66 Ik moet zeggen dat ik ook buiten Vlissingen heb gekeken. Maar ja, ik bén Vlissinger 30 WALCHEREN WINKELBESTAND De ene na de andere leegstaande winkel in Vlissingen raakt gevuld. Nu moeten ze nog zien te blijven. Evensong in Sint Jacobskerk in Vlissingen Challenger Zeeland VLISSINGEN - Zoals elke zomer zijn ook nu weer lege winkelpanden in Vlissingen gevuld. Alleen dit maal niet met losse flodders; de winkeliers beloven te blijven. De absolute A-locatie van Vlissin gen, daar waar de Lange Zelke en de Walstraat elkaar raken, bood al een tijdlang een desolate indruk. De dierenwinkel had een groot gat achtergelaten, toen ging Didi ook nog eens weg en in de Wal straat stuitte je, door vertrek van Free Record Shop en juwelier Wit sel op een wand van leegstand. Maar dat is nu, binnenkort zelfs nog meer, allemaal anders. In de voormalige dierenwinkel zit nu damesmodezaak Prosecco, die al eerder neerstreek in Domburg en Middelburg. Iets verderop, in de oude Didi, is Bella gekomen. Een winkel vol zwierige topjes. „Tegen heel betaalbare prijzen", vult eigenaresse Chaudry Farzana aan. „Dat slaat aan. Daarom be staan we al dertien jaar." Vlissingen is de vijfentwintigste winkel. „We liepen toevallig voor bij, zagen deze brede etalage en zeiden: dit is iets voor ons. Niet tijdelijk, maar als start om onze vleugels in Zeeland uit te slaan. De huurprijs is een schijntje ver geleken met Amsterdam. Daar be talen we vijf keer zo veel." Dat daar ook wel wat meer winke lend publiek is, beseft Farzana. Zo als Inez Hollaars beseft dat ze het van alleen haar Vlissingse Hunke- moller-zaak niet hoeft te hebben. „Gelukkig heb ik er nog vier. Zo kun je de overhead spreiden." De winkel in Vlissingen verhuist naar het pand van Witsel. „Niet omdat die locatie beter is, wel om dat het financieel gunstiger is. We betalen nu een vrij forse huur en het pand van Witsel konden we kopen tegen een redelijk bedrag. Dat scheelt. En in deze tijden is al les meegenomen." Niet dat Hollaars te klagen heeft. Integendeel. Dat is bij bakker Daane wel even anders. Die wacht al jaren op de door de ge meente beloofde drukte van het Scheldekwartier. „De Wagenaar- straat zou dé toegangsstraat wor den", herinnert Peter Daane zich. „Nou, mooi niet dus." Daarom verhuist de winkel naar het hart van de Walstraat, daar waar eerst Free Record Shop zat. „Het wordt een prachtige winkel. Helemaal anders, met ouderwetse rustieke broden en specialiteiten. Dat voorverpakte, dat in Middel burg erg aanslaat, dat willen de Vlissingers niet. Die worden lie ver persoonlijk geholpen." De bakker gaat terug naar de ba sis, zoals zijn vader en moeder in 1972 zijn begonnen in de Sint Ja- cobsstraat. Dat waren nog eens tij den, ook qua omzet. „Nu kun je van de winkel in Vlissingen al leen niet leven. Het is hier lastig ondernemen, met mensen die mopperen op hun binnenstad en die intussen hun boodschappen elders doen. Ik moet zeggen dat ik voor een nieuwe zaak ook buiten Vlissingen heb gekeken. Maar ja, ik bén Vlissinger. Ik kan die stad niet zomaar verlaten." Zo idealistisch gaat het er in de Sint Jacobsstraat niet aan toe. Daar zijn, nadat er op een gege ven moment bijna meer lege dan gevulde winkels waren, her en der de prijzen verlaagd. En dus zit ten er nu een yogacentrum, een nieuwe schoenmaker en binnen kort een tattooshop. Eigenaar Jeff Zuidhof is bezig met de verbou wing. „Op zich was ik liever in Middelburg gegaan, dat is iets re laxter, maar hier betaal je minder. Toch ook wel relaxed. Naar deze winkel werk ik al vijfjaar toe. Ik zie het echt zitten." En ach, wat maakt het uit waar je zit. „Deze vrouwen", wijst Hen drik-Jan Mabélis van de gelijkna mige modezaak naar twee deftige dames bij het kledingrek, „komen helemaal uit Nijmegen. Met de trein. Elk jaar weer." Mabélis is net terug uit Spanje. „Daar is de crisis veel groter en wat denk je? De regering pompt er zestien miljard in de economie, zes-tien mil-jard, en overal ont staan kleine ambachtswinkeltjes. Belevingszaakjes, de betere restau rants. Helemaal geweldig. En wat doet de regering hier? Alleen maar geld uit de economie halen en zeggen dat we maar moeten wennen aan leegstand. Ze zijn he lemaal van 't padje. Maar goed, in Vlissingen redden we het toch. Dat zie je wel weer." OPROEP Rechtbank Oost-Brabant De griffier van de rechtbank Oost-Brabant vlissingen - In de Sint Jacobskerk in Vlisingen is morgen de laatste oecumenische evensong van het voorseizoen. Het thema is het toe passelijke 'Summertime'. Voorganger/liturg is dominee Ge rard de Lang uit Zaamslag. De dienst begint om 17.00 uur en duurt ongeveer vijftig minuten. Als gewoonlijk wordt de samen zang op het orgel begeleid door Jos Vogel en worden de liturgi sche zangen verzorgd door de Evensingers. De kerk nodigt iedereen, van wel ke gezindte dan ook, uit om de evensong in de lacobskerk bij te wonen. Challenge Zee IjjpfnAfflSS 5? En het zijn niet eens alleen seizoenszaakjes door Wendy Wagenmakers Peter Daane Damesmodezaak Prosecco ontdeed de Lange Zelke van het grote gat na vertrek van Pet's Place, foto Ruben Oreel De rechtbank Oost-Brabant heeft een verzoekschrift wijziging gezag en zorgregeling ontvangen van Martine Geertje Buijs, advocaat mr. S. Köller. Stuart Rudolf WEHNES, geboren te Vlissingen op 13 maart 1980, zonder bekende woon- of verblijfplaats, wordt opgeroepen om op donderdag 9 oktober 2014 om 14.10 uur te verschijnen ter zitting om op het verzoek te worden gehoord. De zitting vindt plaats in het Paleis van Justitie aan de Leeghwaterlaan 8 in 's-Hertogenbosch. Een verweerschrift kan, uitsluitend via een advocaat, worden ingediend bij de rechtbank Oost-Brabant. 'ittfrwttófitit fcnmï, fów.tanmH MLTC Middelburg, 28 juni t/m 6 juli 2014 TC Souburg28 juni t/m T juli 2014 Hét internationale topsportevenement van Zeeland voor alle Zeeuwse tennis- ensportfens, als deelnemer en toeschouwer. Komen kjjken naar internationaal toptennis? Entree gratis! Volg ons via www.fecebook.com/ChallengerZeeiand of www.OriekleurChaIlengerZeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30