ZEEUWS-VLAANDEREN Saté Brute inbraak bij Bakker Bart in Zuidpolder Axelaar de cel in voor witwassen almanak 32 en 33 Voorzitter Henk Zwartelé van w Goes doorbreekt stilzwijgen over bedreigingen; verdachte door politie opgespoord. HHH De bouw van de Sluiskiltunnel is veiligste project van Nederland GOES - De dreigementen zijn ge stopt, maar de angst is nog niet weg. „Zodra ik 's nachts iets hoor, zit ik rechtop in bed", zegt Henk Zwartelé, voorzitter van voetbalve reniging Goes. Hij, zijn vrouw en een lid van de technische commis sie zijn in april, tegen het eind van een bewogen voetbalseizoen, verschillende keren anoniem be dreigd. „Op het laatst zelfs met de dood." De kwestie speelt al enige tijd. Zwartelé hulde zich lange tijd in stilzwijgen, maar nu het onder zoek door de politie is afgerond, wil hij wel enige openheid geven. „Al was het alleen maar om men sen die zoiets doen, te zeggen dat ze niet beseffen wat ze hiermee aanrichten. Dit heeft zo'n impact op je leven." De dreigementen begonnen in april. In een periode van veertien dagen kwamen zes anonieme sms' jes binnen. „Èr zat een zekere op bouw in", vertelt Zwartelé. „Het begon beledigend, dat we móes ten oprotten. Daarna werd het chanteren, en 'ik kon maar beter de begrafenis gaan regelen', luid de het." Zwartelé deed eind april aangifte. De politie begon een onderzoek, waarna de dreigementen acuut stopten. Het onderzoek is afgelo pen week afgerond en overgedra gen aan het Openbaar Ministerie. Het OM bevestigt dat er een ver dachte is die zich in september tij dens een besloten taakstrafzitting moet verantwoorden. Zwartelé heeft geen idee wie de verdachte is. „Ik zou in elk geval die man of vrouw graag een keer in de ogen willen kijken. Waarom doet ie mand zoiets? En dat allemaal voor een potje voetbal." Zwartelé, Zeeuws-Vlaming van geboorte en oud-huisarts in 's-Heerenhoek, is sinds 2006 voor zitter van w Goes en heeft zijn ambities met de club nooit onder stoelen of banken gestoken. Goes moest een stabiele hoofdklasser worden. Trainer Gérard de Nooijer stond aan de basis van de opmars. Hij leidde de club vanuit de tweede klasse naar de hoofd klasse. Afgelopen seizoen degra deerde de club echter naar de eer ste klasse en werd gebroken met de hoofdsponsor. De zaak van de bedreigingen is een nieuw hoofd stuk in een onrustig jaar. Zwartelé: „Ik heb geen flauw idee in welke richting ik het moet zoe ken. Mensen mogen het niet eens zijn met het beleid, maar dit over schrijdt alle grenzen." Hij is vol lof over de steun van de politie en ook van Slachtofferhulp. „Zoiets geeft rust, alleen al door erover te praten. Toch moet het allemaal nog een plekje krijgen. Ik hoop dat dat lukt, al zal het altijd een litteken blijven." RAMKRAAK AXEL - De 45-jarige Ferdinand K. uit Axel moet vier maanden naar de gevangenis voor het witwas sen van crimineel geld. Zijn ex-partner Petronella de P. (61) is vrijgesproken. Zij wist volgens het gerechtshof niets van de ille gale herkomst van het geld. De P. kocht in 2008 een oude groentezaak in Axel voor 99.500 euro, deels dankzij een 'lening' van 50.000 euro van een Vlaams echtpaar. Dit echtpaar bleek ech ter hetzelfde bedrag in contanten te hebben gekregen van K., in een poging, aldus het hof, crimineel geld wit te wassen. De Terneuzense veertiger stond in de rij bij de kassa van de Jumbo in zijn woonplaats om een paar por ties pittige saté af te rekenen. Een caissière van een jaar of zestien hielp een man van een jaar of twin tig. De jongeman kocht een paar blikjes bier en liet voor de zekerheid zijn identiteitskaart aan het meisje zien. De regels voor verkoop van al coholische dranken zijn tenslotte aangescherpt. De veertiger wilde daarna de lollig ste zijn. Hij legde de saté op de rol- band en liet, zonder iets te zeggen, de caissière zijn paspoort zien. Het meisje bleek pittiger dan de sa té. „Meneer, leg maar weer terug. U bent véél te oud voor deze saté." FZC ZATERDAG 5 juli 2014 25 'Dit heeft zo'n impact op ie leven' door Jan Dagevos Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Welkom bij Bakker Bart, stond er vrijdag ochtend op een reclamebord voor de vestiging in het Ter neuzense winkelcentrum Zuidpolder. Maar de twee da ders van een ramkraak in de nacht van donderdag op vrij dag? Die hopen de uitbaters van Bakker Bart alleen nog maar te zien als ze worden berecht De twee in het zwart geklede inbrekers ramden de glazen pui van de bakkerszaak aan de Alvarezlaan rond 3.25 uur en richtten zich meteen op de kassa. De rest van de zaak lieten ze ongemoeid. Of ze iets buit hebben gemaakt is niet bekend. De uitbaatster van Bakker Bart wilde giste ren niet veel commentaar geven. „Wat denkt een inbre ker toch in een bakkerszaak te vinden", vroeg ze zich af. De winkel was al voor de derde keer in korte tijd doelwit Twee keer bleef het bij het ingooien van een ruit Nu kwa men de daders dus wel binnen. De politie zette speurhonden in om het duo te vinden en rechercheurs van de Forensische Opsporing verrichtten een sporenonderzoek. De auto waarmee de kraak is ge pleegd, is in beslag genomen. De politie roept getuigen op zich te melden via telefoon nummer 0900-8844. foto Chris Platteeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 165