'Langere celstraf voor misbruik van jongen' Klachten over service in Terneuzen vinden gehoor Beleef de magie van fladderende vlinders in de vlindertuin Z O OQ ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Park in Breskens verrijkt met vijver zcr id? voor had met het bedrijf. Toen Axivate begon, draaide het bedrijf nog op de oude website. Volgens Axivate was dat veel te duur en moest er een compleet nieuwe webshop komen. Prima, maar als je dan ziet hoe het aangepakt werd, denk je wel eens: moest dat nou zo?" Om niet te zeggen: helemaal niets. „Klopt. Vrijwel iedereen zit nu thuis. Alleen bij de logistiek en de boekhouding wordt nog een beet je gewerkt. Lopende zaken afhan delen. En dan is het voorbij." Clichévraagje, maar toch: hoe voelt dat? „Verschrikkelijk natuurlijk. We werken allebei al lang bij Necker- mann. Heel veel mensen werken er al decennia. Neckermann was een bedrijf met een echt familie gevoel. Leuke collega's en je voel- Die straf zou ook moeten worden opgelegd voor bezit van kinder porno en diefstal van elektriciteit. De rechtbank in Middelburg leg de de voormalige inwoner van Terneuzen in 2013 tbs en twee jaar gevangenisstraf op. Het OM wil T. langer achter de tralies, ook omdat hij al zes keer eerder is ver oordeeld in zedenzaken. T. ont- de je gewaardeerd. Iedereen werk te er graag. Vanaf 2006 is het min der gegaan. Toen was de eerste grote reorganisatie en moesten er ongeveer honderd mensen uit. Het bedrijf wilde toen al volledig overschakelen op internet. Mis schien waren ze wel te laat. Kijk maar naar Wehkamp en andere postorderbedrijven die eerder overstapten naar internet." Wat nu? „Bijkomen van alle toestanden en de WW in. Ander werk zoeken. Voor de één is dat gemakkelijker dan voor de ander. In de ICT-sec- tor lukt het wel, maar hoogstwaar schijnlijk niet in deze regio. De ba nen liggen niet voor het oprapen in Zeeuws-Vlaanderen. Het is een verschrikkelijk triest einde. Het was een prachtig bedrijf. Met de nadruk op was!" van FC )en, :eke lege ïgs- e te dat ;an- eni- best om ren, ijke. naar aan ?ven Dat beloofde wethouder Frank Deij de gemeenteraad donderdag avond bij de behandeling van de meerjarenbegroting. „Want digi taal is goed, maar niet heilig. Als mensen zich spontaan aandienen, moet daar ruimte voor zijn. Het kent alles. Hij beweert dat hij nog wel pedofiele gedachtes heeft, maar dat hij sinds 2003 niks meer heeft gedaan. Toch reageerde hij op een advertentie waarin een kinderoppas werd gevraagd. De moeder van de jongen ontdekte in december 2011 een seksueel ge tint sms'je, dat de verdachte stuur de naar de Blackberry van haar zoon, een cadeau dat T. het kind zelf had gegeven. De jongen vertelde de politie dat de man aan zijn geslachtsdeel had gezeten. Ook had hij 'een keer of vijf het geslachtsdeel van de man moeten betasten, over de broek heen. Uitspraak 17 juli. Na de bouwvak wordt in omlig gende straten een gescheiden rio lering aangelegd: een vuilwater- en regenwaterriool. Het laatste af voersysteem komt uit in de 'ver se' vijver, die wordt verbonden met sloten buiten het dorp. Het park krijgt ook nieuwe voetpaden en speelvoorzieningen. De rioleringswerkzaamheden be ginnen 18 augustus. Aannemer De Bokx uit Terneuzen neemt een flink aantal straten onder han den: de Sportlaan, Parklaan, Evert- senlaan, Admiraal de Ruyterlaan, Prins Bernhardlaan, Vijverlaan en Canadastraat. Omdat de straten toch op de schop moeten, worden ze direct ook heringericht. Trottoirs wor den opnieuw aangelegd en er ko men parkeervakken. Ook worden de vijvers aan de Vijverlaan uitge baggerd. Alles moet volgens plan ning in november klaar zijn. Zeehondensafari op Westerschelde Aan boord van De Onderne ming kan morgen van 13.00 tot 16.00 uur een zeehonden safari worden gemaakt over de Westerschelde. Het schip, dat ook als veerboot vaart tussen Perkpolder en Hansweert, vertrekt vanuit de oude veerhaven van Perk polder. Ook 20 juli, 3 en 17 augustus zijn nog safari's ge pland. Aanmelden via de website www.de-atol.nl. Expositie Van Hulle en Stuyvaert Hubert Stuyvaert en Geof frey van Hulle tekenen voor de tweede zomerexpositie van dit seizoen in 't kerkje van Waterlandkerkje. Van Hulle toont glaswerk, Stuy vaert exposeert aquarellen. De expositie is vandaag en van dinsdag tot en met zater dag 12 juli te zien vanaf 13.00 uur tot 16.30 uur. De Scheldezonen houdt schieting Schutterssociëteit De Schel dezonen houdt morgen een schieting op de liggende wip. Die vindt plaats in vere nigingsgebouw Hof ter Nes se in Ossenisse. Aanvang is om 14.30 uur. helpt waarschijnlijk al als we meerdere balies openstellen. Dat bevordert bovendien de doorstro ming." Verschillende fracties maakten in hun algemene be schouwing melding van klachten van mensen, die onverrichter za ke naar huis terugkeerden, omdat ze geen afspraak via de computer of de telefoon hadden gemaakt. Ze bepleitten een soepelere opstel ling. Cees Freeke (soTemeuzen) had daar eerder al vragen over ge steld. Ook andere fracties signa leerden 'onbegrip en frustraties' bij teleurgestelde bezoekers. Deij bekijkt nu hoe de dienstverlening klantvriendelijker kan. bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen ZATERDAG 5 JULI 2014 1 in- BREDA - De 68-jarige pedoseksueel Herman T. verdient volgens het Openbaar Ministerie (OM), naast tbs met dwangverpleging, geen twee maar drie jaar celstraf voor misbruik van een 10-jarige jongen uit Terneuzen. I Angelo Peeters en Inge van Winden met het jubileumboek 'veertig jaar OR Neckermann,com'. „Nu worden er meer dan veertig jaar zomaar wegge gooid." foto Camile Schelstraete door Wout Bareman TERNEUZEN - De digitale dienstver lening die de gemeente Terneuzen heeft ingevoerd, werkt prima. Maar de klachten van mensen, die zich spontaan met een vraag melden aan de stadhuisbalie, zijn wel reden de serviceverlening nog eens tegen het licht te houden. BRESKENS - De gemeente Sluis is begonnen met het graven van een waterberging in het park aan de Sportlaan in Breskens. De vijver zal dienen als 'opvanglocatie' voor re genwater uit de omgeving. PERKPOLDER WATERLANDKERKJE OSSENISSE ZOO Antwerpen brengt je dichter bij de dieren daard individueel tarief- Deze aangekocht te worden en zijn koop. Niet inwisselbaar in spec lotting per dagticket ZOO Antwerpen o, www.zooantwerpen.be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 169