelen in Rio. Niet alleen fysiek, zeker ook mentaal. De dubbele coach- breuk is een aanslag geweest op haar vertrouwen. En zonder ver trouwen zijn topprestaties ver weg. Dan blijft het niet bij één verloren jaar. zaterdag 5 juli 2014 Brasil 2014 11 Ton Sijbrands doet weer recordpoging Dammer Ton Sijbrands valt op 19 en 20 december het wereldrecord blindsimul taan aan. De oud-wereld- kampioen wil proberen het record van Erno Prosman uit 2012 scherper te stellen. Die speelde toen 30 partijen, won er 17, speelde 8 keer re mise en verloor 5 partijen; een winstpercentage van 70. Tim van Rijthoven mist halve finales Tim van Rijthoven is er niet in geslaagd door te dringen tot de halve finale van het ju- niorentoernooi op Wimble don. De Nederlander ging in de kwartfinales met 7-6 (6), 7-6 (5) onderuit tegen de Amerikaan Noah Rubin. Van Rijthoven verraste in de derde ronde door de Rus Andrei Roeblev te verslaan. AZ weken zonder spits Jóhannsson AZ kan de eerste competitie wedstrijden niet beschik ken over Aron lóhannsson. De Amerikaan kampt met een enkelblessure en laat zich opereren. De spits is zes tot acht weken uitgescha keld. Jóhannsson heeft al lan ger last van het gewricht, maar stelde de operatie uit tot na het WK. Oranje is net te sterk voor Italië De Nederlandse waterpolo- sters hebben de eerste zege binnen in het toernooi om de Kirisji Cup in Rusland. Oranje versloeg Italië giste ren met 9-8. Het team van bondscoach Arno Havenga nam in het harde duel in de eerste periode een voor sprong en verdedigde die daarna: 3-2,2-2,2-2,2-2. Joost Luiten maakt een opmars in Parijs Joost Luiten heeft op de tweede dag van het Franse Open in Parijs een indruk wekkende opmars gemaakt. De Bleiswijkse profgolfer no teerde onder moeilijke om standigheden een ronde van 69, twee onder par met maar 1 bogey. Hij boekte daarmee 43 plaatsen winst en is nu 24e. op door op zijn charisma op de baan en onbevreesde houding. De durf en het gemak waarmee hij ballen langs Nadal stuurde, wekte veel bewondering. Niet de negen voudig winnaar van Roland Gar ros, maar de tiener uit Canberra stal de show. In de kwartfinale kon hij dit niveau niet herhalen. Raonic trof een totaal uitgeputte tennisser aan. Niettemin kwam de Canadees een ontmoeting met Federer in de halve eindstrijd toe. Net als Ky- rgios en Dimitrov, die titelverdedi ger Andy Murray zonder mededo gen onttroonde, beleeft hij dit sei zoen zijn doorbraak. Hoewel min der compleet dan de andere twee beschikt hij over de wapens om met name op snelle ondergron den veel schade te kunnen aan richten. Tegen Federer was hij echter niet bestand (6-4 6-4 6-4). De Zwitser, met 32 jaar de oudste van de Grote Vier, speelt op Wim bledon als in zijn beste dagen. In zes partijen verloor hij slechts één keer zijn service. Raonic, zelf in het bezit van een ijzersterke op slag, kon niets tegen hem begin nen. Tot zijn spijt lag de kiem van zijn nederlaag verscholen in de eerste game van de wedstrijd. Fe derer won de toss, liet hem serve ren en nam direct een voor sprong. Dit slimmigheidje brak Raonic in mentaal opzicht. De speler, die nooit eerder zover reikte in een major, voelde de druk als een klap in het gezicht komen. „Als ik die game had gewonnen, had ik me zelf een goede kans gegeven om langzaam te wennen aan het po dium en stapje voor stapje toe te groeien naar mijn normale ni veau", gaf hij later aan. „De Grote Vier hoeven dat niet. Het gaat er om dat je weet hoe je moet om gaan met de omstandigheden." Net als Dimitrov eerder op de dag zag Raonic de tegenvaller als een goede les. „Ik weet dat ik er veel meer uit had kunnen halen", ver telde hij. „Ik geloof oprecht dat ik in de toekomst nog een keer in zo'n positie kom. Het ergste zou dan zijn om me nog een keer te voelen zoals nu. Ik kan veel be ter." Dimitrov dacht er hetzelfde over. „Ik doe vannacht geen oog dicht. Door al die kansen die heb ik laten liggen. Maar er komt nog één grand slam. Ik verwacht daar, op de US Open, veel van mezelf." Deze editie van Wimbledon moe ten ze in elk geval nog laten aan Federer en Djokovic, die het zon dag voor de 35e keer tegen elkaar gaan opnemen. Daarna is het woord aan de jeugd. UITSLAGEN GOLF Parijs. Frans Open, na tweede ronde: 1Stad- ler (VSt) 132 (-10), 2. Riu (Fra) 135, 3. Siem (Dui) 137, 4. Foster (Eng), Jamieson (Sch), Mc Dowell (Nle), Hoey (Nle), Gallacher (Sch), Jai- dee (Tha), Donaldson (Wal) 139' 24. Luiten 142, 58. Huizing 145' uitgeschakeld: 99. Derksen 149. TENNIS Wimbledon. Mannen, halve finales: Djokovic (Ser/1) - Di- mitrov (Bul/11) 6-4 3-6 7-6 (2) 7-6 (7), Fede- rer (Zwi/4) - Raonic (Can/8) 6-4 6-4 6-4. Dubbelspel halve finales: Bob en Mike Bryan (VSt/1) - Llodra/Mahut (Fra/12) 7-6 (4) 6-3 6-2, Pospisil/Sock (Can/VSt) - Paes/Stepanek (Ina/Tsj) 7-6 (5) 6-3 6-4. Vrouwen, dubbelspel halve finales: Errani/Vinci (lta/2) - Hlavackova/Zheng Jie (Tsj/Chn) 6-3 6-2, Babos/Mladenovic (Hon/Fra/14) - Petkovic/Rybarikova (Dui/Slw) 6-1 6-3. WATERPOLO Kirisji (Rus). Internationaal toernooi vrou wen, vierde dag. Nederland - Italië 9-8 (3-2 2-2 2-2 2-2), Vere nigde Staten - Spanje 7-7, Hongarije - Rusland 12-11. door Natasja Weber EINDHOVEN - Het jaar 2014 kan voor Ranomi Kromowidjojo (23) als een verloren jaar worden be schouwd. De topzwemster meldde zich gisteravond af voor het belang rijkste toernooi van het jaar: het Eu ropees kampioenschap in Berlijn, volgende maand. De olympisch kampioene van 2012 trekt zich terug na een hectische periode. Topzwemster meldt zich af voor belangrijkste toernooi van het jaar: het Europees kampioenschap in Berlijn DAMMEN TENNIS VOETBAL WATERPOLO Joost Luiten foto VI Images GOLF Grigor Dimitrov foto VI Images Grigor Dimitrov Milos Raonic foto VI Images redden eer van Big Four

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55