I I I College zoekt geld voor nieuw winkelcentrum Dauwendaele De Kraker weg als rector Lyceum Rechter houdt rekening met reputatie van café Hooizolder mag open na laatste controle op opruiming KJ bin uit Buitenconcert bij molen ««ras WALCHEREN 31 Zorgboulevaart van 20-86% 090 -JL EF VEERE'S GENOEGEN De gemeenteraadsverkiezingen hebben een belangrijke rol ge speeld. Szarafinski beloofde als lijsttrekker van de PvdA een mil joen euro per jaar vrij te maken voor investeringen in de wijk Dau wendaele; de LPM zelfs drie mil joen. Het nieuwe college met PvdA, CDA, WD, SGP en CU heeft besloten inderdaad een mil joen euro vrij te maken. De LPM zit niet in het college, maar de steun voor investeringen in deze wijk is dus breder. Volgens Szarafinski - die nu wijk wethouder Dauwendaele is én projectleider Dauwendaele - zijn inmiddels gesprekken gevoerd met een vertegenwoordiging van de winkeliers. „Er ligt al een plan De Kraker wil voor zichzelf begin nen met een onderwijsadvies- en interimmanagementbureau, meldt het persbericht. Gedurende de periode 2002-2006 was De Kraker werkzaam als loca tiedirecteur vmbo van het Goese Lyceum. Daarna werkte hij bij een school in Den Haag en was hij rector van Nehalennia in Mid delburg. In oktober vorig jaar kwam naar buiten dat er sprake zou zijn van een conflict tussen het lerarenteam en de schoollei ding. De medezeggenschapsraad van het Goese Lyceum zegde het vertrouwen in de schoolleiding op uit onvrede over het functione ren van de leiding. Het is niet dui delijk of het vertrek van De Kra ker verband houdt met die situa tie. De Kraker zelf was gistermid dag niet bereikbaar voor een nade re toelichting. VLISSINGEN - De Zorgboulevaart in Vlissingen houdt vandaag van 13.00 tot 16.30 uur een open mid dag. Bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in de zorgactivi teiten in de voormalige zeevaart school. In de Zorgboulevaart zit ten verschillende zorgaanbieders, om zorg dicht bij huis te bieden. DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBIRC mOPZOWMG 6 JUU GEOPEND Maar, zo zeiden ze tegen politie rechter Jan Hopmans, ze waren toen nog maar heel kort de eigena ressen van het café, wisten niet dat hun geluidsinstallatie voor zo veel overlast zorgde en waren ook niet gewaarschuwd door iemand dat ze het geluid wat zachter moesten zetten. Nadat de overlast was geconstateerd hadden ze di rect het geluid zachter gezet en hadden ze ook de ramen en deu ren geslotqji. „Hoewel het toen wel een erg warme dag was." Ze waren dan ook verbaasd dat ze toch waren beboet en een bedrag van maar liefst vierduizend euro moesten overmaken. Dat bedrag, zo stelden ze, is wel heel hoog. Ze vertelden ook dat het momenteel niet echt florissant gaat met hun bedrijf: „We draaien quitte." Maar ze vrezen het moment dat in hun zaak niet meer gerookt mag wor den. „Dan kunnen we de sleutel wel inleveren." Officier van justitie Ingeborg Koopmans vond dat de boete ook wel aan de erg hoge kant was. Ze eiste vervolgens een geheel voor waardelijke boete van 1500 euro. Hopmans kon zich in die eis vin den. Hij gaf aan dat hij als rechter nog nooit De Branding was tegen gekomen in een strafzaak. „En ik doe dit werk toch al heel wat ja ren." voor de vernieuwing. Na de zo mer komt een voorstel over de fi nanciering." Belangrijk is daarbij dat het mil joen dat het college vrijmaakt niet exclusief voor Dauwendaele is. „Het is bestemd voor die wijk én de binnenstad", nuanceert Sza rafinski. Bovendien wil het colle ge straten en groen in de Edelste- nenbuurt (een deel van Dauwen daele) verbeteren en dat moet ook uit dat potje worden betaald. Sza rafinski: „Over de investerings ruimte voor Dauwendaele komt ook na de zomer een concreet voorstel." Een aantal weken geleden maakte Ruud van Houten, van de nieuwe exploitant Support Service Group in Goes, al bekend de discotheek tijdelijk te willen gaan exploite ren. De gemeente wilde de exploi tatie- en drank- en horecavergun- ning echter pas verlenen als aan alle voorwaarden op het gebied van brandveiligheid en milieu (ge luid) werd voldaan. Ook werden aan de exploitatiever gunning extra voorwaarden ver bonden. Zo moeten bezoekers mi nimaal achttien zijn, mogen er maximaal 964 personen naar bin nen en mogen er vanaf 05.00 uur geen nieuwe bezoekers meer wor den toegelaten. De gemeente Veere trok vorig jaar november de drank- en horecaver- gunning van de toenmalige ex ploitant in. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere stelde toen dat hij zich niet hield aan de wettelijke eisen uit de drank- en horecawet. Bovendien zou hij vol gens B en W voor 'overtredingen en strafbare feiten' veroordeeld zijn of was hij daar in ieder geval bij betrokken. Ook werden in de Hooizolder overtredingen gecon stateerd van de wet- en regelge ving, zowel door gemeentelijke controleurs als politie en voedsel- en warenautoriteit. De nu afgege ven vergunningen zijn geldig tot half september. ZATERDAG 5 JULI 2014 GAPINCE - Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere hield gisteravond een buitenconcert bij molen De Graanhalm in Gapinge. Die molen wordt op dit moment gerestaureerd. Op het programma van het fanfare-orkest stond onder meer The Best of Phil Collins', maar ook een aantal marsen ontbrak niet op het programma, foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - De jarenlange wens van winkeliers in Dauwendaele voor een nieuw winkelcentrum bleef tot nu toe mede onvervuld vanwege onduidelijkheid over een financiële bijdrage van de gemeen te. Maar die komt er nu. „Na de zo mer komt er een voorstel met hoe het financieel zit en wat wij kun nen doen", kondigt wethouder Sas- kia Szarafinski aan. GOES - Leo de Kraker legt per 1 september zijn functie als rector van het Goese Lyceum neer. Dat heeft het schoolbestuur gisteren bekend gemaakt. Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere ieilurc rondng geopend wvm.depagterantiekeninterieur.nl MIDDELBURG - Ja, hun café aan de Nieuwendijk in Vlissingen zorgde in de late avond van de 20e mei 2012 voor geluidsoverlast, zo er kenden gisteren de beide eigena ressen van De Branding. door Wendy de Jong WESTKAPELLE - De gemeente Veere heeft, nadat de brandweer gisteren nog een laatste controle uitvoerde, de benodigde vergunningen ver leend aan de nieuwe exploitant van discotheek de Hooizolder in Westkapelle. Vanavond en morgen avond vanaf 23.00 uur is de disco theek weer open voor publiek. Bedden I Bodems I Matrassen I Kussens Kasten I Hoeslakens I Dekbedden Korting©!! De Vlijt bedden slapen. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 232213. blnnenuitverkoop.nl woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31