Hie moe nog vee lêêren, j oengen STREEKTAAL 38 SERVICE kerkdiensten Rommelmarkt in centrum Nisse Nieuwerkerk bruist vandaag Southpark in Vijftiende editie Middelburg Schelde-beelden Goes ontvangt FC Dordrecht Niet alleen Nieuwerkerk bruist vandaag, overal is wel wat te doen: sport, rommel markten, en een nieuwe beeldenroute. Je netten binnen d'r af?" vraogt m'n buurman van 'n èndje vèder in de straote. „Vo rige weeke 'èn 'k ze d'r bie mii ook afgedaon", gaot ie vè der. „De frènzen waoren trou wens gauwe klaor van 't jaor." Ik knikken maor 's. „Bie mii was 't ook vlug gedaon", zeg 'k. Vorige weeke was 't. 'k Zatten wat in 't zonnetje op d'achterstraote te kieken in den 'of. 't Was al 'n paor daogen lekker weertje ge wist. De mieren waoren weer uut udder 'olletjes gekommen. Dan is altied leutig om nao die bêêstjes te zitten kieken. Noe bin 'k darom Voor de gesproken rubriek zie www.pzc.nl/streektaal nie zö mierachtig 'öör, mao toch ee. As ze 'n èndje van de deure zit ten, dan meugen ze van mii dao wel bluven weunen. 't Is erger as ze vlak bie de deure zitten. Want ze gaon rap nao binnen. Vlak bie de deure? Dan neem 'k maotre- gels. Nêê, gêên vergif of chloor. Daor 'èn 'k 'n gloeiendigen 'eekel an. Nêê, dan pak 'k de zochte be zem en veeg 'k ielken kêêr dat fii- ne zand terug in de gaotjes, waor ze uut kruupen. Da vinnen z'ook nie leutig. Verzichtig veeg ik dan al dat fiine zand bie makaore en dan loopt 't terug in die gaotjes. Dat doen 'k dan 'n paor kêêr per dag en dan weeten ze wel 'oe lao- te dat 't is. Dan vertrekken ze. En dan bin je d'r ook vlug van af. Binst an 'k zö nao die meren zit te kieken, komt 'r 'n joenge mèrel an- gevlogen. Noe za je zeggen, 'oe wete hie of dat 'n joenge of'n ouwe merelaor is? Da zie je an de kleur, 'n Joenge mèrelaor is 'n bit je sukkelaode bruunachtig. En die is ook wat kleiner dan 'n ouwen. Die vliegt raokeliengs over me, nao de frènzen. Die kiekt 's rond en jao 'öör dao stekkert ie tussen de planten. Die dienkt allicht: 't Is noe of nooit ee. De netten binnen weg en noe is 't miin beurte. Noe kanne kik 's an de frènzen zitten. En jao 'öör. 'k Zien 't an de blaor- en. Die beven wat. Mee moeite prombeert ie nog een achtergeble ven groenachtige frènze van de struuk te snokken. Mao da lukt nie. Kêêr op kêêr trekt ie an de groene vrucht, mao die geef z'n ei gen nie mee. Dan anêês komt 'r 'n ouwere mèrelaor angevogen. Die zet z'n eigen op de schuttieng en kiekt nao de joengen die dao tus sen de frènzen bezig is. „Zou tie nao beneejen gaon?" dienk 'k, „zou tie gaon 'elpen?" Nêê 'öör, die steekt z'n stèèrt 's nao boven en smeert 'm. En dao vliegt ie even laoter mee 'n schööne frambööze verbieNao m'n troenke bie d'achterdeure. Ze ker bie de buurman gepikt. En die joengen? Die zit nog altied mao te muggelen an die groene frènze bie mii in d'n 'of. „Hoe moe nog vee lêêren", dienk 'k bie m'n eigen en ik pakken m'n bezem om 't mierenzand nog maor 's bie te veegen. Klokslag 13.00 uur vanmid dag valt het lint naar bene- Ll den en dan stormen duizen den mensen op de spullen af. We hebben het over de rom melmarkt in Nisse, een van de grootste in Zeeland. Dit jaar al weer voor de veertigste keer. De opbrengst gaat naar het onder- houdsfonds van de monumentale kerk. Op de rommelmarkt is van alles te vinden. Van meubels en glaswerk tot schilderijen en speel goed. De rommelmarkt duurt tot 17.00 uur. Vandaag is de laatste dag van Nieuwerkerk Bruist. Het thema van de vijfde editie is 'Bites, bubbles bolussen'. De meeste activiteiten zijn vandaag. De dag start vanaf 09.30 uur met een zwemfestijn in 'Dolfijn'. Om 10.00 uur is een flashmob. Dan starten ook andere activiteiten zoals oude ambach ten, trekkers en oldtimers en oes ters beschilderen. Vanaf 11.00 uur zijn tevens diverse optredens en een dikke banden race. De afslui ting is een schuimparty. In het Meiveldpark in Mid delburg is vandaag weer het gratis Southpark Festi val. Er zijn vanaf 13.00 uur optredens van Hatred Defined, Going Dutch, Isabel Provoost, Dubbel D, Hobbyisten, The Shena- nygens, Surrender en Copycat. Niels Geusebroek zou ook komen, maar hij heeft afgezegd omdat zijn vrouw moet bevallen. Verder treden diverse dj's op, waaronder Michel de Hey. Vanaf 22.00 uur kan voetbal worden gekeken. Het terrein gaat om 12.00 uur open. Op de Terneuzense Schel- /A L deboulevard is het altijd Lp een zomerse verrassing, de beeldenroute. Vandaag, za terdag, wordt de vijftiende editie geopend. Tot en met 31 augustus is de openlucht-expositie met tweeëntwintig, voornamelijk mo derne beelden nog te zien. Afgelo pen week zijn ze geplaatst Grappi ge creaties zitten ertussen, zoals de in verroest ijzer uitgevoerde hond van Bart Somers (foto). Hij heeft zijn atelier op een scheeps werf in het Brabantse Heusden. I Eredivisionist FC Dordrecht is vandaag te gast in Zeeland. De K Zuid-Hollandse formatie speelt een oefenwedstrijd tegen zoil- J dag-eersteklasser Goes. De wedstrijd op sportpark Het Schenge in Goes begint om 16.00 uur. Goes grijpt de wedstrijd aan om afscheid te nemen van verdedi ger Rick de Punder (rechts op de foto). Hij gaat op Sint Maarten wer ken. Verder wordt Gérard de Nooijer officieel uitgezwaaid. De trainer leidde Goes vanuit de tweede klasse naar de hoofdklasse. Vanaf dit sei zoen richt hij zich volledig op het assistentschap bij FC Dordrecht door Rinus Willemsen Zaterdag 5 en zondag 6 juli 2014 Aardenburg Protestantse Gemeente 10.30 uur ds van Vliet; Doopsgezinde Gemeente 10.30 uur; Rooms-Katholieke Kerk zo 9.15 uur dienst; Axel Protestantse Kerk 10.00 uur geen opgave ontvangen; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 10.00 uur ds Speelman, 15.00 uur leesdienst; Rooms-Katholieke Kerk 11.00 uur dienst; Biervliet Protes tantse Gemeente dienst in IJzendijke; Rooms-Katholieke Kerk za 19.00 uur- dienst; Boschkapelle Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30 uur dienst; Breskens Pro testantse Gemeente 9.30 uur dhr. Goe- maere; Rooms-Katholieke Kerk zo 9.15 uurdienst; Cadzand Protestantse Ge meente geen opgave ontvangen; RK Strandkerk (Noorddijk 5) dienst; Clinge Rooms-Katholieke Kerk za 19.00 uur dienst; Craauw Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30 uur dienst; Croede Protestantse gemeente 10.00 uur ds Blom; Heikant Rooms-Katholieke Kerk zo 9.00 uur dienst; Hengstdijk Rooms-Katholieke Kerk za 19.00 uur dienst; Hoek Protes tantse Gemeente 10.00 uur ds van der Maas; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 15.00 uur leesdienst; Hoofdplaat Protestantse Gemeente geen opgave ont vangen; Rooms-Katholieke Kerk za 17.00 uur dienst; Hulst Protestantse Gemeente 10.00 uur dienst in Kloosterzande; Rooms-Katholieke Kerk za 19.00 uur, zo 10.30 uur Christengemeente Capitol Hulst (Den Dullaert) 10.30 uur dienst; Kloosterzande Protestantse Gemeente 10.00 uur ds Overduin Rooms-Katholieke Kerk 10.30 uur dienst; Antonius za 17.30 uur; Koewacht Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30 uur dienst; Lamswaarde Rooms-Katholieke Kerk zo 9.00 uur dienst; Nieuw-Namen Rooms-Katholieke Kerk zo 11.00 uur dienst; Nieuwvliet Hervormde Gemeente Nieuwvliet 10.00 uur dhr Slabbekoorn; VEG Nieuwvliet c.a. Provincialeweg 2, 10.00 uur ds Kooistra; Oostburg Protestantse gemeente (Kerk- plein)10.00 uur Gereformeerde Ge meente 10.00 leesdienst, 18.00 uur ds Visser; Oud-Gereformeerde Gemeente 9.30 en 14.30 uurGereformeerde kerk vrijgemaakt (Kerkplein) leesdienst; Prot. kerk (Kerkplein) 1e zo v.d. maand 17.00 uur; Jehova's Getuigen zo 10.00 uur en di 19.30 uur; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.45 uur dienst; Philippine Protestantse Gemeente 10.00 uur geen opgave ont vangen Rooms-Katholieke Kerk Past. van Waterschoot; Sas van Gent Protestantse gemeente geen opgave ontvangen; Rooms-Katholieke Kerk Schoondijke Protestantse Gemeente dienst in Groede; Rooms-Katholieke Kerk zo 9.15 uur dienst; Sint-Jansteen Rooms-Katholieke Kerk za 19.00 uur dienst; Sint-Kruis Pro testantse Gemeente; Sluis Protestantse Gemeente geen opgave ontvangen; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.45 uur dienst; Sluiskil Protestantse Gemeente geen opgave ontvangen; Zevende Dags Adventisten (De Ark) za 10.00 uur dienst; Stoppeldijk Rooms-Katholieke Kerk za 19.00 uur zo 11.00 uur; Terhole Rooms-Katholieke Kerk 9.00 uur zo 11.00 uur Terneuzen Goede Herder kerk dienst Opstandingskerk; Opstan- dingskerk za 15.00 uur ds Becker, zo 10.00 uur ds Smeets; Elimgemeente 10.00 uur ds Pronk, 17.00 uur ds Boers; Hersteld Hervormde gemeente 12.30 ds Gielen, 17.30 ds Oorschot; Ziekenhuis De Honte; Ter Schorre 10.30 uur dhr. vd Maas; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt (De Levensbron) 9.30 uur geen opgave ontvangen; Gereformeerde Gemeente 10.00 en 15.30 uur ds Visser; Oud-Gere formeerde Gemeente 10.00 en 16.30 dienst; Gereformeerde Gemeente in Ne derland 9.30,14.00 en 18.00 uurdienst Evangelische Gemeente (De Kandelaar) 10.00 uur dhr Zwaanswijk; Capitol Family Centre 10:30 dienst (zie website); Leger des Heils 10.00 uur geen opgave ontvan gen; Jehova's Getuigen zo 10.00 uur en do 19.30 uur; Bethel Pinksterkerk (Op- standingskerk)13.30 uur dienst; Roóms-Katholieke Kerk Past. Erpelinck; Waterlandkerkje Protestantse Gemeen te dienst in Groede; IJzendijke Protes tantse Gemeente 9.30 uur ds van den Hoek; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.45 uur dienst; Zaamslag Protestantse Ge meente 10.00 uur ds de Lang; Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur leesdienst; Christelijke Gereformeer de Kerk 10.00 en 15.00 uur ds de Haan; Zuiddorpe Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30 uur Past. Dieleman Kerkdiensten uit alle regio's op www.pzc.nl/monnikenwerk Van rommelmark Gereformeerde Gemeente in Nederland, Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 174