onterecht* LOC lij CS... Directeur Ezinga: WSV Neusen spreekt over chantage bij uitwerking plannen Veerhaven wwkermnn österschelde 28 ZEEUWS-VLAANDEREN NECKERMANN.COM Ondernemingsraad voelt zich buiten spel gezet bij faillissement dat ten koste ging van tweehonderd banen. ZEIST - Directeur Andreas Ezinga van Neckermann.com wijst de kri tiek van ondernemingsraadsleden Angelo Peeters en Inge van Win den op de gang van zaken rond het faillissement en de snelle doorstart van Neckermann.com van de hand. „Ik herken mij niet in het beeld dat zij schetsen. Ik heb het instituut OR altijd zeer se rieus genomen. We zijn altijd open en transparant geweest. Wat ik nu hoor aan kritiek, is wel erg vaag en niet correct." Er zou nooit over een faillissement gesproken zijn? „Dat ontken ik. Op een gegeven moment is zeker ge zegd: er is een mogelijkheid dat we het niet redden. Helaas kwam het in een stroomversnelling en moesten er beslissingen genomen worden." Veel mensen voelden zich gepasseerd. „We waren driftig aan het zoeken naar oplossingen. Soms is het moeilijk communiceren op basis van geheimhouding. Niet alles kon verteld worden." Waarom werd er een ander ICT-be- drijf ingehuurd? „Destijds hebben we met de ICT-hoofdverantwoor- delijken besloten een bepaalde weg in te slaan. Toen is ook beslo ten een externe partij in te huren. Dat kan verfrissend werken." Dat bedrijf is wel eigendom van Axi- vate. „Nee, we zijn slechts aandeel houder bij Andare. Dat is abso luut niet van invloed geweest." Nog altijd worden er veel vraagte kens bij dit faillissement gezet. „Daar reageerde ik zeer emotio neel op. Want de kritiek klopt niet! Er is niets verkeerds ge beurd. Nu, een paar dagen later, zeg ik: inhoudelijk is het nergens op gebaseerd. De curator (Benne van Leeuwen uit Goes, red.) is een bijzonder serieuze man en die gaat nu aan de slag." SINT JANSTEEN - Inge van Winden heeft nog meegemaakt dat bij Neckermann in Sint Jansteen dui zend mensen werkten. Toen An gelo Peeters in 1996 bij het bedrijf begon, stonden er nog altijd 750 mensen op de loonlijst. Nu wer ken er nog vijftien mensen. Niet meer in Sint jansteen, maar in Zeist. Ver weg van het rampge bied waar ongeveer tweehonderd mensen plotseling thuiszitten. Nou ja, plotseling. „Er waren natuurlijk wel signalen dat het niet goed ging", zeggen Angelo en Inge. „Maar we moes ten niet denken aan een faillisse ment. Op de laatste personeelsbij eenkomst is nog gezegd dat daar geen sprake van was." Angelo en Inge hadden als voorzit ter en secretaris van de onderne mingsraad regelmatig contact met de directie. „Een dag voor het fail lissement hebben we nog gespro ken met directeur Andreas Ezin ga. Hij zei er niks over." Een faillissement met veel vraagte kens. Er zijn zelfs Kamervragen ge steld. „Als OR kunnen we niet zoveel meer. We zijn vooraf ook niet ge hoord door de curator. Inmiddels hebben we wel gesproken met de curator en bepaalde zaken ge meld, zoals de oprichting van al lerlei BV's." Waar ging het volgens jullie mis? „Anderhalfjaar geleden ging Neckermann in Duitsland failliet. Dat is van grote invloed geweest. Toen moesten er in Sint Jansteen en ook in België al enkele honder den mensen uit. We moesten als Beneluxtak een eigen collectie op bouwen. Dat heeft veel geld en energie gekost." Hoe was de ontvangst van investe ringsmaatschappij Axivate, de nieu we eigenaar? „We waren daar blij mee. Anders waren we toen al failliet gegaan. Axivate wilde Benelux Necker mann op de kaart zetten. Ook wil den zij een webshop voor de hele Benelux. Prima, maar een ICT-be- drijf werd ingehuurd om dat te doen." Terwijl jullie ook een ICT-afdeling hebben. „Precies. Axivate is de paraplu voor een aantal bedrijven. Andare uit Tilburg is er daar één van, een ICT-bedrijf. Dat moest de web- shop in drie maanden opzetten." Wat betekende dat voor jullie? „We voelden ons vanaf het begin Een dag voor het faillissement heb ben we nog met de directeur gepraat; hij zei er niks over buitenspel gezet. Er was heel wei nig overleg en we voelden ons niet meer serieus genomen. Ieder een werd cynisch. Er werd op ons neergekeken. Ach, die boertjes uit Zeeland weten niet hoe het alle maal werkt. We zullen eens laten zien hoe het moet. Zo voelden we dat." Toen kwam toch ook Zeist in beeld? „Inkoop en marketing moest naar Zeist. Axivate wilde meer in de Randstad zitten. Dat zou beter zijn voor het bedrijf. Nou ja, dat hebben we gemerkt." In Zeist zit nu wel Neckermann.com. De doorstart was snel gemaakt. „Tsja, wat moeten we daarop zeg gen. Natuurlijk waren we ook ver baasd. We wisten nergens van. Het is voor een leek ook wel inge wikkeld." Probeer het toch eens uit te leggen. „De naam Neckermann.com is ei gendom van OTTO, een groot pos torderbedrijf. Die rechten zijn voorzover wij weten in bruikleen gegeven aan Nepar BV, eigendom van Axivate. Dat maakte een snel le doorstart mogelijk." Dat roept toch vragen op? „Op Quotenet.nl stond een inter view met Bas Rasker van Axivate. Hij is de grote baas. Als je dat leest, denk je toch: die stapt er wel heel licht overheen. Ach, tweehonderd man eruit, maar we hebben wel een doorstart!" „Heb je nog contact gehad met de di recteur Ezinga? „Ja, hij wilde het ons nog eens goed uitleggen." Jullie lachen een beetje cynisch. „Ach, hij vond het allemaal heel erg triest en verschrikkelijk voor de mensen. We zijn er niet veel wijzer van geworden." Kun je spreken van een slecht beleid? „Nou, misschien eerder van een slechte aanpak. We willen er van uit gaan dat Axivate het beste ■■ISiBeau sur Mer www.beausurmer.nl Voorzitter Piet van Driel van Neu sen noemt dat chantage. „Als we constructief meewerken en goede afspraken maken met de collega's van watersportvereniging De Honte, is de gemeente eventueel bereid het bestemmingsplan zoda nig aan te passen dat het nieuwe clubhuis in de haven kan worden ondergebracht. We worden dus gedwongen mee te doen." Wethouder Frank van Hulle (ruimtelijke ordening) maakte donderdag tijdens de behande ling van de meerjarenbegroting in de raad melding van het over leg tussen de twee watersportver enigingen. „Ze zijn met elkaar in gesprek en kunnen dus samen ver volgstappen nemen. Ik heb overi gens begrepen dat Neusen afziet van de aanschaf van het club huis." Van Driel ontkent dat na drukkelijk: „Daar is helemaal geen sprake van. We gaan daar ge woon mee door. We willen wel een bijdrage van 50.000 euro van de gemeente. De fusieclub FC Axel kreeg zelfs een half miljoen, dus..." Raadslid Cees Freeke (5oTemeuzen) vroeg het college in een motie het bestemmings plan te wijzigen en zo ruimte te scheppen voor het clubhuis, dat overigens voor alle waterrecrean ten open staat. Hij stemde als eni ge voor. Van Driel: „Wij zijn best bereid tot samenwerking en om mee te betalen aan baggeren, groot onderhoud en dergelijke. Als we onze zelfstandigheid maar behouden en als niet te veel aan onze nu nog betaalbare tarieven wordt getornd." 'Ach, die door Romain van Damme door Romain van Damme r. Angelo Peeters, OR-voorzitter door Wout Bareman Oude Zeedijk 1. 4474 NA KATTENDIJKE +31(0)653402705 v.a. 114.000,- v.o.n. (sleutelklaar) Openhuis vrijdag, zaterdag en zondag 12:00 tot 17:00 uur TERNEUZEN - Alleen als watersport vereniging Neusen in Terneuzen meewerkt aan een gezamenlijke ex ploitatie van de voormalige Veerha ven, wil de gemeente de vereni ging ruimte bieden voor een nieuw (drijvend) clubhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 168