66 Zo'n dag voor het opbouwen van een evenement, heb je ook geen seconde rust ZEELAND 35 DAGBOEK Vandaag staat het Meiveld in Middelburg in het teken van het Southpark Festival. Organisator Rens van Goudwaard vertelt. Organiseren Zondag 29 juni Vandaag eerst maar eens lekker uitgeslapen, want ik heb een drukke week voor de boeg. Met een bakje thee de vergunningen van de gemeente Middelburg nog eens goed doorge nomen die afgelopen vrijdag zijn besproken. Hierdoor kwam er gelijk een belangrijk punt naar boven namelijk de kwalificatie wedstrijd van vanavond Nederland - Mexico, ik hoop dat ze winnen.... Maandag 30 juni Oef..dat was een spannende wedstrijd. Bij vrienden thuis gekeken en dat was erg gezel lig, lees 'katertje'. Dit zet mij vanochtend ge lijk weer op scherp, omdat nu de aangepaste vergunning in werking treedt. Na mijn norma le werkdag, contact gezocht met het beveili gingsbedrijf van het Southpark Festival over de extra veiligheidsmaatregelen om de kwart finale wedstrijd Nederland-Costa Rica uit te mogen zenden. Daarna een plan van aanpak besproken met onze eigen organisatie. Dinsdag i juli Zo, de laatste werkdag zit erop. Vanavond ver gadering met de catering backstage om nog even de puntjes op de i te zetten, zodat de ar tiesten en vrijwilligers niks te kort komen op Southpark. Mijn gedachte maalt nog steeds over het WK en Southpark. Om ideeën op te doen maar even de folders doorgenomen en daar zag ik een heel leuk idee. Woensdag 2 juli Vandaag veel te vroeg wakker voor een vrije dag. Toch maar weer werken aan mijn idee van gisteravond. Eerst maar eens een ontbijtje en een boodschappenlijst maken. Dat had eni ge voeten in de aarde. In de auto gesprongen naar de groothandel en speelgoedwinkels voor de cadeautjes en de laatste artikelen voor de backstage catering ge haald. Deze middag alle spullen inpakken die meemoeten vanuit mijn volle gang en woon kamer naar het festivalterrein. Hier ben ik de rest van de middag mee bezig geweest. Van avond begonnen met het inpakken van de ve le cadeautjes en op tijd naar bed, want ik moet wel fit blijven. Donderdag 3 juli Vandaag vroeg wakker, maar dit was ook de planning. De eerste leveranciers staan om 08:00 al op het Meiveld in Middelburg om de heftruck, de afzethekken en de rijplaten te ko men brengen. De rijplaten liggen er voor de andere leveranciers, zodat de artiesten het backstage-terrein makkelijk kunnen bereiken met eigen vervoer. Tussen de bedrijven door even in het zonnetje gezeten want het is im mers lekker weer! Toen ik net even mijn ogen dicht wilde doen - wachtend op de volgende leverancier - werd ik gelijk getuige van een wilde achtervolging van een scooter en een politieauto, over het gras van het Meiveld en de fietspaden erom heen. Hierdoor was ik gelijk weer wakker. Dit maak je ook niet elke dag mee. En ik heb hard gelachen. Met de kinderboerderij afspraken gemaakt over een stukje beveiliging en het vullen van de watervoorziening voor Southpark. Nu alle materialen geleverd zijn op het veld, is het tijd om weer eens thuis te kijken. Vanavond komt er iemand mee eten, dus nog even snel een boodschap doen. Zo'n dag voor de bouw van een evenement, heb je ook geen moment rust: veel telefoontjes, nog meer cadeautjes inpak ken, mijn berging leeg trekken, in de schuur kijken wat er mee moet, accu's opladen en ga zo maar door. Het wordt een latertje van avond. Ik wil het toch allemaal goed doen, hoe lastig het soms ook is. Vrijdag 3 juli 6 uur.de wekker.Phoe... ik kwam maar moeilijk in slaap vannacht, maar uiteindelijk toch gelukt. Nee... Niet blijven liggen! Even een snelle douche pakken. Mijn kleren heb ik gister avond al klaar gelegd. Eenmaal beneden moe ten er nog 6 thermoskannen koffie en thee ge zet worden. De laatste spullen gaan in de au to, de buurman moet gewekt worden, want die gaat ook mee (en dat na zijn nacht dienst...) En vertrekken maar! Op het Meiveld aangekomen druppelen de eer ste vrijwilligers binnen. Het is maar goed dat ik een paar potten koffie bij me heb. Na de kof fie gaan we aan de slag. De heftruck wordt ge start, de hekken komen langzaam het veld op en de vrijwilligers gaan aan de slag. De leve ranciers komen, dankzij de planning, allemaal één voor één binnen. De temperatuur stijgt. Het is een warme dag.dat wordt veel water drinken. Ik zie net 't Hof Welgelegen hun sponsorbijdrage brengen in de vorm van alle groenten voor de catering van artiesten en vrij willigers. Kijkend naar morgen en rondkij kend over het veld, zie ik dat het een geslaag de 11e editie gaat worden. Southpark Festival 2014! Ik heb er in in! burgerlijke Gehuwd met beroep: hobby's: MsSm '■Sfrtgmg ZATERDAG 5 JULI 2014 ««W/Wisiri» 'Ik moet wel fit blijven' Organisator Rens van Goudswaard woonp»aatS- staat: Te chnicus bij Delta Organisator Rens van Goudswaard (links) druk bezig met de laatste voorbereidingen voor het South park Festival, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35