badplaats Britannia kost weer meer tijd, om over geld maar te zwijgen WALCHEREN 29 '?Wm bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen te Westkappelaars verhuurden hen al snel een deel van hun huis als vakantieverblijf. Desnoods slie pen ze zelf in hun schuur of gara ge. Maar dat was toen. Westkapel- le telt nu zes grote kampeerterrei nen en talrijke minicampings. In 1962 was er nog maar eentje: een strookje grond met wat tentjes, pal achter het duin. Op verzoek van de politie bood Piet Verburg toen - aanvankelijk met grote te genzin - toeristen de mogelijk heid hun tentje op te slaan in zijn boomgaard. Waren die dingen tenminste uit het zicht. Dat was het begin van De Boomgaard, nu één van de grootste verblijfsre- creatieterreinen in het dorp, en klaar om weer fors uit te breiden. In het Polderhuismuseum is vanaf vandaag de expositie 'Westkapelle, van dijkdorp tot badplaats -1914-2014' te zien. Kijk voor meer infor matie op www.polderhuis- westkapelle.nl. De partijen ruziën al jaren over wie eigenaar is van de grond aan de boulevard. In 2012 adviseerde het Gerechtshof in Den Bosch er samen uit te komen, met behulp van een bemiddelaar. Die kreeg zelfs een compleet akkoord voor elkaar. Maar de gemeente trekt daar nu de stekker uit. „Er blijft zo veel onduidelijk dat we het terug bij de rechter leg gen", zegt wethouder John de Jon ge. „Dat kost inderdaad extra tijd, en vast ook extra geld, maar uit voering van het bemiddelingsre sultaat zou nog veel meer tijd kos ten. En dus ook geld." Op de vraag of de wethouder dit kan verantwoorden naar de bevol king, zegt hij stellig ja. „Ik woon er praktisch naast, dus ik kijk al steeds tegen dat gat aan. Het is erg, en dat zeg ik zowel als wet houder als bewoner." Jorgen Geurts (AW) klinkt min stens zo teleurgesteld. Voor woordvoering verwijst hij echter naar de bemiddelaar, David Lute- ijn, die in het verleden directeur van Delta was. Die begrijpt niet waarom de gemeente Vlissingen afhaakt. „We hadden een oplos sing gevonden. Eén waarvoor bei de partijen water bij de wijn moesten doen, maar die voor bei de evenwichtig was. Een com pleet akkoord met afspraken over claims, financiën, het te volgen proces en ook over de eigendoms situatie. En dat alles in een goede sfeer." Nu begint alles weer van voren af aan, waarschuwt Luteijn. „Het zou mij verbazen als dat minder tijd in beslag neemt dan uitvoering van het akkoord." Bijna 1500 euro voor avontuurlijke dropping De Vlissingse vrienden Mischa Sigtermans en Wijnand Huis (20) hebben bijna 1500 euro in gezameld voor hun avontuurlij ke reis, die gisteravond begon. De jongens worden op een onbekende plaats, 2000 kilome ter van huis, gedropt en moe ten zonder geld en mobiele te lefoon terug zien te komen. Met het geld hebben ze came ra's en GPS-apparatuur aange schaft Hun reis is online te vol gen via www.pnaptime.tv. Nog plek rondrit op Scheldekwartier Op de maandelijkse rondrit met de oldtimer DAF truck op het Scheldekwartier in Vlissingen zijn voor van daag nog enkele plaatsen vrij. Met twee gidsen krijgt de bezoeker in anderhalf uur tijd een beeld van werk wijze en dagelijks leven op het scheepsbouwterrein van de voormalige KMS De Schelde. Tijd: 13.30 tot en met 15.00 uur. Vertrek vanaf de Oude Verbandkamer. Brand verwoest schuur in Dorpsstraat Een uitslaande brand heeft gis teravond een grote schuur in de Dorpsstraat in Gapinge vol ledig verwoest. Er is niemand gewond geraakt. De schuur werd gebruikt voor de verkoop van groente en fruit. Het pand bestond uit een pannendak met daaronder riet. De brand weer heeft voorkomen dat de brand oversloeg naar de naast gelegen gebouwen. Hoe de brand is ontstaan, is nog niet bekend. MIDDELBURG - Kinderopvang De Zeppelin in Middelburg kan on danks een dreigend faillissement van moederbedrijf Estro waar schijnlijk open blijven. Volgens Estro is de opvang van alle kinde ren tot eind juli gegarandeerd en zet een investeerder een groot deel van de kinderopvanglocaties na eind juli voort onder de naam Smallsteps. De signalen zijn dat dat ook geldt voor De Zeppelin. Vraagprijs 495.000,- k.k. Laurens Stom mes pad S Middelburg www.~zooantwerpen.be ZATERDAG 5 JULI 2014 De feestelijke start van Zeebad Westkapelle op zondag 19 juli 1914, met tegen het duin een een voudig onderkomen, waarin bad gasten zich konden 'ontkleeden'. In de tent, die tevens fungeert als buffet, zijn 'badcostuums' te huur. Deze unieke foto, gemaakt door de Britse kunstenaar Dennis Gallo way, en bewaard gebleven op glas negatief, kwam pas enkele jaren geleden boven water in het etnolo gisch museum van de Roemeense stad Cluj. foto Dennis Calloway door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Het gaat weer langer duren voordat er een nieuw Hotel Britannia staat in Vlissingen. En meer geld kosten. De deal tussen gemeente Vlissingen en AW Be heer is van tafel. VLISSINGEN VLISSINGEN GAPINGE Wonen op misschien wel de mooiste piek van Mid delburg? Karakteristieke boerenwoning met fantas tisch vrij uitzicht. Kijkdagen: Do. 10/07 van 19-21 uur Za. 12/07 van 10-12 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29