.e'Mr Nee, maar echt 2014 Zouteloos optreden kost Frankrijk plek in de halve finale. Hummels kopt Duitsland bij de laatste vier op het WK. 1 8 Brasil 2014 Aanvoerder Philipp Lahm roemde Duitsland na de zege op Frankrijk. „De halve finale bereiken is een droom. Ik hoop dat die nog even voortduurt." Finale Dus door een fout van de ge meente heb je een jaar in een grot zonder wifï gezeten? Dat lijkt me heel vervelend inder daad. Maar goed, maakt niet uit, dan praat ik je even bij. Al kan ik niet beloven dat je me gaat ge loven, ok? Goed, Nederland heeft zich ge kwalificeerd en zat in de poule met Spanje, Australië en Chili. De eerste wedstrijd was meteen tegen wereldkampioen Spanje. Bizar inderdaad. Nee, we heb ben niet eens met 3-0 verloren. Nee, ook niet met 2-0. Mis schien moet ik er even bij zeg gen dat noch Sneijder, noch Rob ben, noch Van Persie gebles seerd was. Dat klinkt absurd en statistisch onmogelijk, maar het is echt zo. En Nederland speelde catenaccio, onder Louis van Gaal. En Stefan de Vrij maakte een doelpunt. Nee, maar echt. En we wonnen met 5-1. Ik bén serieus. Nou goed, de moeilijk ste poule wedstrijd was tegen de Australiërs, want die bleken in eens te kunnen voetballen. Uit eindelijk wonnen we en daarna gaven we tegen Chili geen kans weg, omdat we ineens goed kon den verdedigen. Nederland ja. In de achtste fina le speelde Dirk Kuijt linksback tegen Mex... wacht nou even! Vervolgens rechtsback en daar na... Ok, loop maar weg, maar dan niet zeuren als je straks op internet ziet dat ik gelijk heb. De tegenstander in de kwartfi nale? Costa Rica, nou goed! RIO DE JANEIRO - Na een verplich te wapenstilstand van twee da gen denderde het feest dat WK voetbal heet gisteren door naar de volgende halte: de kwartfina leduels. Maar een heroïsche hers tart van het tot dusverre o zo spectaculaire WK werd het aller minst In een van de minst attrac tieve duels van dit wereldkampi oenschap stuurde Duitsland het tandeloze Frankrijk naar huis: 1-0. Die Mannschaft was vooral veel dank verschuldigd aan Mats Hummels. De verdediger van Bo- russia Dortmund - teruggekeerd in de basis ten koste van Per Mer- tesacker - kopte binnen het kwar tier de openingstreffer tegen de touwen. In de overige 75 minu ten hield hij de Franse topschut ter Karim Benzema professio neel van zich af. Als een hyena beet Hummels zich vast in zijn prooi, om zelden of nooit los te laten. Pas in de allerlaatste se conde van de wedstrijd was Ben zema zijn schaduw even kwijt, maar vond hij de vuist van Ma nuel Neuer. Vooraf werd door kranten en te levisiestations wereldwijd alles uit de kast gehaald om de enige Europese kwartfinale in perspec tief te plaatsen. Voor de Fransen zou het duel de wraak van '86 moeten worden, toen ze in de halve finale van het WK werden uitgeschakeld door Duitsland. Tel daar de voorlaatste WK-con- frontatie tussen de twee groot machten bij op - de wedstrijd van het beruchte Battiston-inci- dent in 1982 - en de messen wa ren geslepen. In de praktijk bleek het voorspel het leukste gedeelte te zijn ge weest. Duitsland was opper machtig aan de bal en liet de Fransen nooit tot hun eigen po- wervoetbal komen. Dat Duits land desondanks z'n kwetsbaar heden kent, bleek bij balverlies. Als de superieure ploeg van 'Jo- gi' Löw de Brazuca inlevert, val len er overal gaten. De ploeg van Didier Deschamps was ech ter veel te onrustig en onzorg vuldig als het de mogelijkheid had een overtalsituatie uit te spelen. En als ze al eens doorbra ken, brachten vliegende tackles van Hummels of Lahm redding. Hoewel Les Bleus vooral als out sider het toernooi ingingen, zal het verlies hard aankomen bij Deschamps. Hij heeft een repu tatie hoog te houden als kam pioenenmaker. De voormalige waterdrager reeg in zijn carrière de successen aaneen. Als aan voerder van De Haantjes werd hij wereld- en Europees kam pioen, als trainer loodste hij Mo naco naar de Champions Lea gue-finale en maakte hij Olym- pique Marseille voor het eerst in achttien jaar kampioen. De zwaarste uitdaging van zijn sportieve loopbaan vond hij in de nationale ploeg, een stel door het eigen land uitgekotste miljo nairs die al jaren niets presteer den. Deschamps ging de uitda ging in 2012 aan en voerde een drastische koerswijziging door. Van de WK-selectie van 2010 bleven er maar vier spelers in de huidige equipe over. Het resultaat mocht er zijn. Frankrijk presenteerde zich dit WK als een fitte, fysiek sterke en goed voetballende machine. Deze spelers wilden, in tegen stelling tot vier jaar geleden, wel Kwartfinale Kwartfinale Halve finale Troostfinale Halve finale m België Achtste finale De Haantjes prooi voor Duitse hyena door Joost Dijkgraaf Mats Hummels (midden) kopt de enige treffer achter doelman Hugo Lloris. foto VI Images Achtste finale zat 28 juni 18.00 uur A1 Brazilië B2 Chili 1 zat 28 juni 22.00 uur C1 Colombia 2 vrij 4 juli 22.00 uur Colombia zat 5 juli 22.00 uur Nederland Costa Rica jamamm mmm D2 Uruguay 0 din 8 juli 22.00 uur ma 30 juni 18.00 uur E1 Frankrijk 2 F2 Nigeria 0 ma 30 juni 22.00 uur G1 Duitsland 2 wnv Duitsland vrij 4 juli 18.00 uur Frankrijk 0 Duitsland 1 zon 13 juli 21.00 uur zat 12 juli 22.00 uur woe 9 juli 22.00 uur zat 5 juli 18.00 uur Argentinië H2 Algerije 1 zon 29 juni 18.00 uur B1 Nederland 2 A2 Mexico 1 zon 29 juni 22.00 uur D1 Costa Rica 1 wns C2 Griekenland 1 di 1 juli 18.00 uur F1 Argentinië 1 wnv E2 Zwitserland 0 din 1 juli 22.00 uur H1 België 2 wnv G2 Verenigde Staten 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52