Grenzeloos optimisme in Costa Rica mm 100.000 Argentijnen naar Brasilia Kleine WK-winst lonkt voor KNVB Robben en Sneijder zitten Rep op de hielen 5 dagen de Romantische Strasse 8 dagen Wenen en het Donaudal 8 dagen Praag en Bohemen 5 dagen Berlijn omgeving 15 dagen Klassiek Spanje en Andaiusië 8/10 dagen Istrië Opa ti ja Lovran 8/10 dagen Drautal Karinthië Rondreis Kroatië Dalmatische kust zaterdag 5 juli 2014 Brasi 12014 5 De Braziliaanse politie gaat ervan uit dat zo'n 100.000 Argentijnse voetbalfans vandaag in Brasilia de wedstrijd tegen België bijwo nen. Volgens het persbureau ABR wil de politie de veiligheidsmaat regelen in de hoofdstad en op de luchthaven behoorlijk aanscher pen. Brazilië wil vooral hooligans buiten het land houden. De Ar gentijnse officials hebben ruim voor het WK een lijst met namen van ruim 2.000 gewelddadige voetbalfans beschikbaar gesteld. Sinds het begin van het WK zijn 39 Argentijnse fans geweigerd. Arjen Robben en Wesley Sneijder kunnen Johnny Rep aflossen als topschutter aller tijden van Oran je op het WK. Robben en Sneijder hebben allebei nog één doelpunt nodig om op gelijke hoogte te ko men met Rep, die in 1974 en 1978 tot zeven treffers kwam. Met het bereiken van de kwartfi nales op het WK heeft het Ne derlands elftal de KNVB een fi nanciële dienst bewezen. Dank zij de verdiende premies in Bra zilië kan de Nederlandse voetbal bond na het toernooi in ieder ge val zwarte cijfers schrijven. De kosten die de KNVB maakt gedurende de mondiale titel strijd zijn door het behalen van een plek bij de laatste acht so wieso afgedekt Tijdens het vori ge WK in Zuid-Afrika in 2010 maakte de KNVB netto 3 mil joen winst SAN JOSÉ - Costa Rica mag vandaag dan underdog zijn tegen Oranje, dat wil niet zeggen dat de Cen- traal-Amerikanen het duel met angst en beven tegemoet zien. On der spelers, media en fans heerst groot optimisme. In Costa Rica stellen de meeste fans desgevraagd dat Costa Rica gewoon gaat winnen. „Het wordt 2-0 voor ons, zeker weten", zegt Eugenia Chavez, die met haar ge zin koffie drinkt in de Centrale Markt van hoofdstad San José. „Wij hoeven voor niemand bang te zijn, we hebben tegen Italië en Uruguay al aangetoond dat we ie dereen kunnen verslaan." Haar zus Liliana is wat voorzich- ter, maar ook zij gelooft dat de hal ve finale binnen handbereik is. „Nederland is een erg goede ploeg natuurlijk en het zal een moeilijke wedstrijd worden", zegt ze, „maar ik denk dat we met 1-0 zullen winnen. Of met 2-1." Zo denkt Adrian Gutiérrez, voor zitter van de nationale elftalcom missie van de Costa Ricaanse voet balbond, er ook over. „We zijn er inmiddels wel aan gewend om het tegen monsters van wereldni veau op te nemen en tegen sterke individuele spelers, zoals Balotel- li, Pirlo en Rooney", zei hij afgelo pen week op een persconferentie. „Die spelers hebben net zoveel kwaliteit als Robben en Van Per- sie. Alle neuzen in onze groep staan dezelfde kant op gericht." Ze laten nu veel beter samenspel zien dan op andere momenten We zijn eraan gewend om het tegen monsters van wereldniveau op te nemen Voormalig bondscoach Alexandre Guimaraes, de vader van midden velder Celso Borges, basisspeler van het huidige nationale elftal, denkt dat de Costa Ricanen zijn gegroeid in het toernooi. „Ze la ten nu veel beter samenspel zien dan op andere momenten. De spe lers hebben zo ervaring opgedaan voor de belangrijke momenten", zei hij tegen het Latijns-Ameri kaanse kanaal van ESPN. Ook de Costa Ricaanse media wakkeren het.vuur van het opti misme aan. „Arjen Robben, Ro bin van Persie, Wesley Sneijder... Laat ze maar komen!", schrijft La Nación, het belangrijkste dagblad van Costa Rica. De krant stelt dat 'de gemoedstoestand dermate is dat de Centraal-Amerikanen on denkbare paden kunnen betreden in Brazilië en daarvoor zijn rede nen te over'. Dagblad Crónica stelt dat Costa Rica vooral veel kans maakt als de zwak geachte Nederlandse verde diging onder druk wordt gezet. „Hoewel Nederland een sterke aanval heeft, zien ze er niet goed uit als ze in de verdediging wor den gedrukt. Het is daar dat Costa Rica voordeel uit kan halen, met snelle passes richting Joel Camp bell en diepe steekballen naar het centrum van hun verdediging. Zo hebben eerdere rivalen ook tegen Nederland kunnen scoren." .a. slechts Uil (Kil Vertrekdata: 21, 28juli/li,18, 25 aug 8,15, 22 sept 6 akt Vertrekdata: 21 juli 4> 18. au g 1,15, 29 sept Z 18 akt Vertrekdata: 28 juii 11, 25 aug '8, 22 sept/ 6, 18 okt Vertrekdata: 28.juli 18 aug/ 8 sept Vertrekdata:: 4j, 25 aug 15 sept 715 akt Vertrekdata: 21 juli 4,11,18, 25 aug 1,8,15, 22, 29 sept/6,13,18 akt Vertrekdata: 21 juli 11, 18, 25 aug 1, 8,15, 22, 29 sept 6,13. akt Vertrekdata: 4,18 aug/l. 15, 29 sept/IJ. ia okt Vertrel<data: 1, 29 sept 18 okt Vertrekdata: 25 aug 15 sept 6, 2 7 okt boekingen Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Alexandre Guimaraes Adrian Gutiérrez Joel Campbell moet het voorin doen voor Costa Rica. foto Yang Lei/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49